MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Co oznacza, bycie niezależną Sugar Baby?

Umocnienie pozycji kobiet jest jednym z tematów, o którym najwięcej się mówi w ostatnich latach – jednym z tych, o których wszyscy słyszeli, ale prawie nikt nie wie dokładnie, o co chodzi. Z tego powodu oraz z uwagi na fakt, że koncepcja ta może zmienić życie wielu kobiet, postanowiliśmy wyjaśnić ją tutaj kilkoma praktycznymi przykładami, tak aby wszystko było jasne raz na zawsze. Zacznijmy od znaczenia tego wyrażenia.

Niezależność, czyli czasownik w akcji

 

Umocnienie pozycji kobiet nie jest łatwe do zdefiniowania. Umocnienie jest zasadniczo procesem. Polega ona na zwiększaniu zdolności jednostek do podejmowania decyzji i przekształcania ich w konkretne działania i wyniki. Innymi słowy, wzmacnianie pozycji jest procesem uświadamiania osoby, że ma ona bezpośredni wpływ na jej rzeczywistość.

Przeciwieństwem tego jest konformizm i wiktymizacja. Kiedy przyjaciółka narzeka na sposób, w jaki jest traktowana w pracy i mówimy „żyjemy w toksycznym społeczeństwie, ale musimy postępować, zgodnie z kulturą firmy”, wzmacniamy jej poczucie bezsilności w obliczu tej sytuacji. Wsparciem dla niej byłoby powiedzenie: „Wiem, jak nieprzyjemnie jest pracować w takim środowisku. Z kim możesz porozmawiać lub co możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem? Dobre samopoczucie w miejscu pracy to prawo każdego z nas”.

Wiele kobiet wierzy, że „rzeczy są takie, jakimi są”. Nie czują się komfortowo będąc sobą, ponieważ uważają, że aby przetrwać, muszą dostosować się i podporządkować zasadom tego „zdominowanego przez mężczyzn” świata. W rzeczywistości są one zdolne do realizacji swoich marzeń tak samo jak każdy człowiek. Wystarczy, by im to uświadomić.

Poczuj siłę!

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z siły i władzy, jaką świat sprawuje nad nimi. Wzmocnienie swojej pozycji w społeczeństwie polega przede wszystkim na uznaniu sposobu działania (makijaż, ubiór, zachowanie w pracy, życie prywatne, a zwłaszcza sieci społeczne), a o naszych wyborach decyduje społeczeństwo, a przede wszystkim media. Drugim krokiem jest ocena tego, jak możemy być sobą w takich sytuacjach i wdrożyć nawet niewielkie zmiany. Ostatecznym celem jest bycie autentycznym przez cały czas. Umocnienie oznacza odzyskanie władzy nad sobą we wszystkich zmysłach i sytuacjach.

Umocnienie siebie oznacza uświadomienie sobie, że wszyscy ludzie są z natury równi i jeśli działamy w sposób, który nie odzwierciedla całkowitej równości płci, utrwalamy tę nierówność. Wzmocnienie pozycji polega na rozpoznaniu, w jaki sposób rola kobiet jest ograniczona w społeczeństwie i w jaki sposób spełniamy oczekiwania innych. Umocnienie jest proste: nie dostosowuje się do rzeczywistości, ale robi wszystko, co w naszej mocy, aby zmienić naszą rzeczywistość. Oczywiście jak wszystko i to wymaga czasu, ale na końcu będziemy spełnione i szczęśliwe.

Postawa kobiety niezależnej

Aby zamienić tę abstrakcyjną rozmowę w coś konkretniejszego, wybrano kilka przykładów postaw silnych kobiet:

– nie pasuje to do żadnego wzoru: pewna siebie kobieta nie podąża za modą, maluje się jeśli chce, ma dzieci jeśli chce, itp. Jej życie składa się z świadomych wyborów;

– Zajmuje swoją przestrzeń, a nie przestrzeń innych, czyli szanuje wybory innych kobiet. Wie, że każdy człowiek ma prawo być sobą i czuje empatię dla każdego;

– potrafi wsłuchać się w swoją duszę i wie, czego chce;

– jest asertywna i wyraźnie komunikuje swoje pragnienia i cele;

– zachęca i inspiruje kobiety wokół siebie do bycia sobą poprzez przykłady;

– nie jest konkurencyjna, ponieważ wie, że aby wspiąć się społecznie, nie trzeba obalać wszystkich jej „konkurentów”. Dla niej każda kobieta jest jak siostra;

– nie usprawiedliwia się, bo wie, że ma siebie i nikomu nic nie zawdzięcza.

Krótko mówiąc, dla mnie równouprawnienie jest odczuwaniem prawa do bycia sobą, niezależnie od tego, co społeczeństwo ma do powiedzenia. Jest to stopniowe uwalnianie się od przestarzałych i obraźliwych wzorców społecznych.

Czy możliwe jest bycie silną Sugar Baby?

Każda kobieta może wzmocnić swoją pozycję, bez względu na wiek, zawód, stan cywilny czy styl życia. Dlatego, Sugar Babies nie są wyjątkiem. Spójrzmy, jak kobiece umocnienie może przejawiać się w życiu.

Pewna siebie Sugar Baby to przyjaciel i siostra. Jest empatyczna i rozumie, dlaczego kobiety wokół niej działają tak jak ona. Jest skłonna słuchać i okazywać zrozumienie dla innych Sugar Babies. Szanuje decyzje i styl życia innych – tak bardzo, że nie szkodzą jej.

Dlatego też, pewna siebie i silne Sugar Baby nie jest zazdrosna. Niestety, kobiety są wciąż tworzone po to, by być wrogami siebie nawzajem, a nie przyjaciółkami, szczególnie w czasie podrywów. Pamiętasz, co sama sobie próbowałaś wmówić, żeby się nie zniechęcić do takiej platrformy jak MySugardaddy? Sugar Daddies są dla wszystkich, nie musisz walczyć, żeby być najpiękniejszą. Ponadto, im więcej pewnych siebie Sugar Babies, tym więcej Sugar Daddies będzie zadowolonych. Jeśli będą zadowoleni, polecą platformę większej liczbie znajomych i tym samym na stronie będzie ich jeszcze więcej 😉

Upoważnione Sugar Baby reprezentuje. Z jednej strony, nie pozwala się zdefiniować na podstawie płci, zawodu czy stanu cywilnego. Jednocześnie reprezentuje kobiecy ideał, przedstawiając się światu jako najczystsza wersja siebie bez usprawiedliwiania się, pokazując, że każda kobieta jest wyjątkowa, nie tylko z ust.

Upoważnione Sugar Baby współpracuje. Chce uczynić świat lepszym dla wszystkich kobiet. Jednym ze sposobów współpracy jest wzmocnienie pozycji innych kobiet, zachęcanie ich do bycia sobą. Może to być poprzez rozmowy lub po prostu poprzez przykłady. Bądź żywym przykładem!

A wy, moje drogie Sugar Babies: czy poczułaś się bardziej umocniona czytając ten tekst? Jeśli tak, podziel się nim 🙂