MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Aktywne słuchanie: W ten sposób staniesz się najlepszą towarzyszką do rozmów w świecie sugar randek

Czego poza urodą i młodością szukają Sugar Daddys w kobiecie, czy aktywne słuchanie zalicza się też do tego? Postaw się na ich miejscu i wyobraź sobie, czego byś chciała w ładnej, młodej kobiecie, z którą spędzasz dużo czasu. Wypróbowałam to ćwiczenie i doszłam do prostej, ale nieco abstrakcyjnej odpowiedzi: chcą po prostu dobrego towarzystwa. Następnie zadałam sobie pytanie, co sprawia, że ktoś ma miłe towarzystwo i zdałam sobie sprawę, że bycie dobrym słuchaczem sprawia, że jest się niezwykle sympatycznym i przyjemnym w towarzystwie.

Oto kilka błędów, które czynią nas złymi słuchaczami i wskazówki, jak stać się lepszym słuchaczem poprzez aktywne słuchanie:

Rzeczy, które czynią cię złym słuchaczem

To kilka sporych błędów, które sprawią, że twój Sugar Daddy będzie myślał, że jesteś złym słuchaczem, a co za tym idzie, złą towarzyszką:

1.Korzystanie z telefonu podczas rozmowy

 W ten sposób sygnalizujesz, że nie interesuje cię to, co twój słuchacz ma do powiedzenia i że ktoś inny lub coś jest w tym momencie ważniejsze. Jedyną dopuszczalną okolicznością w tym przypadku jest oczekiwanie na ważny telefon, o którym należy poinformować go na samym początku. Trzymaj telefon w torebce, nie na stole.

2.Nie interesuje jej, co on ma do powiedzenia

 Tak, może to zauważyć na wiele sposobów. Może ciągle sprawdzasz swój telefon, odwracasz wzrok, nie reagujesz na to, co właśnie powiedział, nie zadajesz żadnych pytań, itd. To sprawia, że jest oczywiste dla niego, że chciałabyś być właśnie gdzieś indziej – lub co gorsza: z kimś innym.

3.Przerywanie w połowie zdania

Nie pozwalanie komuś dokończyć zdania, ani dotrzeć do sedna sprawy, jest bardzo niegrzeczne.

4.Skupianie uwagi tylko na sobie

rodzaje koktajli

 To jest coś, z czym zmagałem się od dawna. Okazuje się, że kontynuowanie każdej rozmowy poprzez znalezienie sposobu, w jaki odnosi się ona do Ciebie, pokazuje Twojemu Sugar Daddy, że nie zależy Ci na nim zbytnio. Tak, pokazałeś, że słuchałeś wystarczająco dużo, aby uchwycić ogólny temat, ale nie, że interesowało cię jego doświadczenie, po prostu przechodząc do tego, jak widzisz rzeczy.

Na przykład:

(Sugar Daddy): … i w ten sposób udało mi się sprzedać moją pierwszą firmę za podwójną wartość.

(Sugar Baby): Pierwsza firma, dla której pracowałam, była taka fajna! Zespół naprawdę mnie lubił i tak trudno było ich opuścić, ale miałam obsesję na punkcie przeprowadzki za granicę.

Widzisz, co ona tam robiła? Nawet nie zareagowała na jego osiągnięcia i przeniosła na nią uwagę w rozmowie.

5. One-upping

Jest to podobne do poprzedniego punktu. Jedna osoba mówi Ci o czymś, co zrobiła, a Ty (ten jeden – ważniejszy) mówisz jemu, jak zrobiłeś coś bardziej niezwykłego niż on. Na przykład: są szczęśliwi, że właśnie kupili swój pierwszy samochód, a ty odpowiadasz im, opowiadając o swoim dużo droższym samochodzie lub o tym, że byłeś dużo młodszy, kiedy kupiłeś swój pierwszy. To jedna wielka rzecz i wyraźny znak, że jesteś niepewny siebie i tylko słuchasz możliwości popisu.

6. Bycie rozkojarzonym

Są ku temu dwie główne przyczyny: albo myślisz o swoich problemach, albo o tym, jak najlepiej odpowiedzieć na to, co właśnie zostało powiedziane. Oba powody powodują, że stajesz się w tym momencie złym słuchaczem.

Jeśli wszyscy jesteśmy winni tych zachowań, to co możemy z nimi zrobić? Możecie wdrożyć te wskazówki przy aktywnym słuchaniu:

Czym jest aktywne słuchanie

Aktywne słuchanie to coś więcej niż tylko słuchanie tego, co się mówi, ale także uważne słuchanie i przemyślana reakcja.

Ale na czym polega aktywne słuchanie?

1. Podając niewerbalne wskazówki, których słuchasz, np. utrzymując kontakt wzrokowy, uśmiechając się, kiwając głową i utrzymując otwartą, przyjazną postawę.

2. Reagując na to, co zostało powiedziane, np. okazując współczucie, ciesząc się z osiągnięć mówcy, itp.

3. Zadając pytania o to, co właśnie zostało powiedziane, takie jak:

a. jak się czujesz z tym, co się stało?

b. kiedy zdałeś sobie z tego sprawę?

c. jaka była twoja motywacja?

d. co najbardziej ci się w tym podoba?

Ważne jest jednak, aby nie sprawiać wrażenia wywiadu. Upewnij się, że między pytaniami pojawiają się pewne reakcje, a czasem także podziel się swoją perspektywą, nie przekreślając rozmowy.

Stosując się do tych wskazówek aktywnego słuchania, Twój Sugar Daddy poczuje się wysłuchany i doceniony, a Ty będziesz bardziej skłonna przypomnieć sobie szczegóły rozmowy później. Zbudujesz też zaufanie, poznasz lepiej swojego Sugar Daddy (a także jego gust, perspektywę, wartości, potrzeby i oczekiwania) i stworzysz poczucie więzi.

Kilka wskazówek na koniec:

Aktywne słuchanie: W ten sposób staniesz się najlepszą towarzyszką do rozmów w świecie sugar randek

 

Z doświadczenia nauczyłam się następujących rzeczy:

#1 Żonaci i niedawno rozwiedzeni Sugar Daddy mają tendencję do postrzegania w Sugar Baby kogoś, kto ich wysłucha, będzie wobec nich empatyczna. Z tego powodu powstrzymaj się od osądzania swojego Sugar Daddy lub od rozładowywania na nim swoich zmartwień, chyba że on cię o to poprosi.

#2 Podczas rozmowy może w pewnym momencie nastąpić niezręczna cisza, albo Sugar Daddy też może być zainteresowany twoim życiem. Z tego powodu powinnaś być zawsze gotowa odpowiedzieć na pytanie „jak ci minął dzień/tydzień?” czymś miłym i pozytywnym. Przygotuj więc szybkie podsumowanie z najważniejszymi wydarzeniami dnia/tygodnia, aby pozostawić swojemu tatuśkowi naprawdę dobre wrażenie na tobie i stworzyć mentalny związek między przyjemnością a tobą.

Życzymy dobrej zabawy przy wypróbowywaniu tych wskazówek i zapraszamy na kolejne wpisy na MySugardaddy Polska!