MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Bezpieczne randki online: najważniejsze informacje, które warto znać 🔝

Czy byłeś zainteresowany randkami online przez jakiś czas? Dopiero zaczynasz i nie wiesz, czego się spodziewać? Randki online stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, więc przyciągają coraz więcej użytkowników. O wiele łatwiej jest pisać do nieznajomych niż zbliżyć się do nich. Ponadto, możesz być pewien, że dana osoba nie jest przeciwna typowi związku, którego szukasz, a zatem prawdopodobieństwo odrzucenia maleje. Ogólnie rzecz biorąc, randki online wydają się być o wiele bardziej przyjemne i łatwe niż randki w realu. Jednak randki online mogą mieć również pewne niebezpieczeństwa, jeśli nie jesteś ich świadomy. Ale mamy zamiar przedstawić je Tobie i wyjaśnić, na co należy uważać, aby mieć bezpieczne randki online.

Bezpieczne randki online: nasze wskazówki

1.Znajdź sobie bezpieczną platformę randkową

Wszyscy z pewnością spotkaliśmy się z fałszywymi profilami na portalach randkowych. W większości przypadków trudno uwierzyć własnym oczom, gdy trafia się na niezwykle atrakcyjną osobę, a często dość szybko się rozczarowujemy. Większość fałszywych profili znajduje się na mniej poważnych stronach, ponieważ użytkownicy nie są wystarczająco dokładnie sprawdzani. W rezultacie nie zauważasz, kiedy ktoś używa cudzych zdjęć. Jest to denerwujące i niestety zdarza się zbyt często, czasami nawet na poważnych stronach.

Dlatego zawsze należy uważać na te profile, za którymi mogą kryć się niebezpieczni ludzie. Więc nigdy nie idź na randkę z kimś,kto nie może udowodnić, że jest tym za kogo podaje się w internecie.

Nasza rada: Możesz to łatwo zweryfikować za pomocą czatu wideo lub czegoś podobnego. W tym przypadku bardzo trudno jest utrzymać podstęp.

Bezpieczne randki online

MySugardaddy nie używa fałszywych profili i nie płaci członkom za dołączenie do swojej społeczności. W MySugardaddy wszystkie profile są sprawdzane zgodnie z surowymi wytycznymi. Fałszywe profile nie są dopuszczane do platformy, jeśli istnieje jakiekolwiek podejrzenie, że mogą być fałszywe. Gwarantuje to, że platforma oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, dla pozbawionych ryzyka randek online. Poprzez wewnętrzny system raportowania, członkowie mogą zgłaszać inne profile, jeśli podejrzewają, że dany profil może być fałszywy pomimo ścisłych środków kontroli.

2.Nigdy nie spotykaj się na pierwszej randce w domu tej osoby lub w swoim domu 

Na tygodnie przed pierwszą randką często myślisz o tym, jak spotkanie mogłoby przebiegać. Szczególnie w czasach pandemii trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce, w którym można spokojnie poznać się nawzajem, ponieważ restauracje są czasami zamknięte z powodu obostrzeń lub trudno jest zarezerwować stolik. Ale bez względu na to, jak trudne może być zorganizowanie interesującego spotkania i jak bardzo ufasz danej osobie: nigdy nie spotykaj się, przynajmniej na pierwszym spotkaniu, u tej osoby lub w swoim domu. W końcu charakter, który tak bardzo lubisz w danej osobie może być całkowicie fałszywy, a osoba ta może mieć zupełnie inne intencje niż udaje. Kiedy jesteś już w domu tej osoby, może być niebezpiecznie, zwłaszcza jeśli mieszka ona sama. Dlatego najlepiej jest umawiać się na randki w miejscach publicznych i przebywać wśród ludzi dla własnego bezpieczeństwa. Jeśli nadal nie jesteś pewny siebie, to nie jest problem. Najważniejsze jest to, abyś czuł się komfortowo i cieszył się randką. Dlatego możesz poprosić przyjaciela, aby miał cięna oku podczas waszej ranki i interweniował w razie potrzeby.

Bezpieczne randki online

Inną opcją jest zaplanowanie „telefonu alarmowego”. Twój przyjaciel zadzwoni w ustalonym czasie i powie, że coś się stało i pilnie Cię potrzebuje. Jest to łatwy sposób na ucieczkę od niezręcznych randek, a ty masz łatwą i wiarygodną wymówkę, dlaczego musisz iść. Niektórzy ludzie nie mogą znieść, kiedy im odmawiasz. Dlatego zawsze należy zachować ostrożność i przemyśleć swoje sformułowania.

3.Nie zdradzaj zbyt wiele o sobie na pierwszej randce

Przed randką powiedz osobie, z którą chcesz się spotkać, jak najmniej o swoim życiu osobistym. Możecie się dogadać później, kiedy będziecie się lepiej znać. Ale tego, co raz powiedziałeś, nie możesz już cofnąć. Dodatkowo, nieco tajemnicza natura jest dość atrakcyjna. W ten sposób możesz sprawić, że Twoja randka będzie chciała poznać Cię lepiej podczas kolejnego spotkania.

Bezpieczne randki online

Ujawnij tylko tyle, ile chcesz – i pamiętaj: nie jesteś do tego zobowiązany. Na razie zachowaj dla siebie prywatne sprawy, zwłaszcza adresy itp. Więc wróć do domu sam po pierwszej randce, bez względu na to, jak dobrze się dogadywaliście. Po tym wszystkim, nadal łatwo jest udawać na pierwszej randce, a jeśli twoja randka okaże się nie być długoterminowym partnerem, możesz uniknąć stalkingu w ten sposób. Jeśli nie czujesz się komfortowo wracając sama do domu późno, po prostu poproś przyjaciela. Na pewno znajdziesz kogoś, kto odprowadzi Cię do domu.

4. Bezpieczne randki online: opowiedz przyjacielowi o (ewentualnej) randce

Aby – w razie gdyby coś się stało w nagłym wypadku – ktoś mógł Ci pomóc i wiedział gdzie i z kim jesteś, powinieneś informować go na bieżąco o swoim życiu randkowym. Pomogłoby to na przykład policji lub rodzinie, gdybyś był niedostępny lub nie mógł zostać znaleziony przez pewien okres czasu. W ten sposób jesteś po prostu bezpieczniejszy po drodze, a Twoi przyjaciele wiedzą o wszystkim!

Bezpieczne randki online

5. Potraktuj na poważnie sygnały ostrzegawcze swoje i swoich przyjaciół

Podczas randek online, lepiej być zbyt ostrożnym niż raz zbyt nieostrożnym. Dlatego należy poważnie traktować znaki ostrzegawcze, niezależnie od tego, od kogo pochodzą. Na przykład, jeśli jeden z Twoich przyjaciół uzna osobę, do której piszesz, za dziwną lub podejrzaną, weź to sobie do serca, zamiast czuć się zaatakowanym. Ludzie, którzy są blisko ciebie i którzy troszczą się o ciebie, chcą dobrze. Oczywiście, to Ty decydujesz, jak bardzo weźmiesz pod uwagę komentarz przyjaciela w swoich przyszłych randkach online. Ponieważ twoje własne uczucia są tu na pierwszym planie. Ponadto, należy zwracać uwagę na własne sygnały ostrzegawcze, ponieważ jak tylko nie czujesz się komfortowo z daną osobą, należy być bardzo ostrożnym.

Bo jak wiemy, przeczucie rzadko się myli. A nawet jeśli martwisz się „niepotrzebnie”, to lepsze to niż spotkać się z kimś i potem tego żałować.

Jest jeszcze jedna ostatnia rzecz, którą chcielibyśmy się z Tobą podzielić: wskazówki bezpieczeństwa są środkami ostrożności, które powinny pomóc Ci podczas randek online. Nie są one przeznaczone do straszenia. Po tym wszystkim, powód, dla którego zarejestrujesz się na platformie randkowej online jest to, że chcesz spotkać partnera. Chcesz zdobyć nowe doświadczenia i znaleźć osobę, która Ci odpowiada – a to dobry powód, by cieszyć się na pierwszą lub kolejną randkę!

Bezpieczne randki online

 

Niniejszym życzymy Wam miłego – a przede wszystkim bezpiecznego – randkowania online!