MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Bo zakupy są dobre dla zdrowia (część 1)

Która z Was nigdy nie poszła na zakupy po ciężkim dniu w pracy, aby poprawić sobie zakupami nastrój? Cóż, nie jesteś jedyną osobą. Może powodem tego jest fakt, że zakupy są dobre dla zdrowia.

Ostatnie badania wykazały, że zakupy mogą być prawdziwym lekarstwem na nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Z tych dwóch artykułów mamy na celu zbadanie przyczyn, dla których zakupy można uznać niemal za terapię na poprawę samopoczucia. Dodatkowo zobaczymy jak, dzięki Mysugardaddy, możemy najlepiej cieszyć się tą terapią.

Zastępuje nam to ćwiczenia

Spacerując po centrach handlowych, patrząc na okna sklepowe, grzebiąc godzinami w ubraniach i chodząc tam i z powrotem z garderoby, chodzimy godzinami, nie odczuwając zmęczenia. Wydaje się, że co roku kobieta, która regularnie robi zakupy, chodzi średnio 300 km. Dzięki temu możesz zużyć o 1500 kcal więcej rocznie. W porównaniu z tymi, którzy wolą pozostać w domu, aby zaoszczędzić pieniądze, możemy spalić s[poro dodatkowych kalorii!

Zakupy wydłużają życie

na co kobiety wydają swoje oszczędności

Właśnie dlatego, że jest to sport dla wszystkich! Wykazano, że w grupie wiekowej powyżej 65 lat, dokonywanie drobnych zakupów niemal codziennie pomogłoby żyć dłużej. Korzyść ta wynika właśnie z faktu, że ci, którzy należą do tej grupy wiekowej, często prowadzą siedzący tryb życia. Dlatego też spacer po sklepach może coś zmienić.

Uspokaja i łagodzi stres

Zakupy są dobre dla zdrowia i są dla jak prezent, który sami sobie dajemy i z tego powodu sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, zadowoleni i wprawia nas w dobry nastrój, usuwając w ten sposób stres i melancholię. Często po całym dniu robimy zakupy, by po prostu odwrócić uwagę, opróżnić nasze umysły i dać nam coś pięknego. Tak, ponieważ często w codziennym życiu nie jest łatwo uzyskać to, czego się chce, z drugiej strony, jest bardzo łatwo i szybko uzyskać coś, co nam się podoba i co widzimy na wystawie.

W pierwszej części zobaczyliśmy, jak regularne zakupy mogą przynieść korzyści zarówno ciału, jak i umysłowi. W następnym artykule zilustrujemy dalsze korzyści, jakie niosą za sobą częste zakupy i jak to wpływa na nasz nastrój. Dodatkowo przeanalizujemy wady częstego chodzenia na zakupy.