MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Bycie singlem z wyboru (część 1)

Czy bycie singlem w dzisiejszych czasach jest łatwe? Każdy z nas dokonuje własnych wyborów życiowych w oparciu o doświadczenie, okoliczności, preferencje, aspekty charakteru i potrzeby osobiste.

Życie w parze jest jednym z najczęstszych wyborów w naszym społeczeństwie. Przyczyny tej tendencji są z pewnością liczne i różnorodne: od przyjemności dzielenia się swoim codziennym życiem z ukochaną osobą, poprzez budowanie rodziny z silną obecnością obojga rodziców, aż po obawę, że na starość nie będzie nikogo kto pomoże i strach przed samotnością.

Oczywiście, wybór partnera wyłącznie w oparciu o chęć posiadania kogoś obok siebie – bez względu na to, kto nim jest – jest czymś bardzo ryzykownym i rzadko prowadzi do szczęścia. Nie o tym jednak chcemy rozmawiać w tym artykule, ale raczej o przeciwnej tendencji: tych, którzy, w przeciwieństwie do par w związkach, decydują się pozostać w pojedynkę.

Zbadaliśmy przyczyny, dla których wiele osób decyduje się na bycie singlem i postaramy się to w najbliższych artykułach przybliżyć.

Niezależność

Podejmowanie jakichkolwiek decyzji, od koloru ścian po miasto, w którym chcemy mieszkać, nie jest wcale łatwe. Wyobraźmy sobie zatem, gdy w procesie decyzyjnym musimy również brać pod uwagę potrzeby i pragnienia drugiej osoby. To staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Z tego powodu, wielu ludzi, którzy ze swej natury mają trudności z pójściem na kompromis, życie w związku wydaje się niemal niewyobrażalnym pomysłem.

Ponadto, jako singel traktujesz priorytetowo swoje pragnienia. Nie musisz nikomu wyjaśniać, co robiłeś w ciągu dnia lub jak wydawałeś swoje pieniądze.

Pojedynczo i wiernie

randka z Sugar Daddy

Wierność jest czymś całkowicie naturalnym u zakochanych par. Jeśli kochasz swojego partnera, nie czujesz pragnienia, by go zdradzić. Jednak niektórzy ludzie postrzegają to jako ograniczenie swojej wolności. Czy to dlatego, że nie znaleźli miłości, czy też dlatego, że ze względu na swoją naturę nie mogą być wierni. Postrzegają życie w parę sprawia im strach i traktują to jako więzienie, z tego powodu decydują się pozostać samotni.

Inne priorytety

Wielu ludzi mówi, że chcą zainwestować swój czas i energię w inne rzeczy.  Spora część osób wybiera karierę, ale nie wykluczają że w przyszłości, kiedy osiągną swoje cele zawodowe, mogą poświęcić się związkowi.

Niedługo na blogu MySugardaddy pojawi się kolejna część artykułu, a wiec śledź nas na bieżąco!