MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Cele: jak pozostać zmotywowanym w 2021 roku?

Cele: jak pozostać zmotywowanym? Witamy w 2021 roku! Ten rok z pewnością będzie pełen wyzwań, ale także nadziei, możliwości i chęci osiągnięcia naszych celów. Rok, na który tak niecierpliwie czekaliśmy, by wreszcie zakończyć ten straszny rok 2020, z którego wyciągnęliśmy wiele wniosków. W tym nowym roku nadszedł jednak czas, aby nauczyć się spełniać swoje marzenia.

Na pewno masz wiele celów, które chcesz osiągnąć w tym roku, i nadal jesteś bardzo zmotywowany i chętny do zrobienia wszystkiego, aby je osiągnąć. Ale co się stanie, gdy ta motywacja się skończy, gdy nie będziesz miał ochoty iść do przodu i nie będziesz wiedział, jak pozostać skoncentrowanym na swoich celach?

Dzisiaj my, w Mysugardaddy, chcemy dać ci kilka rad, abyś mógł osiągnąć każdy cel, który sobie wyznaczyłeś i nie poddawać się przy pierwszej trudności. Więc weź długopis i papier i pozwól nam cię zainspirować.

Aby mieć wyobrażenie o wszystkim, co chcesz osiągnąć, musisz przede wszystkim stworzyć mapę celów lub mapę marzeń, możesz wybrać nazwę, którą wolisz.

Mapa zadań

Cele: jak pozostać zmotywowanym w 2021 roku?

Aby zrobić mapę celów, potrzebujemy kilku materiałów, oto lista:

– średni lub duży karton.

– kilka zdjęć ciebie uśmiechniętego, na których wyglądasz na szczęśliwego

– nożyczki

– wycinki z magazynów lub zdjęcia z internetu, które przedstawiają twoje marzenia lub cele na ten rok

– kolory lub rzeczy, które możesz ozdobić swoją mapę

– pozwól swojej kreatywności puścić wodzę wyobraźni

– lista z twoimi marzeniami

– może kieliszek wina, by być bardziej zrelaksowanym

– pachnąca świeca, która pobudza wyobraźnię.

Pierwszym krokiem jest nadanie Twojej mapie tytułu, np. Mapa Marzeń 2021, My Dreams for this Year, Vision Board lub po prostu Twojego imienia. Zacznij być kreatywny od samego początku i utożsamiaj się z mapą.

Możesz również napisać tytuł na końcu, kiedy twoja mapa będzie gotowa i będziesz miał bardziej przejrzyste pomysły.

Nie zgub się po drodze i naucz się być wiernym swoim celom

Aby zacząć projektować mapy, możesz zrobić listę swoich celów na ten rok. Staraj się nie mieć więcej niż 10, aby zawsze mieć je na uwadze.

Po ukończeniu listy, możesz wziąć się do pracy i zacząć szukać zdjęć w czasopismach, w internecie lub gdziekolwiek chcesz. Ważne jest to, że obrazy dają ci to pozytywne uczucie, które będziesz miał, gdy osiągniesz swój cel.

Wytnij te obrazy i rozpocznij swój kolaż.

Po znalezieniu wszystkich zdjęć, sklejeniu ich i poczuciu pełnej satysfakcji z rezultatu, możesz powiesić mapę w miejscu, w którym będziesz mógł ją zobaczyć każdego dnia, na przykład za drzwiami swojego pokoju lub przed biurkiem i pamiętać codziennie o wszystkim, o co walczysz.

Idź i stwórz własną mapę, aby zawsze wiedzieć jakie masz cele: jak pozostać zmotywowanym.

Co robić, gdy nadejdzie pierwsza porażka?

Droga do sukcesu ma wiele wzlotów, ale także kilka upadków. Porażki są częścią życia, ale każda z nich uczyni cię silniejszym. Ważne jest, aby uczyć się na nich i zacząć od nowa z dużo większą odwagą i mądrością. Więc nie pozwól, by przegrana bitwa cię zniechęciła, bo nadal masz szansę na wygranie wojny.

Jak pokonać lęk przed porażką?

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że wszyscy stajemy z tym codziennie, to normalne, że boimy się porażki, to normalne, że boimy się nie osiągnąć wszystkiego, czego oczekujemy. Najważniejsze jest przezwyciężenie tego strachu, bo jeśli go przejmie, to ryzykuje sabotowanie swoich planów. Więc walcz z tym z całych sił i pamiętaj, że cokolwiek się wydarzy, nigdy nie będziesz sam, miliony ludzi walczą z tymi obawami każdego dnia. Jeśli uważasz, że nie dasz sobie z tym rady, zwróć się o pomoc do rodziny lub przyjaciół i pozwól im doradzić. NIE MA NIC ZŁEGO W PYTANIU O POMOC…

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Śledź nas na Instagramie, aby wiedzieć, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.