MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Czerwone flagi, na które należy uważać w związku

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że chcesz zrozumieć, czy w twoim związku są czerwone flagi, czyli znaki ostrzegawcze, które wskazują, że istnieją poważne problemy, które należy rozwiązać. Czy nie czujesz się komfortowo w swoim związku, ale nie możesz dowiedzieć się dlaczego? Być może obwiniasz siebie za to, że nie masz już uczuć do swojego partnera? A może wszystko układa się dobrze, ale przyjaciele i rodzina próbują zwrócić uwagę, że coś jest nie tak.  Poniżej przedstawiamy kilka niepokojących oznak. Jeśli odzwierciedlasz siebie w przynajmniej jednym z nich, nie ignoruj tego, ale postaraj się to rozwiązać, zanim ewentualny toksyczny związek może cię przytłoczyć.

1. CZERWONE FLAGI: TWÓJ PARTNER ZAWSZE CHCE MIEĆ OSTATNIE SŁOWO

Kiedy jesteś zakochany, to normalne, że chcesz zrobić wszystko, czego chce twój partner. Mimo to każdy z nas ma swoje własne osobowości, potrzeby i pragnienia.

Czerwone flagi, na które należy uważać w związku

Jeśli twój partner nie chce ich zaakceptować i pójść na kompromis, aby znaleźć równowagę, to mamy do czynienia z czerwoną flagą. W rzeczywistości może to wskazywać, że twój partner ma fioła na punkcie kontroli i dlatego nie zostawi ci wiele miejsca na wyrażanie swoich pragnień w przyszłości.

2. CZERWONE FLAGI: SPĘDZACIE CZAS TYLKO WE DWOJE

Jeżeli zauważasz że ty i twój partner nigdy spotykacie się z przyjaciółmi, ale miewacie skłonność spędzać czas tylko we dwoje, to może być coś źle. Wszyscy potrzebujemy przyjaciół, sam partner nie będzie w stanie dać nam wszystko, czego potrzebujemy. On nigdy nie zastąpi przyjaciela, brata czy matki. Jeśli znajdziesz się w sytuacji izolacji i współzależności od siebie nawzajem, wiedz, że może to zniszczyć twoją indywidualność.

3. CZERWONE FLAGI: NIE MACIE O CZYM ROZMAWIAĆ

Komunikacja jest kluczowym aspektem w związku. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której nie macie z partnerem nic sobie do powiedzenia, to masz do czynienia z czerwoną flagą.

Czerwone flagi, na które należy uważać w związku

Nawet jeśli jesteś osobą, która słucha i wspiera swojego partnera, ale nie otrzymujesz od niego takiego samego wsparcia, może to oznaczać, że masz do czynienia z osobą egocentryczną lub narcystyczną. W takim przypadku powinieneś zadać sobie pytanie, czy naprawdę warto kontynuować ten związek.

4. ZAUWAŻASZ ZMIANĘ W POCZUCIU WŁASNEJ WARTOŚCI

Jeśli zauważyłaś ostatnio, że twoja niepewność siebie rośnie, a twoje poczucie własnej wartości maleje coraz bardziej, to możliwe, że żyjesz w toksycznym związku.

Czerwone flagi, na które należy uważać w związku

Być może twój partner nie daje ci uznania, na które zasługujesz ? Myślisz, że jesteś mniej warta z tego powodu ? Jeśli tak jest, to wiedz, że się mylisz! Nie jesteś mniej wartościowa, bo inna osoba cię nie docenia, ale zmiana naszego nastawienia nie wystarczy. Często trzeba też zmienić partnera.

5. TWÓJ PARTNER ZAWSZE Z TOBĄ RYWALIZUJE

Z problemem poczucia własnej wartości związany jest również problem konkurencyjności. W związku powinniście być zgranym zespołem. Jeśli twój partner, zamiast ci pomagać, rywalizuje z tobą to jasne jest, że ten związek nie może cię uszczęśliwić. Jeżeli twój partner ciągle przypomina ci o każdym błędzie, który popełniłaś zawsze będziesz czuła się pod presją, a nawet winna.

6. CZERWONE FLAGI: NIGDY NIE ROZMAWIACIE O SWOICH PROBLEMACH

Odmowa rozmowy o problemach, które istnieją w małżeństwie jest czymś bardzo poważnym. Para, która nie rozmawia o swoich problemach, nie może trwać… a nie ma par, które nie mają problemów!

Czerwone flagi, na które należy uważać w związku

To zupełnie normalne, że od czasu do czasu się nie zgadzasz, ale to, jak sobie z tym radzisz, stanowi różnicę między trwałym związkiem a niezdrowym. Również radzenie sobie z problemami poprzez wzajemne obwinianie się nie jest dużo lepsze. Dążysz do konfrontacji, aby znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia, a nie znaleźć winnego.