MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Czy możliwa jest przyjaźń z byłym ?

Czy możliwa jest przyjaźń z byłym? Jest wiele powodów, dla których partnerzy po rozstaniu chcą pozostać przyjaciółmi. Dla osoby, która odeszła pozostanie w przyjaźni z byłym brzmi jak dobra pociecha. To znaczy, on nie stracił wszystkiego. Oczywiście ona wie, że nie może już budować przyszłości z tą osobą lub sypiać z nią, ale przynajmniej coś można jeszcze uratować.

Nadal będziecie mieli możliwość zadzwonić do swojego byłego partnera, kiedy tylko będziecie chcieli, porozmawiać o swoich uczuciach, a nawet wyjść razem.

Dla osoby, która odchodzi, ta perspektywa jest nadal kusząca. Może zrozumieć, że nie czuje już miłości do swojej partnerki, ale to, co między nimi było dobre, na pewno nie jest mu obojętne.

Wie, że nie chce spędzić reszty życia z tą osobą i że nie chce zrezygnować ze wszystkich innych możliwych partnerów, których może spotkać. Jednak nie chce być jako potwór bez uczuć, dlatego też w zdecydowanej większości pozostają w przyjaźni ze swoimi byłymi partnerami.

Co się dzieje, gdy zostajesz przyjacielem byłego?

Te powody mogą wydawać się słuszne, ale konsekwencje mogą być druzgocące dla obu stron. I czy tak naprawdę możliwa jest przyjaźń z byłym

Dla osoby pozostawionej w tyle, przechodzenie od partnera do przyjaciela jest bardzo upokarzające.

Wiedzą, że nie będą mieli już z tą osobą przyszłości, ale każde spotkanie może wzbudzić w nich nadzieję, a w rezultacie nowe rozczarowanie. Więc to, co powinno być przyjaźnią, zamienia się w tortury.

Dla tych, którzy chcieli zakończyć związek, zamiast tego, zobaczenie ex ponownie jest ciągłym przypomnieniem o ich winie. Nie możesz być nawet bardzo miły, bo boisz się, że zostaniesz źle zrozumiany.

Próba zaprzyjaźnienia się z byłym chłopakiem jest szlachetną próbą uhonorowania tego, co w związku jest piękne. Zniknięcie z życia drugiego człowieka po podzieleniu się tak bardzo boli, dlatego wielu decyduje się pozostać przyjaciółmi. Jednakże, prawie nigdy nie jest to dobre rozwiązanie. Niszczy to zarówno dobre wspomnienia o związku, jak i samą koncepcję przyjaźni, która powinna opierać się na równych uczuciach.

Co zrobić po zakończeniu związku?

Najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptowanie, że związek się skończył. Porzucenie tego stanu rzeczy jest ważne, aby móc zaakceptować to co piękne i co może jeszcze zaoferować życie. Bez urazy, ale z wdzięcznością za to, co zaoferował i czego nauczył nas dawny związek. Tak, aby najpiękniejsze wspomnienia mogły żyć wiecznie w naszej pamięci.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Śledź nas na Instagramie, aby wiedzieć, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.