MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Czym jest hipergamia?

Hipergamia jest naukowym terminem określającym osoby które poszukują partnera, który ma więcej pieniędzy lub lepszy status czy kastę niż oni. Nie wybierają tej osoby ze względu na jej uroczy uśmiech, osobowość lub urodę, które są aspektami, które można powiedzieć, że są bardziej „normalne”, jeśli chodzi o ustalenie ich uwagę na mężczyznę lub kobietę, aby wziąć ślub.

Hipergamia jest bardziej rozpowszechniona w społeczeństwach o niskich dochodach, gdzie kobiety chcą poprawić swój styl życia i możliwości na przyszłość.

Ale czy to prawda? Czy kobiety koncentrują się bardziej na portfelach niż na osobowości? Przekonajmy się.

Polowanie na skarby

Tematy do rozmów, które pomogą rozluźnić każdą randkę

Szczęście znaleźć mężczyznę, który cię rozśmiesza, dobrze traktuje, jest przystojny i ma pieniądze, to jak znalezienie skarbu. Niektóre kobiety mają szczęście znaleźć tego idealnego mężczyznę, nawet nie szukając go. Dla innych kobiet poszukiwanie trwa dłużej i jest trudniejsze. Niektóre dziewczyny koncentrują się bardziej na tym, jak awansować w społeczeństwie niż na osobowości mężczyzn, ponieważ w wielu krajach bardzo trudno jest awansować w pracy, jeśli nie poślubisz kogoś bogatszego i potężniejszego od ciebie.

Aspiracje zmieniają się, gdy kobiety widzą, jak porusza się społeczeństwo. Najszybszym sposobem na osiągnięcie pieniężnej równości z mężczyznami może być poślubienie jednego z nich, ponieważ historycznie kobiety nie miały takich samych praw i możliwości jak mężczyźni i niestety nie zmieniło się to w 100%. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na ucieczkę z mężem, który daje im możliwości, których nigdy nie miały i mogą nigdy nie być w stanie uzyskać na własną rękę.

Kobiety są bardziej skłonne do hipergamii, aby poprawić stan swojej rodziny, zapewnić przyszłość swoim dzieciom i zwiększyć swoje korzyści ekonomiczne.

Jak możemy zdefiniować hipergamię?

Można powiedzieć, że Hypergamia jest regulacją małżeństwa.  Kobieta wychodzi za mąż za mężczyznę o wyższym statusie społecznym niż jej własny (związek, wybór partnera). Kobiety wychodzą za mąż za wyższą klasę społeczną w porównaniu do swojego pochodzenia lub zawodu.

Z tego powodu wiele kobiet z wyższej klasy społecznej ma trudności ze znalezieniem stabilnego partnera lub zawarciem małżeństwa. Gdy to się dzieje, można to nazwać hipogamią. W hipogamii częściej mężczyźni szukają kobiet o niższym statusie ekonomicznym, aby zapewnić sobie większą wierność.

Hipergamia. Czy to tylko chwilowa moda?

światowe stolice mody

Nie możemy powiedzieć, że jest to nowa moda. W kilku krajach, takich jak Indie, hipergamia jest tradycją od wielu lat.

I jak widzimy w filmach czy bajkach, z którymi dorastaliśmy. Potrzeba też lat, aby książę zakochał się w pokojówce lub przyjechał ratować zagrożoną damę, jak w przypadku Kopciuszka czy Pięknej i Bestii. W zasadzie zawsze jest tak samo, bogaty mężczyzna znajduje mniej zamożną kobietę i zmienia swoje życie. Wiele dziewczyn dorasta z myślą, że potrzebują księcia z bajki, aby przyjść i je uratować. 

Podsumowując ten temat, możemy powiedzieć, że Hypergamia jest sposobem na poprawę statusu ekonomicznego kobiety. Taka kobieta może nie mieć kolejnej szansy na osiągnięcie postępu. To niekoniecznie jest coś negatywnego, ale przy częściowym porozumieniu może przynieść korzyści wszystkim.

Nie chcesz przegapić naszych następnych artykułów? Śledź nas na Instagramie, aby być na bieżąco z tym, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.