MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Dekoracje świąteczne: częste błędy i jak ich unikać

I tak, Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, więc zgodnie z tradycją, nadszedł czas, aby wyciągnąć dekoracje świąteczne, choinkę i udekorować dom! Oczywiście, był to wyjątkowy rok i nawet Boże Narodzenie nie będzie wyjątkiem. Nie będzie koncertów świątecznych w teatrach, romantycznych filmów w kinie, jarmarków bożonarodzeniowych i ulic pełnych ludzi spieszących się z zakupami prezentów. Święta Bożego Narodzenia będą czymś znacznie bardziej samotnym niż te, do których przywykliśmy, ale właśnie z tego powodu udekorowanie domu  pomoże nam doświadczyć magii Bożego Narodzenia w całej jego okazałości! Oto więc nasze wskazówki, jak udekorować swój dom jak prawdziwy profesjonalista!

Nie należy dekorować tylko jednego pokoju

Często zdarza się, że dekorujemy tylko salon, z choinką umieszczoną obok sofy, świątecznym wiankiem na ławie i światełkami w oknie.
W ten sposób jednak ograniczasz atmosferę Bożego Narodzenia tylko do jednego pokoju, w którym z drugiej strony prawdopodobnie nie spędzasz zbyt wiele czasu w ciągu dnia. Więc spróbuj rozszerzyć dekoracje na cały dom. Nie musisz przesadzać, stawiając wszędzie światła i girlandy. Czasami wystarczy tylko mały drobiazg, świeca bożonarodzeniowa lub gwiazda betlejemska na korytarzu. Czerwone poduszki na łóżku, koc w renifery lub bożonarodzeniowy dywan w holu.

Dopasowanie kolorystyczne w dekoracjach bożonarodzeniowych

Święta Bożego Narodzenia przynoszą radość swoim światłem i wieloma kolorami. Jednak utrzymanie spójności kolorów jest ważne, jeśli chcemy nadać naszemu domowi bardziej elegancki i harmonijny wygląd.
Złote dekoracje bardzo dobrze pasują do tych w kolorze czerwonym, a niebieskie do srebrnych. Możesz również spróbować innych, mniej tradycyjnych kombinacji, takich jak różowy, złoty i biały.

Dodaj zielony do swojej kolorystyki

Zielony jest kolorem, którego nigdy nie powinno zabraknąć w Twoich dekoracjach świątecznych. W rzeczywistości daje to wyobrażenie o naturze i górskim krajobrazie. Choinka niewątpliwie przyczynia się do tego efektu, ale nie ograniczaj się tylko do tego. Dodaj girlandy nad kominkiem lub włóż gałązki sosnowe do wazonu.

Nie czujesz presji, by co roku kupować nowe dekoracje świąteczne

 

Dekoracje świąteczne: częste błędy i jak ich unikać

Oczywiście, zakup tych wszystkich dekoracji może być bardzo kosztowny. Pełna i imponująca choinka ma swoją cenę, a także wszystkie bombki, lampki i świece.
Dlatego nie czujesz potrzeby kupowania co roku nowych dekoracji. Należy raczej inwestować w dekoracje, które będą modne przez dłuższy czas czas i będą mogły być ponownie wykorzystane. Można też włączyć w to przedmioty codziennego użytku i przy odrobinie kreatywności przekształcić je w dekorację bożonarodzeniową. Można na przykład użyć stojaka na ciastka, aby stworzyć bardzo świąteczną podstawkę i świecznik.

Nie czujesz potrzeby pokrywania każdej powierzchni dekoracjami bożonarodzeniowymi

Kiedy ozdabiasz swój dom, nigdy nie zapominaj o funkcjonalności przestrzeni. Istnieją powierzchnie i przestrzenie, których i tak potrzebujesz, a wypełniając je dekoracjami, w końcu poczujesz się nieswojo w swoim domu.

Jeśli wianek utrudnia dostęp do balustrady, aby wejść po schodach lub wianek na stoliku w salonie, uniemożliwiając umieszczenie na nim herbaty lub książki, którą czytasz, to zapomnij o tym.
Udekoruj tylko te przestrzenie, które można wypełnić bez uszczerbku dla ich funkcjonalności, takie jak ściany czy wierzchołek regału. Albo zdecydować się na mniejsze, mniej nieporęczne elementy środkowe.

Nie należy uszkadzać ścian za pomocą gwoździ do wieszania dekoracji świątecznych

Dekoracje świąteczne: częste błędy i jak ich unikać

 

Pamiętaj, że dekoracje świąteczne są tymczasowe. Dlatego unikaj wbijania gwoździ w ścianę, żeby je zamocować. W rzeczywistości, po zakończeniu Świąt, te dziury w ścianie pozostaną widoczne i w ogóle nie sprawią, że Twój dom będzie wyglądał dobrze.
Zamiast tego kupuj przezroczyste taśmy samoprzylepne, które nie niszczą ścian i mogą być łatwo usunięte.

 

W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek, musimy wnieść do domu ducha Bożego Narodzenia. Dlatego też chcieliśmy dać Państwu kilka praktycznych, ale skutecznych rad, aby mieć piękne dekoracje świąteczne i cieszyć się tymi uroczystościami w najlepszy sposób.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Śledź nas na Instagramie, aby wiedzieć, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.