MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Dlaczego powinniśmy się częściej uśmiechać?

Jutro obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu, ale dlaczego powinniśmy się uśmiechać i po co świętować ten prosty gest i dlaczego uśmiech jest tak ważny?

Czy wiesz, że dziecko uśmiecha się 400 razy dziennie? Wydaje się, że to dużo, kiedy my, dorośli, uśmiechamy się tylko 20 razy dziennie!

Dzisiaj chcę wam wyjaśnić, dlaczego musimy się starać, aby się bardziej uśmiechać i jak to może zmienić nasze życie na lepsze!

Uśmiech czyni cię szczęśliwszym

To brzmi dziwnie, ale to prawda! Nie tylko uśmiechasz się, gdy jesteś szczęśliwy, ale jeśli próbujesz się uśmiechać, gdy jesteś smutny, twój nastrój nagle się poprawia!

W rzeczywistości, kiedy się uśmiechamy, nasz mózg uwalnia endorfiny, które są hormonami redukującymi stres. Zdarza się to również wtedy, gdy staramy się uśmiechać. W ten sposób oszukujemy nasz mózg w przekonaniu, że jesteśmy w przyjemnej sytuacji.

Więc następnym razem, gdy poczujesz się niezręcznie, nerwowo lub po prostu znudzony, spróbuj się uśmiechnąć, a twój nastrój natychmiast się zmieni!

Uśmiech czyni cię bardziej atrakcyjnym

Zwróć na to uwagę za każdym razem, gdy znajdziesz kogoś kto się uśmiecha wydaje ci się ta osoba atrakcyjna i od razu masz lepszy humor! Dzieje się tak dlatego, że uśmiech jest zaraźliwy, więc mamy tendencję do czucia się komfortowo wokół uśmiechniętych osób. Więc dlaczego nie użyć tej sztuczki? Spróbuj w to uwierzyć!

Uśmiech wzmacnia twój system odpornościowy

Odkryto, że kiedy się uśmiechamy, produkujemy nie tylko endorfiny, ale także więcej białych krwinek niż zwykle, które chronią nas przed bakteriami i wirusami. Więc im więcej się uśmiechamy, tym silniejsze stają się nasze ciała w walce z chorobami!

Uśmiech czyni cię bardziej produktywnym

Cóż, wygląda na to, że uśmiechanie się nie tylko poprawia wasze relacje i stan waszego zdrowia, ale także waszą karierę!

Wykazały to badania przeprowadzone w 2010 roku przez Andrew Oswalda, profesora ekonomii w Warwick Business School. Zgodnie z tymi badaniami pracownicy, którzy najczęściej się uśmiechają, są znacznie bardziej produktywni i kreatywni.

Ale nie ma znaczenia, czy jesteś pracownikiem czy freelancerem, jeśli uśmiechniesz się do innych dookoła siebie, to też zarażasz tym innych i łatwiej będzie pracować razem i osiągnąć pożądane rezultaty.

Dlatego też uśmiechanie się sprawia, że jesteś lepszym liderem.

Uśmiech sprawia, że jesteś bardziej pewny siebie

Jak widzieliśmy, uśmiech czyni Cię bardziej atrakcyjnym, co automatycznie zwiększa Twoją pewność siebie. To nie tylko wtedy, gdy się uśmiechasz, ale również na dłuższą metę. Jeśli będziesz się często uśmiechać, ludzie wokół ciebie będą mieli skłonność do zaufania i szacunku. Wtedy uświadomisz sobie, że jesteś bardziej szanowaną osobą, taką jak ty i bardziej zadowoloną z siebie.

Wszystko to po prostu z uśmiechem! Gest tak mały, ale jednocześnie tak potężny!

Uśmiechanie się jest nie tylko reakcją na przyjemną sytuację, ale także środkiem do przekształcenia nieprzyjemnej sytuacji w przyjemną! Poprawia to również nasze zdrowie, nasze relacje z innymi, a nawet naszą wydajność w pracy! I to wszystko za darmo i bez wysiłku.

Spróbuj i daj nam znać, czy ten mały gest poprawił Twój dzień:)

Nie chcesz przegapić naszych następnych artykułów? Śledź nas na Instagramie, aby być na bieżąco z tym, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.