MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Dżentelmen – więcej niż elegancki styl! 🤵

Dżentelmen, czyli coś więcej niż elegancki styl! Na pewno zdarzyło Ci się rozmawiać z samotną kobietą i zapytać ją: „Więc, jak powinien wyglądać dla Ciebie idealny mężczyzna?”. Na co większość kobiet odpowiedziałaby: „On zdecydowanie powinien być dżentelmenem”. To tyle – krótka, zwięzła odpowiedź. Który mężczyzna nie słyszał tego zwrotu? A która kobieta nie opisałaby w ten sposób swojego wymarzonego mężczyzny? Wygląda na to, że określenie dżentelmen zrobiło to z większością kobiet. Ta cecha, którą powinien posiadać mężczyzna, wydaje się być niezbędna, aby kobieta była do niego przyciągana.

Ale co to znaczy być dżentelmenem? Jak powinien zachowywać się mężczyzna, aby spełnić jej oczekiwania? Te pytania mogą przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeśli kobieta, która ci się podoba, chce mieć dżentelmena za męża. Dlatego dziś poświęcimy trochę czasu, aby wyjaśnić, co czyni dżentelmena.

Po pierwsze, przyjrzymy się pochodzeniu tego terminu. Następnie opiszemy dżentelmena ogólnie, zanim powiemy, jak się zachowuje.

Skąd się wzięło określenie „dżentelmen”?

W rzeczywistości termin „gentleman” ma francuskie korzenie. Wywodzi się od słowa „gentilhomme”, zostało zaadoptowane do języka angielskiego i przekształcone w „gentleman”. Tradycyjnie, termin ten był używany w Wielkiej Brytanii w odniesieniu do najniższej kategorii wyższej klasy społecznej. Do tej grupy należeli właściciele ziemscy, którzy mogli żyć z dochodów dzierżawcy. Był to, że tak powiem, tytuł społeczny, który w dodatku był dziedziczny.

Z biegiem czasu termin ten ewoluował i stracił swoje odniesienie do statusu społecznego. Obecnie kojarzona jest z określonymi cechami charakteru. To znaczy, że to, czy jesteś dżentelmenem, zależy od twojej osobowości.

Ale jakie cechy sprawiają, że mężczyzna jest dżentelmenem w 2021 roku i jak powinien się zachowywać?

Co znaczy być dżentelmenem?

Większość ludzi ma błędne wyobrażenie o tym, co to znaczy być dżentelmenem. Sprowadzają ją do wizerunku osoby: Czy jest on społecznie akceptowany czy nie? To prawda, że mężczyźni powinni być zadbani i wiedzieć, jakich zachowań oczekuje od nich społeczeństwo. Są to jednak tylko powierzchowne szczegóły.

Dżentelmen - więcej niż elegancki styl

Bycie dżentelmenem to coś więcej niż eleganckie ubranie i ładny zapach. To właśnie osobowość odgrywa najważniejszą rolę. Być dżentelmenem to znaczy zachowywać się z szacunkiem i uprzejmie. Panowie wykazują się bardzo dobrymi manierami i przyjaznym podejściem do swoich bliźnich. Dzięki spokojnemu charakterowi potrafią zachować zimną krew w stosunku do każdej kobiety – nawet jeśli kobieta zachowuje się niegrzecznie w stosunku do dżentelmena lub wpada w złość, on zachowuje spokój.
Ponadto, panowie są bardzo uważni. Dlatego też są tak cenione przez kobiety. Która kobieta nie chciałaby mieć u swego boku uważnego, miłego i delikatnego mężczyzny?
W ten sposób dochodzimy do prawdziwego pytania naszego artykułu: jak zachowuje się dżentelmen?

 

Dżentelmen – więcej niż elegancki styl!

Wykształcenie jest najważniejszą cechą dżentelmena.

1.Wszystko zaczyna się od powitania. Dżentelmen wie, jak wykonać perfekcyjny uścisk dłoni. Nie powinna być zbyt twarda, ale też nie za słaba. Dokładnie pomiędzy! Tak właśnie robi się dobre wrażenie!

 

2. Bycie grzecznym oznacza pomaganie innym. Nie chodzi tu tylko o kobiety, ale ogólnie o wszystkich ludzi. Nie oznacza to jednak poświęcania się dla innych ludzi. To właśnie małe rzeczy i gesty robią różnicę. Otwieranie komuś drzwi lub pomoc, gdy ktoś pyta cię o drogę. To właśnie robi dżentelmen.Hojny Sugar Daddy

3.Panowie wiedzą, jak prowadzić dobrą rozmowę. Są uprzejmi i nie dają się ponieść plotkom. Nigdy też nie okazują braku szacunku innym osobom. Mają bogate słownictwo i unikają przekleństw. Jest to oznaką ich dojrzałości charakteru.

 

4.Dżentelmeni nie angażują się w fizyczne utarczki. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że dają się zastraszyć i odepchnąć. Ich spory toczą się raczej na płaszczyźnie werbalnej. Dżentelmeni zawsze zachowują też szacunek dla innych.

5.Panowie są starymi mężczyznami, kiedy są z kobietą. To jest to, co odróżnia ich od większości innych mężczyzn. Na przykład na randce zaproponują, że zapłacą za kobietę kolacje.

 

Jednak nie wszystkie kobiety akceptują to w dzisiejszych czasach. Niektóre z nich odbierają to nawet jako obelgę. Chcą być niezależne i samodzielne, dystansują się od dawnych wzorców mężczyzny i kobiety, na których opiera się zachowanie dżentelmena. Ponieważ szacunek jest jedną z cnót dżentelmena, wie, że szanuje wyemancypowaną kobietę i jej postawę. Potrafi zaakceptować inne sposoby myślenia i być tolerancyjnym.

Bycie dżentelmenem nie jest trudne, jeśli rozumiesz, co się z tym wiąże!