MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Dzień z życia milionera

Wyobraź sobie milionera. Co widzisz? Jaki człowiek staje Ci przed oczami? Jak wygląda? Czym się otacza?

Zapewne dostrzegasz osobę, po której widać życie w luksusie – nosi drogie garnitury, buty, zegarek. Ma dobry samochód i wielki dom z ogrodem, albo apartament w luksusowej dzielnicy. Najdroższe rezydencje z kilkudziesięcioma sypialniami, wanny wypełnione szampanem, kolekcje samochodów warte miliardy dolarów to tylko niektóre z ekstrawagancji najbogatszych.

Jada w wykwintnych restauracjach, otaczają go (jeżeli to mężczyzna) piękne kobiety, wydaje dużo nie licząc się z pieniędzmi. Suknia od Diora dostarczona na środek Morza Śródziemnego, osobisty doradca, który potrafi z dnia na dzień załatwić swojemu szefowi fryzjera Madonny czy własny terminal na lotnisku? Wystarczająca ilość pieniędzy daje dostęp do największych i najdziwniejszych luksusów.

Najczęściej wyobrażamy sobie milionera na luksusowym jachcie, wydającego dyspozycje przez komórkę. Albo rozbijającego się rolls-royce’em  urządzającego huczne przyjęcia w rezydencji w Bel Air.

Nic bardziej mylnego! Milioner jest na ogół przeciętnym człowiekiem, często wręcz uchodzącymi za nudziarza. Wyróżnia go żelazna konsekwencja połączona z kultem oszczędzania. Ceni status, który osiągnął często kosztem życia prywatnego. Dlatego wielu zamożnych podkreśla, że miarą prawdziwego luksusu nie jest posiadanie niedostępnego samochodu, apartamentu w wieżowcu Cosmopolitan, ale wolnego czasu, który można poświęcić rodzinie czy swojemu hobby.

Ale jak wygląda dzień milionera?

Nie przesypia dnia

W starym powiedzeniu: „kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje” jest sporo prawdy. Najbogatsi to zwykle ludzie ambitni. Jak na przykład Jack Dorsey, który wstaje o 5.00 rano, by pomedytować i poćwiczyć. Zaczyna dzień również od zdrowego śniadania. Wierzy, że medytacja pozwala zachować kontrolę nad sobą i podejmowanymi przez siebie decyzjami. Nigdy nie rezygnuje z ćwiczeń. Bogaci ludzie rzadko mają czas na wykonanie wszystkiego w ciągu dnia, więc fundamentem osiągania sukcesu jest wczesna pobudka.

Pielęgnuje poranną rutynę

Wiele produktywnych osób traktuje poranek jako czas do pracy nad tym, by stać się kimś więcej, a nie osiągać więcej. Dlatego dużą wagę przywiązują do porannych rytuałów takich jak kąpiel, ćwiczenia, zdrowe śniadanie czy medytacja.

Energia jest wszystkim

Nie można zwiększyć liczby minut w ciągu dnia, ale można zadbać o odpowiedni poziom energii, by móc maksymalnie skupić się i uzyskać najlepsze z możliwych rezultaty. Dlatego ludzie sukcesu przykładają dużą wagę do zdrowych i regularnych posiłków, odpowiedniej ilości i jakości snu oraz wypoczynku. Poza tym starają się nie doprowadzać do wymęczających sprintów w pracy.

Nie zaniedbuje ćwiczeń

Ludzie sukcesu wierzą, że zdrowy umysł i zdrowe ciało są gwarantem bogactwa. Tim Cook ćwiczy na siłowni przed 5:00 rano. Prawie 70% przedsiębiorców ma ten sam zwyczaj. Zdrowy umysł i ciało pozwala na dłuższy czas funkcjonować na maksimum możliwości.

Umiejętność planowania

Milionerzy potrafią planować, wyznaczać sobie daty graniczne, strategicznie patrzeć na przyszłość. Pierwszym punktem do sukcesu jest biała kartka papieru i długopis.

Praca za biurkiem

Wychodzą z domu około 9.30. Przedpołudnie najczęściej spędzają za biurkiem, przed komputerem, odpisując na maile, planując i organizując. Po 12.00 zaczynają się spotkania biznesowe.

Milionerzy obawiają się zostawić swojej kariery w rękach innych osób. Nie chcą by inni decydowali o jej przebiegu. Sami wolą dbać o swój rozwój, przyjmując odpowiedzialność za własne decyzje. Są pewni siebie i zdeterminowani na rozwój. Pracując ”na swoim”, wszystko stawiają na jedną kartę, dzięki temu pracują ciężej, mają świadomość, że to od nich wszystko zależy. Praca na własny rachunek daje większą satysfakcję i szczęście niż praca u kogoś.

Szybki obiad na mieście

Jeśli znajda chwilę, to wyskakują do restauracji, na szybki obiad. Typowi milionerzy rzadko korzystają z drogich i wykwintnych restauracji. Często zadowalają się obiadem za 20 dolarów,  tylko co setny z nich płaci powyżej 87 dolarów za obiad.

A po pracy czas na hobby

Luksusowy jacht i drogi samochód to już za mało. Dziś najbogatsi ludzie świata inwestują we własne przyjemności i hobby. Jak wiemy niektórzy milionerzy potrafią mieć bardzo ekstrawaganckie zainteresowania. Grają w golfa, biorą udział w maratonach i rajdach, nurkują. Polscy milionerzy nie zajmują się wyłącznie biznesem. Co milionerzy robią „po godzinach„?

Spotkanie z najlepszym przyjacielem w klubie golfowym i rozmowa, podczas gry, o aktualnym stanie rynkowym.

Kolacja w domu

Wieczór jest czasem relaksu dla milionera. Pożywna kolacja, zrobiona przez gosposię i po tym czas na dobrą książkę. Pora wieczorna jest też chwilą na przemyślenia i zaplanowaniu kolejnego dnia. Milionerzy starają się wcześniej iść spać i nie prowadzić nocnego trybu życia, aby mogli kolejnego poranka obudzić się wypoczętym z głową pełną nowych pomysłów.

 

Podsumowując, jak widać, nie tylko luksusowe samochody, własne samoloty, ekskluzywne apartamentowce, jachty i wiele, wiele innych dóbr wyższego rzędu potrafią uszczęśliwiać najbogatszych.