MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

E-learning w 2020 r.

Jak dobrze wiemy, od kilku miesięcy jesteśmy zmuszeni znacząco zmienić nasz styl życia. W celu zmniejszenia zarażenia COVID-19, większość z nas jest zmuszona do spędzania dni w domu, często w samotności. Nie wiemy już, jak spędzać cały ten wolny czas i jak walczyć z nudą, która się z tym wiąże.

Ale dlaczego nie skorzystamy z tej okazji, by dowiedzieć się tego, czego zawsze chcieliśmy się nauczyć, albo jeszcze lepiej, by eksperymentować z nowymi obszarami, o których wcześniej nie myśleliśmy?

Kursy online

Na szczęście żyjemy w czasach, w których każdy z nas, dzięki internetowi, może mieć dostęp do nieograniczonej liczby informacji. E-learning, reprezentuje przyszłość nauki zarówno dla młodych ludzi, jak i pracowników, którzy chcą być na bieżąco i rozwijać się w swojej karierze zawodowej. Jest to również świetny sposób na realizowanie naszych ulubionych hobby.

Zalety e-learningu polegają głównie na możliwości personalizacji procesu uczenia się. W rzeczywistości, dzięki e-learningowi nie trzeba już fizycznie przenosić się w inne miejsce, aby prześledzić lekcję, ze wszystkim, co się z tym wiąże pod względem czasu, kosztów transportu i zanieczyszczenia środowiska. Ponadto, możesz uzyskać dostęp do kursu o tej porze dnia, która najbardziej Ci odpowiada. Możemy nawet zdecydować się na więcej lekcji dziennie lub tylko 2 lekcje w tygodniu. W skrócie, czyż to nie wspaniałe?

Czego można się nauczyć z e-leraningiem?

 

Dzięki e-lerningowi możesz nauczyć się umiejętności w niemal każdej dziedzinie, od informatyki po biznes, od malarstwa po muzykę i tak dalej.

Dzięki tym zasobom, często bezpłatnym, możesz wreszcie wyciągnąć z kąta zakurzoną gitarę, której nie tknąłeś od lat. Możesz wreszcie nauczyć się, jak sprawić, by orchidea, która już od miesięcy błaga o litość, znów stała się bujna, lub możesz nauczyć się tworzyć od podstaw własną, osobistą stronę internetową!

Najlepsze strony e-learningowe

Skillshare:

(https://www.skillshare.com/ ) Także tutaj repertuar jest ogromny. Istnieje wiele kreatywnych kursów, ale także związanych z biznesem, IT, stylem życia, itp. Krótko mówiąc, tutaj kursy są znacznie krótsze i niestety tylko w języku angielskim. Płacisz miesięczny abonament w wysokości około 14 € miesięcznie, dzięki któremu możesz mieć dostęp do wszystkich kursów, a pierwsze 2 miesiące są bezpłatne!

Nie otrzymujesz żadnych certyfikatów pod koniec kursu, ale jest to bardzo przydatne, jeśli studiujesz, aby przystąpić do pewnego egzaminu.

Lynda:

(https://www.lynda.com/ ) Znana platforma niedawno zakupiona przez Linkedin, prezentuje różne kursy związane głównie z biznesem i kreatywnością w cyfrowym świecie. Są one zorganizowane według ścieżek zawodowych i dlatego łatwiej będzie znaleźć te najbardziej odpowiednie dla rozwoju naszej kariery. Koszt jest aktualizowany do 20 € lub 25 € miesięcznie, w zależności od pakietu, a pierwszy miesiąc jest bezpłatny! Nie wydaje się żadnych oficjalnych certyfikatów, ale sama wiedza jest bezcenna.

Coursera:

(https://www.coursera.org/ ) Znajdziemy tu kursy stworzone przez najbardziej znane uniwersytety i wiodące firmy w swojej dziedzinie. Możemy mieć dostęp do wykładów uniwersyteckich z zakresu biznesu, IT, matematyki, fizyki, rozwoju osobistego, języków obcych i wielu innych!

Jest to jeden z niewielu serwisów e-learningowych, który daje możliwość uzyskania certyfikatu zawodowego lub nawet stopnia naukowego. Jest ona bezpłatna, chyba że chcesz otrzymać certyfikat. W tym przypadku ceny różnią się znacznie, aż do 20 000 € za studia.

Masterclass:

(https://www.masterclass.com/ ) Ta strona oferuje bardzo szczególne doświadczenie e-learningowe, w końcu nauczyciele każdego kursu to ludzie światowej sławy!

Znajdziemy więc lekcje Dana Browna na temat pisania powieści, Gordona Ramsaya uczącego nas gotować, Natalie Portman zdradzającą wszystkie swoje sekrety dla doskonałego aktorstwa i wiele więcej!

Wykupujemy roczny abonament za 200 €, który daje nam dostęp do wszystkich kursów na platformie. Jeśli jednak nie jesteś zadowolony z usługi, możesz otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu pierwszych 30 dni.

YouTube:

(https://www.youtube.com/ ): I jak o tym nie wspomnieć. Platforma służąca do udostępniania wideo, często używana również jako środek e-learningowy. Tutaj można znaleźć wiele darmowych kursów i samouczków. Często jednak brakuje jej struktury, kompletności i profesjonalizmu typowego dla kursów płatnych. Może to być dla nas bardzo przydatne, jeśli szukamy informacji na określony temat i nieodpłatnie, ale trudno jest znaleźć kursy dające pełne i profesjonalne szkolenie.

Ten czas izolacji społecznej może być doskonałą okazją do rozwinięcia nowych umiejętności. Dlatego też chcieliśmy wyróżnić kilka platform, na których można nauczyć się wszystkiego, czego się chce poprzez e-learning w domu! A czy podczas tej kwarantanny brałeś już udział w kursach? Daj nam znać w komentarzach!