MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Etapy związku – 3 etapy rozwoju związku

Dziś chcemy wam ujawnić, jakie są etapy związku. Prawdziwa miłość nie jest czymś, co przychodzi z dnia na dzień, ale jest wynikiem procesu opartego na budowaniu zaufania.  Dzięki określeniu, w której fazie jesteś, będziesz wiedział, jak się zachować, aby przejść do następnej, budując stabilną i trwałą relację.

Etapy związku: namiętność i romantyzm

to temat wszystkich najpopularniejszych filmów i powieści. W pierwszym etapie związku, czyli w fazie zakochania się i romansu, wszyscy jesteśmy euforyczni. Dostajemy motyle w brzuchy i nie możemy przestać myśleć o drugiej osobie. Wierzymy, że jest to doskonała istota i nie widzimy nawet jednej z jej wad.

Jest to zdecydowanie najpiękniejsza faza, w której przenikają nas emocje i pożądanie. Więc ciesz się chwilą, ale jednocześnie postaraj się zachować odrobinę rozsądku i nie rób żadnych strzałów w głowę 😉.

Poza tym, na tym etapie, robimy wszystko, aby zadowolić drugą osobę. Jednak w ten sposób ryzykujemy, że znajdziemy się w sytuacji, w której będziemy udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Uważaj, żeby nie wpaść w ten błąd, bo w przeciwnym razie zaryzykujesz, że twoja historia skończy się jak tylko wrócisz do bycia sobą.

Drugi etap związku: kryzys

Jak walczyć o poprawę relacji w związku

Niestety, pierwsza faza związku z pewnością zakończy się prędzej czy później. Dzieje się tak, gdy zdajemy sobie sprawę, że znamy drugą osobę, a więc tracimy naszą ciekawość do niej. Jesteśmy również przekonani, że druga osoba pozostanie z nami, a to poczucie stabilności przyniesie nam również dreszczyk niepewności. Krótko mówiąc, jest to faza, w której wszystko zaczyna stawać się rutynowe i nieco „nudne”. Tutaj również zaczynasz dostrzegać wady drugiego i w niektórych przypadkach obawiać się, że związek stanie się zbyt realny. Dlatego macie pierwsze kłótnie i walki.

Dla wielu par, związek kończy się właśnie tymi argumentami.

Jeśli jednak uda ci się przejść przez ten etap, związek naprawdę zacznie się układać!

Zaczniecie się wzajemnie akceptować swoje wady i nie będziecie się czuć osądzeni. Twoja więź zaufania stanie się silniejsza i będziesz czuł się bardziej pewny siebie w obliczu wspólnych życiowych wyzwań.

Jest jednak coś, co należy powiedzieć, że nie należy wymuszać tej sytuacji. Jeśli widzicie, że związek nie funkcjonuje i że jesteście niekompatybilni, to lepiej odejdźcie i dajcie sobie szansę na znalezienie bardziej odpowiedniego partnera.

Trzeci etap związku: spójność

Gratulacje! Jeśli dotarłeś tak daleko, oznacza to, że twój związek przeszedł pierwszy krytyczny etap i ewoluuje! Żyjecie teraz w harmonii i akceptujecie siebie nawzajem za to, kim jesteście. Ta faza będzie trwała długo, ale uważajcie, aby nie popaść zbyt daleko w rutynę. Nie róbcie wszystkiego razem, ale wybierajcie hobby i zajęcia do wykonania osobno. Przecież nieobecność stwarza obecność, a spędzanie czasu na osobnych zajęciach z różnymi ludźmi sprawi, że poczujesz się bardziej niezależny i będziesz zainteresowany swoim partnerem. Spróbuj wspólnie eksperymentować z nowymi zajęciami, aby uniknąć wpadnięcia w rutynę.

 

Relacja jest podróżą i jako taka ma swoje magiczne chwile i wyboje w drodze. Prawdziwa miłość nie znajduje się w ciągu jednego dnia, ale jest czymś, co można uzyskać pracując nad nią.