MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Gejsza: orientalna Sugar Baby?

Istnieje wiele powodów, dla których miliony turystów z całego świata co roku odwiedzają kraj Wschodzącego Słońca. W rzeczywistości jest to miejsce, w którym tradycja i nowoczesność mieszają się nieustannie, a granica między mitem a rzeczywistością zdaje się czasami zanikać. Z tego powodu dla zwiedzających jest to miejsce, które często jest magiczne i niemal surrealistyczne.

Jedną z postaci, która być może najbardziej fascynuje tych, którzy zbliżają się do kultury japońskiej, jest postać gejszy. W rzeczywistości, tajemnica, która otacza te kobiety, skarby stuleci tradycji nadal reprezentuje świat, który w naszych oczach jako ludzi Zachodu nadal wydaje się niedostępny.

Kim jest Gejsza?

Słowo „Geisha” składa się z wyrazów: gei (sztuka) i sha (osoba). Jest to postać kobiety urodzona w Japonii pod koniec XVIII wieku. Ma ona na celu zabawianie publiczności spektaklami tańca lub poprzez niesamowite umiejętności komunikacyjne. 

Gejsze, w rzeczywistości, to kobiety z silną inteligencją, wysoko wykształcone, z wielkim talentem w różnych formach sztuki i ekstremalnymi umiejętnościami sztuki konwersacji.

Błędna interpretacja

Termin „Gejsza” stał się znany na Zachodzie w wyniku II wojny światowej. W rzeczywistości to amerykańscy żołnierze, którzy przybyli do Japonii, pomylili ją z postacią Orian (japońskich prostytutek z górnej wioski), ponieważ nie było odpowiednika w kulturze amerykańskiej, nie mogli dobrze zrozumieć różnicy między nimi.

Z tego powodu często spotykamy w literaturze zachodniej, a także w kinie, że obraz Gejszy kojarzony jest ze sprzedażą i zakupem usług seksualnych.

Wydawałoby się to absurdalne, biorąc pod uwagę fakt, że przez długi czas gejsza nie mogła mieć żadnych romansów z mężczyznami. Chociaż nie można było wykluczyć, że robiono to potajemnie.

Nierzadko jednak, szczególnie zamożny mężczyzna, decydował się na odgrywanie korzystnej roli w życiu Gejszy. Zostawał jej mentorem, finansując jej edukację i kupując jej drogie ubrania. Taki człowiek był nazwany Danną i mógł wejść z nią w związek, który jednak niekoniecznie musiał mieć charakter seksualny.

Tajemnica jej uroku

Jak już zauważyliśmy, Gejsza była kobietą o silnych zdolnościach artystycznych i komunikacyjnych. Były one w rzeczywistości mistrzami sztuki i posiadały urok, którego nie miała żadna inna kobieta tamtego okresu.

Było to spowodowane tym, że dostęp do edukacji był tylko męskim przywilejem. Bardzo trudno było znaleźć zwykłą kobietę, z którą można by rozmawiać o sztuce i kulturze, pełnej wdzięku i elegancji.

Gejsza była więc przeciwieństwem kobiety tamtych czasów. Fascynacja, którą obdarzali ją inni, wywodziła się właśnie z tej różnicy. Były one postrzegane jako muzy, istoty niemal nierealne, które potrafiły zachwycić swoim ciałem i słowami. Były to również osoby nieosiągalne przez większość czasu, ponieważ nie wolno im było utrzymywać relacji z klientami.

Co Gejsza ma wspólnego z nowoczesną Sugar Baby?

Czy Gejsza i Sugar Baby to dwie figury, które można porównać?

W pewnym sensie, tak. Związek, jaki prowadziła Gejsza z klientami, bardzo przypomina związek pomiędzy Sugar Baby i Sugar Daddy. W rzeczywistości jest to zawsze relacja obopólnej korzyści, co niekoniecznie oznacza utrzymywanie stosunków seksualnych.

Ponadto, obie były przedmiotem fałszywych interpretacji, ponieważ porównuje się je z kobietami, która ich osoba nie odzwierciedla.

Czy zatem obie należą do tej samej grupy i są na podobnym poziomie? W pewnym sensie tak, ponieważ ich zajęciem jest zabawianie bogatych biznesmenów, choć podążając za bardzo różną dynamiką. Ponadto zaangażowanie sfery seksualnej dotyczy osobistego wyboru, a nie jakiejś umowy, którą należy uznać za oczywistość.