MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Historia jabłka miłości

Jabłko miłości jest idealnym prezentem, który możesz dać swojej Sugar Baby, aby ją zadowolić. Ten przesłodki przysmak ma legendarną i romantyczną historię. Jabłko miłości jest często spotykane na festiwalach, jarmarkach. Możesz go kupić jako znak miłości lub romansu.

Czym jest jabłko miłości?

Dziś miłosne jabłko ma zupełnie inne znaczenie niż to z legendy. Jest to wyrób cukierniczy wykonany ze świeżego jabłka pokrytego warstwą ugotowanego cukru. Ten karmelizowany owoc znajduje się na patyczkach do szaszłyków i je się jego trzymając w ręku. W zależności od smaku, miłosne jabłko może być również pokryte gorzką czekoladą, czekoladą mleczną lub białą czekoladą.

Cukiernia, nazywana miłosnym jabłkiem, słodkim jabłkiem albo złotym jabłkiem, została stworzona w 1908 r. przez Williama Kolba z New Jersey, który wpadł na słynny pomysł zanurzenia pięknych jabłek w słodyczach, które robił. Może chciał zaimponować tym pięknym kobietom!

W przeciwieństwie do dzisiejszych czasów i zgodnie z francuskim terminem „la pomme d´amour n´” nie jest jabłkiem: pierwotnie był to pomidor z Indii Zachodnich i Nowej Grenady. W czasie XVI wieku, Nowa Grenada pokrywała dużą część obecnego terytorium Republiki Kolumbii, Ekwadoru i części Wenezueli.

Francuski termin „pomme de amour”, dotychczas kojarzony z pomidorami, został przeniesiony do przemysłu cukierniczego, który przypomina go pod względem kształtu i koloru.

Legenda miłosnego jabłka na nowo odkryta

 

Jeśli jako Sugar Daddy jesteś szczególnie zainteresowany tym smakołykiem, to posłuchajcie tej krótkiej legendy, która powraca tak wyjątkowa i romantyczna.

Ferline Giraudeau, córka zamożnego mieszczanina mieszkającego w Marmande, była piękna, młoda i wyróżniała się również swą inteligencją. Ta odnosząca sukcesy młoda kobieta z pewnością szukała relacji Sugar Daddy – Sugar Baby, która miałaby być wspierana intelektualnie i fizycznie w jej życiu.

Miała wielu zalotników, którzy krążyli wokół niej, by ją kochać i pielęgnować. Jednak miłość była jej jedynym celem; piękna kobieta pochodziła z zamożnej rodziny i szukała kogoś w swojej randze. Niestety, Ferline nie znalazła pośród swoich zalotników, żadnego który by jej się spodobał. W rezultacie jej ojciec, który chciał tylko, aby jego córka była szczęśliwa. Był bardzo zdesperowany, ponieważ nie widział, że się spełniła. Zauważył również, że starzeje się nie widząc szczęśliwej córki.

A jednak młody człowiek o imieniu Peyrot Bory, z miłości do niej, przeszedłby przez ogień. Ze względu na swoje skromne okoliczności nie odważył się ujawnić swojej miłości do młodej i wykwintnej Ferline. Zbyt biedny i pełen smutku postanowił opuścić Marmande. Jednak zawsze mając nadzieję na powrót później i rozpoczęcie relacji Sugar Daddy – Sugar Babe z tą zapierającą dech w piersiach dziewczyną.

Kiedy przybył do Bordeaux, wziął jeden ze statków i wyruszył na wyspy. W ten sposób odwiedził Indie Zachodnie i Nową Grenadę przez cztery długie lata. Nawet jeśli ciężko pracował, nic nie mogło zmienić jego myśli o Ferline, jego ulubionym Sugar Babe. Nie mógł pozbyć się obrazu Ferline, który pozostał nieskazitelny.

Kilka nasion, które „zasiały miłość”

Dlatego pewnego dnia zdecydował się wyjechać do Marmande. Miał tylko torby pełne jego rzeczy i dziwne nasiona. które trzymał w małej kieszonce. Po podróży przybył do Marmande i zasiał nasiona na swojej małej posiadłości – słonecznej przy promieniach wczesnego lata. Nasiona rosły i prosperowały, tworząc piękne rośliny o żółtych kwiatach, które następnie wydawały piękne gładkie czerwone owoce.

Później wpadł na pomysł, aby zadowolić kobietę, którą uważał za swoją Sugar Babby. Każdego ranka zbierał te czerwone owoce, które delikatnie umieścił w koszyku z wikliny. Następnie umieszczał je na krawędzi okna Ferline.

Dopiero po kilku dniach Ferline udało się zaskoczyć Peyrota, który chciał znowu odłożyć swój kosz pełen tych czerwonych owoców.

Potem poprosiła Peyrota, by podał jej imię tych cudownych owoców, które przynosił jej codziennie. Odpowiedział, że Indianie amerykańscy nazywali ją „Pomidor”, ale on sam nazwał ją „Ferline”, aby pamiętać o niej i jej urodzie. Ferline była tak poruszona jego romantycznym gestem, że rzuciła się mu w ramiona. Od tego dnia nazywała ten czerwony, okrągły i gładki owoc „pomme d’amour”.

Tak zaczęła się historia miłosna między Peyrotem i Ferline – między Sugar Daddy i Sugar Babe.

Romantyzm, który niesie ze sobą miłosne jabłko

Nie bój się być romantyczny. Nie ma nic lepszego niż miłość dzielona z wrażliwością i czułością. Daj swojej Sugar Baby pyszną, wyjątkową i niepowtarzalną niespodziankę, wymyślając na nowo miłosne jabłko, aby dopasować je do swojego smaku.
Panowie, nadszedł czas, aby pozwolić paniom najpierw stworzyć ten wspaniały związek, Sugar Daddy – Sugar Babe, jak to zrobił Peyrot dla Ferline. To do ciebie należy
eksperymentowanie…