MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Jacht jako symbol luksusu

Luksusowy jacht sprawia, że serca kobiet biją szybciej. Każdy prawdziwy milioner powinien posiadać swój własny jacht. Dzięki takiemu statkowi każda podróż staje się przygodą. Tylko naprawdę bardzo bogaci ludzie mogą sobie pozwolić na taki luksus, jakim jest jacht. Nieważne, czy na Karaibach, a może w Hiszpanii, tutaj nie ma ograniczeń podróżowania, ponieważ taki milioner jak Sugar Daddy posiada własny jacht w każdym regionie. Ale wracając do początku jachtów. Jak to wszystko się zaczęło, możesz przeczytać w tym artykule.

Jacht świętuje swoje 115-ste urodziny

Pierwszy jacht, MEDEA został zwodowany 29.08.1904 r. w Szkocji, William. Macalister Hall of Torrisdale Castle był dumnym właścicielem tego 109,07-metrowego jachtu. Zbudował go Alexander Stephen i Sons Limited i był absolutną nowością tych czasów. Właściciel wykorzystywał go w większości jako miejsce spotkań towarzyskich z przyjaciółmi i rodziną, ale także aby ich zabrać na wycieczki po pobliskich wyspach. 1971 roku pewien amerykański bogacz odkupił Medea, odrestaurował go i przekazał do Muzeum Morskiego w San Diego w 1973 roku, gdzie Medea jest do dzisiaj wystawiona i podziwiana w San Diego Bay.

Od pierwszego jachtu do dzisiejszego jachtu

Ale jeśli by tak spojrzeć na ten jacht dzisiaj w porównaniu do jachtów „bogatych i pięknych” MEDEA traci na swoim wcześniejszym blasku. Dziś długość 147 metrów nie jest niczym niezwykłym. Dzisiejsze wyposażenie jachtów posiadają wartość kilku milionów, a dodatki nie mają ustalonej żadnej określonej granicy. Whirlpool, kino i ogromne platformy widokowe są standardem. Często posiadają swoje miejsca postojowe w portach, takich jak St. Tropez, lub Ibiza , zarezerwowane z góry na miesiące. Tutaj jacht jest większy jeden od drugiego i nie można wyjść z podziwu. Warto wybrać się na spokojny spacer przez wyżej wymienione porty. Jacht jest uważany za symbol statusu, im dłuższy, tym więcej przywilejów mają dumni właściciele. Dla przeciętnego człowieka ten styl życia jest absolutnie utopijny, jednak dla właścicieli tych jachtów całkowicie normalny.

Duży, większy jacht

Najdroższym jachtem na świecie jest „Al Said„, który został zbudowany dla sułtana. Został on zbudowany w niemieckiej stoczni i może pomieścić do 65 gości. Ma dużą saunę, kino, sale koncertową dla 50-osobowej orkiestry i około 150 członków załogi. Pracownicy załogi dbają 24 na dobę o wszystkie potrzeby licznych gości. Taki jacht posiada długość 155 metrów, ma 14 metrów szerokości i ma również własny lądowisko dla helikopterów. Ten luksusowy jacht, który został wyprodukowany w 2008 roku jest szacowany na około 240 milionów euro.

The Rising Sunsprawia wrażenie dużo mniejszego jachtu porównując go do Al Said„, chociaż 138-metrowy jacht zbudowany w 2004 roku przez Lürssen kosztował również 250 milionów euro. Jest własnością pana Davida Geffena, posiada 5 pokładów i 82 pokoje na powierzchni ponad 8000 m2.

Poczuć się raz, jak Ci ważniejsi

Na wielu różnych stronach w internecie można obecnie również wypożyczyć jacht. Oferowane jachty są jednak znacznie mniejsze niż luksusowe wersje Sugardaddys. Każda kobieta powinna raz w życiu przeżyć przygodę swojego życia u boku milionera na jego luksusowym jachcie. Takie wspomnienia pozostaną na zawsze w pamięci.

Wielkie targi w Düsseldorfie

 

Ponieważ często nie mamy okazji podziwiać jachtów tak luksusowych i wielkich rozmiarów, warto czasami przyjrzeć się im dokładniej z bliska. Pod koniec września na targach jachtowych w Düsseldorfie będzie ku temu okazja. Oczywiście znajdują się tam również jachty, które nie kosztują milionów ;)