MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Jak chodzić na obcasach, by prezentować się z gracją

Jak chodzić na obcasach? Kto nie ma problemów z chodzeniem w szpilkach? Tak piękne, ale też tak trudne do noszenia.

Właściwie stosowane natychmiast wyszczuplają sylwetkę, sprawiając, że wyglądamy na wyższe i o wiele bardziej kobiece. Ale mogą one sprawić, że będziemy wyglądać niezręcznie i śmiesznie, jeśli zostaną niewłaściwie noszone. Więc oto kilka prostych sztuczek, jak nauczyć się od razu mieć zmysłowy chód na obcasach!

Najpierw pięta, a potem palce

Jak chodzić na obcasach

 

Niewłaściwym sposobem chodzenia na obcasach jest opieranie całej podeszwy stopy na raz. Aby uzyskać bardziej zgrabny i zmysłowy chód, najpierw oprzyj piętę, a następnie palce. Wiem, że może się to wydawać trudne, szczególnie przy węższych obcasach, ale przy odrobinie wprawy zapewniam, że będzie Ci jeszcze wygodniej.

Chodzić na obcasach: nie biegać

To naturalne, że kiedy nosisz obcasy, masz tendencję do wolniejszego chodu, a to również sprawia, że Twój chód jest bardziej zmysłowy i wyglądasz na bardziej pewną siebie. Dlatego nie spiesz się, aby skupić się na prawidłowym ustawieniu stopy. Przyspieszając kroku, ryzykujesz nie tylko niewygodny chód, ale także niewłaściwe ustawienie stopy i upadki.

Wyobraź sobie, że idziesz po linii prostej

 

Innym błędem, który wiele dziewczyn popełnia chodząc w szpilkach jest chodzenie z odkrytymi nogami. Aby tego uniknąć, wyobraź sobie, że przed tobą na podłodze jest cienka linia, po której będziesz musiał chodzić. W ten sposób zawsze będziesz stawiać jedną stopę przed drugą i nagle nabierzesz chodu godnego mediolańskich wybiegów.

Uczyń swoje buty wygodniejszymi, aby lepiej chodzić na obcasach

Jak chodzić na obcasach

Wiem, to wszystko jest bardzo ładne, ale jeśli twoje stopy zaczynają boleć po kilku minutach, to na pewno skończy się to złym chodem lub ściągnięciem szpilek.

Oto kilka sztuczek, jak obejść ten problem:

Złącz palce u stóp

Najwyraźniej połączenie trzeciego i czwartego palca razem przy pomocy plastra czyni cuda dla wygody buta. Nie tylko ze względu na pozycję, jaką przyjmuje stopa, która jest szczególnie korzystna dla butów ze szpiczastym czubkiem, ale również ze względu na nacisk, jaki wywiera na nerw, dając wsparcie i czyniąc but bardziej komfortowym.

Wkładki żelowe

Często można odczuwać ból, nie ze względu na kształt buta, ale ze względu na fakt, że ciężar naszego ciała spoczywa bardziej na przedniej części stopy. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są wkładki żelowe! W rzeczywistości działają one jak amortyzatory, dzięki czemu but jest bardziej komfortowy w obszarze stopy, w którym występuje większy nacisk.

Chodzenie na obcasach

 

Nie musisz mieć relacji miłość-nienawiść z obcasami, jeśli znasz sztuczki, jak chodzić w obcasach i wykorzystać ich pełny potencjał.

Więc odkop tę parę obcasów, które kupiłaś, ale nigdy nie nosiłaś, bo myślałaś, że nie jesteś w stanie ich nosić. Teraz masz wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się nimi bez żalu!

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Śledź nas na Instagramie, aby wiedzieć, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.