MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Jak dobrać odpowiednie perfumy

Wybór odpowiednich perfum jest bardzo ważną rzeczą, ale wiele osób nie wie jak dobrać odpowiednie perfumy i kupuje je bez zastanowienia i przetestowania.

Na pewno tak już miałeś, że poczułeś zapach perfum i od razu miałeś jakieś z tym zapachem skojarzenia, emocję, stan umysłu? Perfumy, podobnie jak muzyka, to coś, co może natychmiast przenieść nas w czasie i sprawić, że będziemy mogli ponownie przeżyć minione chwile.

Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich perfum, aby za każdym razem, gdy ktoś poczuje ten zapach, natychmiast nas zapamiętał. Zobaczmy więc razem, jak wybrać odpowiedni zapach.

Odczekaj 15 minut przed wyborem perfum do zakupu

Piramida węchowa klasyfikuje nuty zapachowe w zależności od szybkości ich parowania. Im szybciej wyparują, tym mniej czasu pozostaną na nas te nuty zapachowe.

Nuty zapachowe dzieli się na nuty górne, które parują po 15 lub 20 minutach, nuty serca, które parują po kilku godzinach, i wreszcie nuty bazowe, które mogą pozostać przez cały dzień. Każde perfumy zawierają różne rodzaje nut, dlatego ważne jest, aby nie kupować od razu perfum, które nam się podobają. Powinniśmy poczekać 15 minut, a jeśli po tym czasie nadal nam się podoba, to możemy przystąpić do zakupu, pewni, że nie będziemy tego żałować. Dzieje się tak, ponieważ po 15 minutach górne nuty wyparowują, a zapach znacznie się zmieni.

Nie próbuj więcej niż trzech zapachów na raz, gdy musisz wybrać zapach

Kiedy jesteśmy w perfumerii, aby wybrać nasze perfumy, mamy tendencję do wąchania wszystkich możliwych zapachów, aby znaleźć odpowiedni.

Jednak, kiedy próbujemy dużej liczby zapachów w bardzo krótkim czasie, nasz mózg nie jest już w stanie ich właściwie odróżnić. W rezultacie prowadzi to do ich zagubienia i nie pozwala nam postrzegać zapachu takim jakim jest naprawdę. Jedną ze sztuczek stosowanych przez profesjonalistów jest wąchanie ziaren kawy pomiędzy jednym zapachem a drugim, tak aby mózg był rozproszony przez zupełnie inny zapach. Oczywiście niepraktyczne jest przynoszenie puszki z ziarnami kawy, gdy idziemy na zakupy. Najlepiej więc podzielić sesje zakupowe na kilka dni, w razie potrzeby, aby móc spróbować różnych zapachów w swoim własnym tempie.

Rozpylaj perfumy na siebie

W perfumerii zawsze znajdziemy karteczki, w których można spryskać perfumy, aby je przetestować. Jednak najlepszą radą przy wyborze odpowiednich perfum jest zawsze spróbować ich użycia poprzez rozpylenie ich na skórę. W rzeczywistości, każdy z nas ma nieco inny PH skóry, to może radykalnie zmienić zapach. W rezultacie, zapach noszony przez Ciebie może pachnieć zupełnie inaczej, gdy jest noszony przez przyjaciela.

Więc aby w pełni zrozumieć, jakie perfumy będą do ciebie najlepiej pasować, musisz spróbować ich na skórze.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę fakt, że papier ma również zapach, który nieuchronnie zmieni zapach.

Poznaj swój gust, aby łatwiej wybrać zapach

Poznanie własnych gustów zaoszczędzi nam dużo czasu w sklepie. Jeśli wiesz,że lubisz  tony kwiatowe lub cytrusowe, a zamiast tego uważasz, że tony pikantne lub drzewne są nieprzyjemne, możesz bezpośrednio skupić się na pierwszym rodzaju perfum z wyłączeniem drugiej kategorii. To pomoże nam od razu znaleźć perfumy, które nam się podobają i rzadko będziemy żałować zakupu.

Odpowiednie perfumy to element stylu, który nigdy nie powinien być traktowany lekko. W rzeczywistości jest jak nasz podpis, pozwala nam być zapamiętanym przez ludzi, a wraz z nim wyrażać naszą osobowość. W tym artykule widzieliśmy, jak dobrać pod siebie odpowiednie perfumy, a teraz ty się podziel z nami Twoim ulubionym zapachem 😉

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Śledź nas na naszych portalach społecznościowych, aby nie przegapić najnowszych wpisów na bloga MySugardaddy Polska.