MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Jak dobrać perfumy – podstawowe zasady

Dzisiaj podamy podstawowe zasady jak dobrać perfumy.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria”- Coco Chanel
Kiedy używamy odpowiedniego zapachu, staje się on częścią naszej osobowości i każdy będzie nas pamiętał w momencie, kiedy go poczuje.
Dlatego koniecznie musisz ostrożnie wybierać swój zapach.
Ale jak znajdziesz odpowiedni dla siebie zapach?

Niezbędny dodatek

Perfumy zawsze były podstawowym elementem stylu człowieka. Jak twierdzi Coco Chanel, jest to nieodzowny dodatek świadczący o naszej elegancji. Co więcej, wiele badań wykazało, że zapachy są bardzo bezpośrednio związane ze wspomnieniami i są w stanie kierować ludzkim zachowaniem, wzbudzając dobre lub złe uczucia.

Nie wolno nam jednak zapominać, że każdy ma swój charakterystyczny zapach skóry. Wiesz, kiedy ktoś mówi „między nami jest chemia”, odnosi się również, często nieświadomie, do zapachu skóry.

Tak więc, odpowiedni zapach musi być zgodny z zapachem naszej skóry. Dlatego nie powinniśmy wybierać perfum tylko dlatego, że są modne lub że opakowanie jest piękne. Ważne jest, aby była ona w harmonii z Twoim stylem i Twoją skórą.

 

Jak dobrać odpowiednie perfumy?

Musisz wiedzieć, co ci się podoba.
Postaraj się zapamiętać, które zapachy najbardziej Ci się podobały, możesz też uwzględnić kremy do ciała, szampony, a nawet wspomnienia o zapachach które wywołały na tobie wrażenie. Na przykład te perfumy z domu przyjaciela, zapach płynu do płukania tkanin, a nawet papierosa. Te badania są ważne, aby dotrzeć do nut i aromatów, które lubisz najbardziej.

Przeszukaj internet, aby dowiedzieć się, które nuty zapachowe z tych wszystkich lubisz najbardziej. Może to być kawa, tytoń, skóra, sosna, piżmo, wanilia, czekolada, itp.

 

Narzędzia online, które pomogą znaleźć odpowiednie perfumy!

Przeszukując Internet znalazłam 2 bardzo interesujące strony, które mogą pomóc w wyborze odpowiednich perfum:

Strona Fragrantica jest bardzo interesująca i pomoże Ci znaleźć perfumy, które mają dokładnie te nuty zapachowe, które lubisz najbardziej, a także wykluczyć te, które lubisz najmniej.

Na stronie internetowej Perfumy.pl możesz dowiedzieć się jak dobrać perfumy do znak zodiaku.

Dzięki odpowiednim nutom zapachowym o wiele łatwiej jest teraz iść do sklepu, aby wypróbować nowe zapachy.

 

Perfumy na każdą okazję!

Jak dobrać perfumy – podstawowe zasady

 

Wiedza o tym na jakie okazje zamierzasz skorzystać z perfum jest również ważna przy wyborze odpowiednich dla Ciebie perfum. W końcu seksowne piżmo łączy w sobie więcej z randką niż pracą w biurze. Lekki kwiatowy lub cytrusowy zapach jest o wiele bardziej odpowiedni dla profesjonalnej oprawy niż coś drzewnego lub słodkiego.

Kolejną kwestią do rozważenia jest intensywność, czy chcesz, aby były mocne i każdy czuł je na odległość, czy chcesz, aby pozostały lekkie? Uważaj, żeby nie przesadzić, bo przecież każdy ma swój gust i nie zawsze ten, kto jest przy tobie, doceni twoje perfumy.

 

Eksperymentowanie z perfumami w sklepach

Doszliśmy do najważniejszej części: testowanie perfum w sklepie! Spryskaj perfumy w miejscu, w którym Twoja skóra jest naturalnie cieplejsza, np. nadgarstek lub wnętrze łokcia. W ten sposób zapach rozgrzeje się i ujawni z czasem. Nigdy nie wcieraj perfum w skórę po aplikacji, ponieważ rozgrzeje to zapach i szybciej rozbije molekuły.
Czas jest decydującym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego zapachu. Nuty wejściowe perfum znikają po 15 do 30 minutach. Więc tym razem musisz poczekać, żeby poczuć prawdziwy zapach. Czekanie pozwoli Ci również zrozumieć, jak zapach miesza się z naturalnym zapachem Twojej skóry. Eksperci zalecają testowanie tego samego zapachu przez dwa dni, przecież Twoja dieta, światło, ciepło, wszystko w środowisku może wpływać na zapach.

Dlatego sklepowe muszą zapewnić swoim klientom bezpłatne próbki do wypróbowania, aby mogli eksperymentować i sprawdzić, czy jest to właściwy zapach.

Na które części ciała powinno się pryskać perfumy?

Strategiczne miejsca to gorące miejsca ciała, takie jak za uszami, nadgarstki, a nawet za kolanami. To sprawi, że będzie chłodny i wytrzymały dłużej, ale oczywiście będzie to zależało od jakości perfum. Dobre perfumy utrzymują się przez cały dzień.
Coco Chanel została kiedyś zapytana: gdzie kobieta powinna nosić perfumy? Odpowiedź: „Tam gdzie chce być pocałowana?”

Właściwe perfumy oznaczają chwile i osobowość.

Teraz, gdy wiesz, jak wybrać odpowiednie perfumy dla siebie, poświęć więcej czasu na ten wybór, na pewno będzie warto.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, podziel się nim ze swoimi przyjaciółmi i śledź nas na portalach społecznościowych, aby być informowanym o każdej nowej publikacji 😉.