MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Jak funkcjonuje otwarty związek

Otwarty związek jest opcją dla coraz większej liczby osób. Zanim ktoś wejdzie w tego typu związek, ważne jest zatem, aby szczerze zastanowić się nad swoimi wyobrażeniami, obawami i oczekiwaniami oraz zastanowić się, czy są one zgodne z takim modelem związku.

Jak taki typ związku może się udać?

Otwarty związek to wzajemne porozumienie w sprawie okazjonalnego przebywania z innym partnerem seksualnym. Innymi słowy, para postanawia nie żyć wyłącznie monogamicznie lub wcale. Sposób działania zależy całkowicie od preferencji obu partnerów. Podstawowym warunkiem wstępnym jest, aby nie robić nic, co szkodzi związkowi jako para. Ale dlaczego ktoś decyduje się nie chcieć dłużej żyć monogamicznie? W wielu przypadkach pary postrzegają to jako szansę na uratowanie swojego związku, jeśli ich życie seksualne stało się nudne lub nieciekawe, ale nadal się kochają.

Jeśli nie chce się narażać własnego związku, taki otwarty związek nie może funkcjonować bez zasad. Powinny one być ustalane wspólnie i przestrzegane przez obie strony. Dlaczego jest to oczywiste. Ponieważ w miłości zawsze są uczucia w grze, które mogą być łatwo zranione, określenie wspólnych zasad daje obu partnerom poczucie bezpieczeństwa. Jedną z zasad mogłoby być to, że otwartość jest ograniczona wyłącznie do seksu. Otwarty związek nigdy nie może być lub stać się konkurencją dla stałego partnera. Przyznanie się do wspólnego związku jest na pierwszym planie. Wzajemny szacunek przejawia się w tabu, które należy koniecznie utrzymywać. Może to dotyczyć wspólnego domu, kręgu przyjaciół, pewnych działań itp., które są zarezerwowane wyłącznie dla stałego partnera. Pomimo bezpieczeństwa związku, zazdrość nigdy nie może być całkowicie wykluczona. Rozmowa o seksie, a także o rosnącej zazdrości może pomóc w tym przpadku. Otwarta komunikacja na temat uczuć uniemożliwia jednemu z partnerów odczucie zdrady drugiego. Nawet jeśli zbyt duża otwartość jest czasem trudna do zniesienia. Dla niektórych par, rozmowa o seksie doświadczonym gdzie indziej ma efekt stymulujący i przynosi przyjemność obu partnerom.

Otwartość wobec partnera

Ale otwartość wobec siebie również powinna istnieć. Czy kobieta ma inne powody niż mężczyzna, by wybrać otwarty związek? Zgoda na seks tak, uczucia nie, jest często trudniejsza dla kobiet do oddzielenia. Jeśli ich pragnienie dla ich stałego partnera słabnie, często istnieje większe ryzyko zakochania się w ich partnerze seksualnym po dobrym seksie. Mężczyźni, którzy według statystyk częściej nękani są obawami związanymi z przywiązaniem, wydają się, bardziej otwarci na otwarty związek . Są oni bardziej zdolni do utrzymania bliskości w stałym związku, ponieważ nadal zachowują swoją wolność seksualną. W związku z tym mężczyźni częściej używają otwartego związku jako argumentu, aby uratować związek, w którym brak jest przyjemności seksualnej.

Miłość bez wierności: plusy i minusy

Jak w każdym modelu relacji, istnieją powody, które przemawiają za lub przeciw próbie podjęcia otwartego związku. Jest to zdecydowanie polecane, jeśli panuje nuda w łóżku i partnerzy potrzebują po latach doświadczyć czegoś nowego. Czasami jest to najlepszy sposób na rozwiązanie problemu związku. Również dlatego, że nie ma obawy przed byciem „oszukanym”, jeśli partner jest obcy. Nawet można zapobiec przedwczesnej separacja, gdy partner czuje się sfrustrowany seksualnie. Ale są też argumenty przeciwko otwartym relacjom. Nie wszystkim udaje się zapanować nad zazdrością. Taka forma związku bardzo trafia w poczucie własnej wartości, nawet jeśli między stałymi partnerami istnieje zaufanie, a wspólna sfera prywatna jest chroniona. To samo dotyczy sytuacji, gdy w grę wchodzi niezamierzona miłość do nowego partnera seksualnego. Dla istniejących relacji może to stać się prawdziwym zabójcą uczuć i ostatecznie prowadzić do separacji.

Częste powody otwartego związku

Każda grupa wiekowa wybierze otwarty związek z innego powodu. Podczas gdy młodsi ludzie wypróbowują go, ponieważ szukają alternatywnego modelu miłości lub nie chcą się jeszcze angażować, starsze pary mogą chcieć przebić się przez monotonię codziennej miłości i spróbować czegoś nowego zamiast rezygnować z zasadniczo dobrego związku.

Nie ma przewodnika po najlepszym sposobie życia w otwartym związku. Dla jednych jest to okazjonalne jedno-nocne spotkania w hotelu, dla innych to możliwość przekształcenia go w stałą poliamorię, w której jeden lub obaj partnerzy wchodzą w drugi związek. Czy swingers club, casual sex lub drugi związek, warunkiem wstępnym jest zawsze, że obaj partnerzy zgadzają się i szukają tej samej rzeczy. W przeciwnym razie, miłość szybko zamienia się w cierpienie!

Obaj partnerzy muszą chcieć otwartego związku – w przeciwnym razie coś takiego nie zadziała!