MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Jak mieć więcej czasu ?

Jak mieć więcej czasu ? To pytanie zadał sobie każdy z nas bynajmniej raz w życiu. Czas jest atutem, który wszyscy mamy w tej samej ilości. Niezależnie od tego, czy jesteśmy bogaci czy biedni, starzy czy młodzi, nasz dzień zawsze będzie składał się z 24 godzin. To, co odróżnia osobę odnoszącą sukcesy od zwykłych ludzi, to sposób, w jaki wykorzystuje ona ten czas.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać te 24 godziny, czyniąc Twój dzień super produktywnym, a Twoje życie pełnym sukcesów!

Wyznacz swoje cele

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby jak najlepiej zaplanować nasz dzień, jest ustalenie, jakie są nasze cele. Bierzemy kartkę papieru i zapisujemy wszystkie nasze cele krótko- i długoterminowe. Jasne wyobrażenie sobie, dlaczego musimy wykonywać pewne zadania, da nam motywację do ich wykonania, nawet jeśli te zadania często wydają się nudne lub niezadowalające w krótkim okresie czasu.

Priorytety

Następnym krokiem jest ustalenie priorytetów. Celów, które chcemy osiągnąć, jest często zbyt wiele i może to powodować dezorientację w organizowaniu się.

Ustalanie priorytetów jest zatem niezbędne, aby zrozumieć, na co musimy poświęcać większość naszego czasu i na co musimy poświęcać 1 lub 2 godziny tygodniowo.

Spróbuj wymienić wszystkie Twoje cele i przypisać jednemu z nich ocenę od 0 do 10 bez przypisywania kiedykolwiek liczby 7. Tak więc za każdym razem, gdy będziesz chciał przypisać ocenę 7 do celu, będziesz musiał dobrze się zastanowić, czy jest on tak ważny, że otrzymuje 8, czy też nie jest tak ważny i dlatego może otrzymać 6.

Następnie postaraj się skupić większość energii na celach, na które oddano głosy od 10 do 8.

Zostawić pracę w połowie

 Znaczenie pozostawienia niedokończonej pracy, a następnie odebrania jej następnego dnia ? W tym kontekście można podać przykład Hemingwaya, który odłożył pióro, gdy miał jasność co do tego, co chciałby napisać dalej.

Dzieje się tak dlatego, że rozpoczęcie pracy jest tą częścią, która wymaga największego wysiłku. Kiedy jednak wiemy, od czego zacząć, proces ten przebiega znacznie szybciej, wchodzimy w naszą rutynę i oszczędzamy dużo czasu!

Jeśli bezwzględnie musimy zakończyć jedno zadanie do końca dnia, upewnijmy się, że rozpoczniemy następne, aby móc wznowić je następnego dnia.

Unikanie rozpraszania uwagi

Za każdym razem, gdy się rozpraszamy, nasz mózg potrzebuje więcej czasu, aby zanurzyć się z powrotem w to, co robiliśmy. Dlatego nie zaleca się przeglądania telefonu komórkowego ani korzystania z mediów społecznościowych podczas pracy lub nauki. Ustalmy konkretne ramy czasowe, w których możemy spojrzeć na telefon i dalej zająć się pracą.

Pomocne w tym mogą być specjalne aplikacje, które pozwalają na blokowanie działania niektórych aplikacji na pewien okres czasu.

Wielozadaniowość

Z tych samych powodów należy również unikać wielozadaniowości. Chociaż są to nadal działania nieodłącznie związane z wykonywaną przez nas pracą, zawsze obowiązuje zasada, że jeśli przerywa się pracę, nasz mózg potrzebuje więcej czasu, aby ją wznowić. W rezultacie, wykonywanie kilku zadań na raz nie oszczędza nam czasu, wręcz przeciwnie, po prostu nas spowalnia.

Regeneracja

Nikt z nas nie jest maszyną, a nasz mózg potrzebuje odpoczynku, aby móc jak najlepiej funkcjonować. Nie mówię tylko o odpowiedniej ilości snu, mówię o wygospodarowaniu czasu na odpoczynek, nawet jeśli od czasu do czasu jest to tylko 10 minut w ciągu dnia.

Ważne jest jednak, aby w ciągu tych 10 minut nie było absolutnie żadnej aktywności. Siadanie do oglądania telewizji lub przeglądanie Instagramu nie pozwala naszemu mózgowi odpocząć, ale jeszcze bardziej go obciąża. Możesz więc wykorzystać te 10 minut na medytację lub po prostu zrelaksować się i nic nie robić.

Notatki

Na koniec, aby uwolnić umysł, chcemy zaproponować inną technikę: pisanie. Nie ma znaczenia, czy chodzi o rzeczy do zrobienia, twoje myśli czy emocje. Kiedy piszemy, to tak, jakbyśmy uwolnili nasz mózg od ogromnych obciążeń. Jeśli zapisujemy rzeczy do zrobienia, nie musimy się starać o ich zapamiętanie, a jeśli odrzucamy nasze myśli i emocje pozwalamy sobie na bardziej obiektywną analizę problemów.

W tym artykule zobaczyliśmy, że czas jest najcenniejszym zasobem, jaki posiadamy, a także tym, którego nie można kupić ani zgromadzić, ale który równa się bogactwu, gdy wiemy, jak najlepiej go wykorzystać.