MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Jak walczyć o poprawę relacji w związku

Jak walczyć o poprawę relacji w związku? Coraz więcej ludzi uważa, że kłótnia jest zła i że najlepszym sposobem na wygranie kłótni jest uniknięcie jej.

Dlaczego więc jesteś tak defensywny jeśli chodzi o kłótnię z twoim partnerem i czy to prawda, że aby mieć zdrowy związek musicie czasami też się posprzeczać?

Ponieważ kłótnia jest postrzegana w sposób negatywny

Zwłaszcza na początku związku unikamy kłótni, bo boimy się, że stracimy naszego partnera.

Ponadto, spory są często rozpatrywane jako rodzaj konkurencji. Próbujesz wygrać, zamiast słuchać i próbować znaleźć rozwiązanie, które sprawi, że sytuacja będzie lepsza dla was obu.

Kiedy starasz się mieć rację, zamiast znaleźć rozwiązanie problemu, starasz się zwyciężyć, nie słuchając punktu widzenia swojego partnera. Próbujesz chwycić się argumentów, które często nie są racjonalne i postawić się na defensywie. Może to czasem prowadzić do agresywnych rozmów, nazywania swojego partnera głupim lub jeszcze gorszym. To niewątpliwie, na dłuższą metę, może doprowadzić do zakończenia związku, ponieważ każde zwycięstwo, które wygrasz jest porażką dla Twojego partnera, który będzie czuł się coraz bardziej niekomfortowo w Twojej obecności.

 

Jak konstruktywnie się kłócić

Rozmowy w związku są niezbędne, aby lepiej się poznać. Często kłótnie dotyczą nieporozumień lub oczekiwań, których partner nie spełnił. Jednak bardzo rzadko zdarza się, aby para mówiła o swoich oczekiwaniach. Właśnie dlatego konieczne jest wyjaśnienie niektórych kwestii, które często są uważane za oczywiste, ale tak naprawdę nie są oczywiste dla naszego partnera. Poprzez dyskusje rozumiemy wzajemnie swój punkt widzenia i to, czego się od nas oczekuje. Czasami kłótnia daje nam szansę na wyjaśnienie nieporozumienia, zamiast być złą z rana za coś, co po prostu źle zrozumieliśmy.

W związku z tym ważne jest, aby mieć otwartą postawę, słuchać innych i postawić się na ich miejscu. Jeśli chcemy coś wyjaśnić, postarajmy się znaleźć rozsądne argumenty i unikać oskarżeń używając obraźliwych słów.

Podsumowanie

Jak walczyć o poprawę relacji w związku? Podsumowując, możemy powiedzieć, że kłótnie, wbrew powszechnemu przekonaniu, są niezbędne dla dobra związku. Niezbędne jest jednak właściwe podejście, aby jak najlepiej je wykorzystać i zapobiec przekształceniu się szans w problemy.

Aby nie przegapić naszych najnowszych artykułów zapraszamy na nasz blog Mysugardaddy Polska. Jeśli szukasz Sugar Daddy lub Sugar Baby odwiedź naszą stronę internetową www.mysugardaddy.pl