MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Jak zadbać o swoją urodę zimą

Kiedy zbliża się sezon zimowy, mamy tendencję do zmiany ubrań na cieplejsze, ale zapominamy jak zadbać o swoją urodę zimą. Pozostawiamy inne nawyki bez zmian, które powinny być zmienione, aby dać naszemu ciału to, czego potrzebuje w zimnej porze roku. Oto kilka drobnych wskazówek dotyczących tego, jak zadbać o swoją urodę zimą.

Temperatura pokojowa w sezonie zimowym

Jest to nieuniknione, wraz z nadejściem sezonu zimowego musimy włączyć grzejniki, ale to niestety czyni powietrze wokół nas bardziej suchym. W ten sposób zarówno nasza skóra jak i włosy staną się bardziej suche i będą wymagały większej pielęgnacji.

Aby zmniejszyć ten problem, nie możemy przesadzać z temperaturą pomieszczenia. Oczywiście, prawdopodobnie powinniśmy założyć dodatkowy sweter, ale zarówno nasze ciało, jak i środowisko będą wdzięczne. Ponadto staramy się często wietrzyć, otwierając okna co najmniej dwa razy dziennie.

Kolejnym wielkim sprzymierzeńcem w walce z suchym powietrzem w domu, są niewątpliwie nawilżacze powietrza. Ale jeśli nie chcemy inwestować w nawilżacz powietrza, wystarczy miska pełna wody umieszczona na kaloryferze.

Sucha skóra w sezonie zimowym

Nie tylko suche powietrze, ale i chłód sprawiają, że nasza skóra staje się jeszcze bardziej wysuszona zimą. Dlatego też konieczne jest stosowanie w tym sezonie znacznie bardziej ochronnych kremów do ciała i twarzy, w porównaniu z tymi, do których jesteśmy przyzwyczajeni stosować wiosną i latem.

Jeśli jednak nie chcemy mieć zbyt wielu kremów w naszej kosmetyczce, wystarczy dodać kilka kropli ulubionego olejku do naszego zwykłego kremu przed jego użyciem. W ten sposób natychmiast uzyskalibyśmy bardziej nawilżający efekt bez konieczności zakupu nowych produktów.

Makijaż

Zimą nie zaleca się stosowania matowego podkładu. Taki podkład jest dobry latem kiedy się pocimy, ale niedobry dla skóry, która zimą ma tendencję do wysuszania.

Z tego powodu warto zdecydować się na podkład w większej ilości płynu lub pianki, które oprócz działania kryjącego dadzą nam również potrzebny efekt nawilżający.

Równie istotny jest zielony korektor, który należy stosować w przypadku tych zaczerwienień twarzy spowodowanych trądzikiem lub przeziębieniem. Zielony, w rzeczywistości, jest kolorem korygującym zaczerwienienia. Z tego powodu, nakładając zielony korektor na zaczerwienioną część i nakładając na nią podkład, uzyskasz jednolitą i nieskazitelną cerę.

Strzeż się szalika

 

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że zimą mamy tendencję do małych wyprysków na szyi i dolnej części twarzy? To dlatego, że nie myjemy szalika z odpowiednią częstotliwością. W rzeczywistości bakterie i pozostałości makijażu mają tendencję do gromadzenia się właśnie tam, brudząc skórę na twarzy i powodując wypryski i zaczerwienienia.

Włosy

Ze względu na suche powietrze lub nadmierną wilgotność powietrza, nasze włosy mają tendencję do elektryzowania się i kręcenia się. Dlatego bardzo ważne jest regularne nawilżanie ich odpowiednimi maseczkami i odżywkami. Możesz też spróbować zawiązać je w warkocz lub koka, zanim wyjdziesz, być może zawijając je pod czapkę i rozpinając po dotarciu na miejsce. Wiązanie ich może również chronić je przed nadmiernym tarciem podczas wietrznych dni.

 

Wyjaśniliśmy, jak zimą trzeba zmieniać nie tylko ubrania, ale także rutynę pielęgnacyjną. Można to zrobić w całkowicie prosty i ekonomiczny sposób. A Ty, co zmieniasz w swojej rutynie pielęgnacyjnej zimą?

 

Nie chcesz przegapić naszych następnych artykułów? Śledź nas na Instagramie, aby być na bieżąco z tym, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.