MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Jak zakończyć związek ? Kilka przydatnych wskazówek

Niektóre związki przychodzą i odchodzą – taki jest bieg wydarzeń. Bardzo często wielka miłość zanika stopniowo i wszystko co razem stworzyliśmy idzie na marne. To, co zostało, to tylko przywiązanie do partnera. Często wtedy łatwo o to aby na horyzoncie pojawiła się nowa sugar Baby, która wznieci w Tobie szybko ogień. Pewnie zadajesz sobie pytanie, czy ona naprawdę jest teraz tą właściwą? Czy dawny lub nadal istniejący związek był w zasadzie tylko błędem? Marzenie, które w końcu nie zostało spełnione zgodnie z własnymi potrzebami?

Jaki jest najlepszy sposób na wyjście ze związku, który od dawna nie jest szczęśliwy, bez krzywdzenia partnera? Oto kilka wskazówek, jak można sprawić, aby rozstanie nie było tak bardzo bolesnym doznaniem:

1. Szczerość

Wielu mężczyznom trudno jest być uczciwym wobec swojej żony lub dziewczyny, jeśli dopuścili się romansu. Ze strachu przed zrobieniem wielkiej sceny, utratą całej przestrzeni życiowej lub ewentualnym ujawnieniem romansu przed przyjaciółmi i rodziną, ukrywają swoją nową miłość. Dzięki tej opcji wszystkie strony są jednak zagrożone niemiłym wyjściem prawdy na jaw. Partnerka poczuje się podwójnie zdradzona, gdy tylko dowie się, że sekretna miłość istnieje już od jakiegoś czasu. Nowa miłość (która często nawet nie wie o stałym partnerze) prawdopodobnie ma nadzieję na więcej na dłuższą metę i również jest okłamywana. Nie wspominając o „oszustwie”, które w końcu będzie musiało stawić czoła podwójnym pytaniom i odpowiedziom.

Z tego powodu o wiele rozsądniej jest powiedzieć swojej partnerce prawdę, gdy tylko stanie się jasne, że nowa miłość jest poważniejsza niż można było się spodziewać na początku. To samo odnosi się do nowej miłości. Powinna być informowana o aktualnym stanie relacji.

2. Właściwy sposób na zerwanie

Partner zasługuje na jasną i uczciwą rozmowę! Jeśli chcesz zakończyć swoje, ewentualnie długotrwałe małżeństwo lub związek, nie powinieneś tego robić za pomocą SMS-ów, Whatsappa lub poczty elektronicznej. To jest tchórzliwe i pozbawione szacunku. Szczegółowy list jest lepszym rozwiązaniem, ale też nie zastąpi szczerej rozmowy. Kobieta ma prawo do rozmowy w cztery oczy, w której również może wyrazić swoje zdanie. Nawet jeśli należy się spodziewać łez, obelg, napadów złości lub innych scen emocjonalnych, na pewno należy mieć odwagę powiedzieć jej to na osobności.

Może nawet docenić twoją uczciwość i wyjaśnić, że ona również rozważała rozstanie się.

Innym dobrym rozwiązaniem byłoby zakończenie związku w neutralnym miejscu. W domu, może to być związane z negatywnymi wspomnieniami.

Wspomnienie, że nowa dziewczyna jest młodszą lub ładniejszą przyjaciółką, przynosi raczej efekt przeciwny do zamierzonego. To boli partner jeszcze bardziej. Bardzo dobrym i neutralnym stwierdzeniem byłoby na przykład: „Kochanie, po prostu już cię nie kocham i poznałem nową kobietę, w której się zakochałem. Pozwól nam pielęgnować ten czas razem i rozstać się jako przyjaciele! Na pewno nigdy nie chciałem cię skrzywdzić, ale nie mogę też cię okłamywać. Zasługujesz na prawdę!”

3. Stworzenie uczciwych warunków

Wreszcie, jeśli oboje zgodzą się na rozstanie, należy wspólnie omówić, jak postępować w przyszłości. Zwłaszcza jeśli partnerzy dzielą mieszkanie lub dom. Teraz chodzi o to, aby podjąć decyzję, jak postępować w zakresie samej separacji przestrzennej. Kto się wyprowadza, kto zostaje w domu? I w jakim okresie czasu jest to możliwe? W jaki sposób jest to zgodne z sytuacją zawodową?

Nikt nie powinien być z dnia na dzień wyrzucony za drzwi, to oczywiste. Ustalenie terminu byłoby rozsądną metodą. Jednak niektóre kobiety bardzo szybko wyprowadzą się z własnej woli, być może znajdą tymczasowe schronienie u przyjaciół lub rodziców. Dla nich jest to po prostu zbyt bolesne, aby dłużej mieszkać pod tym samym dachem ze swoim byłym partnerem.

Wszystkie inne kwestie, takie jak umowy powiernicze, rozdzielenie własności i inne kwestie finansowe, również powinny być rozwiązywane w sposób obiektywny i uczciwy.

4. Potrzeba wysłuchania po rozstaniu

 

Zwłaszcza gdy po separacji nadal istnieje potrzeba rozmowy, nie należy tak po prostu odrzucać byłego partnera. Może mieć on głęboko zakorzenioną potrzebę powtórnej rozmowy o pewnych sprawach i uzyskania odpowiedzi na pytania. Jest to nadal całkowicie w porządku, pod warunkiem, że odbywa się to na rozsądnym i rzeczowym poziomie.

Tylko wtedy, gdy granice zostają przekroczone, takie jak prześladowanie, nękanie, obelgi (również wobec nowego partnera), kontakt powinien być ograniczony lub zerwany całkowicie w pewnych okolicznościach.

5. Akceptacja nowego życia

 

Rozstanie to duża i zarazem drastyczna zmiana w życiu. Tak wiele sytuacji w życiu zmienia się nagle z dnia na dzień. Koniec z wizytami teściów, widzeniem dzieci tylko w weekendy, nowym domem i tym podobnym.

Nie możesz tego odłożyć „na później”. Wielu mężczyzn opóźnia separację również z obawy przed zmianą swoich ukochanych nawyków. Zmiana nie pozostawia miejsca na komfort. Teraz nadszedł czas, by zająć się nowym życiem i nową miłością.

6. Przykre słowa są trucizną

To niezbyt miłe mówić po rozstaniu przykrych słów o swoim byłym partnerze. Bo to, co poszło źle w związku, powinno pozostać w związku. To nie jest sprawa przyjaciół, rodziców czy kolegów. Zwłaszcza na oczach dzieci, nigdy nie powinno się ich krzywdzić ani bluźnić na temat ich matki. Dotyka to tylko bezsensownych konfliktów i jest również niezwykle lekceważące.

Jeśli dochodzi już do rozstania, to niech będzie jak najbardziej pokojowe. Oczywiście, czasami wyrwie się nam nieumyślnie kilka złych słów na temat byłego. To zupełnie normalne i ludzkie. Ale na pewno nie powinno stać się naszą codziennością!