MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Kilka pomysłów, jak aktywnie spędzić czas podczas kwarantanny

W tym czasie pandemii koronawirusa, jesteśmy w wyjątkowej sytuacji. To moment dużej refleksji nad naszym dotychczasowym życiem, naszymi nawykami. Zamknięte sklepy, bary, uczelnie, itp. i wiele osób pracujących z domu. Ale jak możemy być produktywni podczas kwarantanny, która pozostawia nam wiele czasu dla siebie?

Empatia i miłość wobec innych

 

W czasach tak wielu smutnych wieści i strachu na całym świecie, naszą pierwszą wskazówką jest szerzenie miłości i empatii, zwłaszcza tym, którzy dzielą dom z tobą. Weź głęboki oddech, miej więcej cierpliwości i szacunku dla swoich bliskich.

Ten okres minie i nie ma nic lepszego niż zabranie ze sobą dobrych wspomnień o chwili, w której wspólnie stawiliście czoła temu krytycznemu czasowi.

Dla wszystkich ukochanych osób, które są daleko, jest to również czas, aby być obecnym. Czy to poprzez miłe wiadomości, czy nawet prezenty, które można kupić online i dostarczyć praktycznie na całym świecie.

Stwórz swoją codzienną rutynę ! Życie zaczyna się każdego ranka!

Medytacja skutecznym sposobem na stres

Utrzymanie rutyny porannych nawyków, może zmienić twoje życie na lepsze. Sposób, w jaki się budzimy i zaczynamy nasz dzień, jest całkowicie związany z życiem, które prowadzimy.

Proponuje codzienną rutynę, na poranki z 5 zajęciami przed rozpoczęciem codziennych obowiązków:

1 .Wyciszenie / Medytacja 

5 do 10 minut medytacji rano jest w stanie uspokoić umysł, zyskać jasność i skupienie oraz zwiększyć świadomość siebie. Jeśli Ci się nie uda, możesz również rozpocząć swój poranek od podziękowania za wszystko w Twoim życiu, takie jak zdrowie, rodzina, przyjaciele, a także rzeczy materialne.

2. Wypowiedzi

5 minut – Wygłaszaj pozytywne opinie na temat czegoś, co chcesz. W ten sposób zostanie to zapisane w twojej podświadomości i spowoduje głębokie zmiany w twoich myślach, przekonaniach i zachowaniach. Na przykład, jeśli chcesz zmienić miasto, twoje oświadczenie może być następujące: Za 3 miesiące będę mieszkać w bardzo dobrym mieszkaniu w tej dzielnicy, którą kocham. Czytaj na głos każdego ranka i poświęć się temu nowemu celowi.

3. Wizualizacje

5 minut – Często praktykowana przez sportowców, ta technika polega na wyobrażeniu sobie celu, który chcesz osiągnąć. Wyobraź sobie, że osiągnąłeś wyniki, które chcesz uzyskać. Na przykład bycie mistrzem.

4. Ćwiczenia fizyczne

 10 do 20 minut – Ćwicz rano, a w krótkim czasie poprawi się twój nastrój, pewność siebie, koncentracja, jasność umysłu i przyniesie znaczną poprawę zdrowia. Może to być mała seria ćwiczeń, joga, stretching lub krótki spacer. Nie powinno to kolidować z normalnym harmonogramem aktywności fizycznej w ciągu tygodnia.

5. Czytanie

 15 do 20 minut – Czytanie to najlepszy sposób na zdobycie wiedzy w dążeniu do celu. Wyobraź sobie, ile pomysłów od najlepszych ekspertów na świecie możesz wchłonąć, poświęcając tylko kilka minut swojego dnia na czytanie.

Zapewniam cię, że osiągnąłem już wiele celów używając tej techniki, jestem pewien, że ty też to zrobisz!

Zachowaj dyscyplinę i postępuj zgodnie z planem zajęć na swój tydzień

nowe postanowienia na rok 2020

Ważne jest,aby stworzyć harmonogram dnia i tego się trzymać. Uwzględnij w nim każdą drobną aktywność, tak jak organizacja domu, sprzątanie, uporządkowanie garderoby, czas na naukę, czytanie książki, ćwiczenia, itp. W ten sposób będziecie dużo bardziej produktywni, skoncentrowani i nie będziecie tracić czasu na rzeczy powierzchowne.

Doszkalaj się poprzez kursy online

Większość uniwersytetów oferuje kursy online w praktycznie wszystkich dziedzinach. Czy nie nadszedł czas, aby wykorzystać i zainwestować w swoją wiedzę?

Miłej zabawy i relaksu

Oglądanie seriali, rozmowa z przyjaciółmi i śmiech jest podstawą. Potrzebujemy tych działań jako istoty ludzkie. Jeśli czujesz się samotny, poszukaj interesujących ludzi, którzy mają nawyki podobne do Twoich w aplikacjach randkowych. To może być dobry czas, aby poznać nowe osoby w sieci.

Uważaj na siebie!

Będąc w domu, możesz lepiej kontrolować co jesz i ile pijesz wody. Więc poświęć czas na wprowadzenie swojej diety w życie! Ponadto, ciesz się tymi kosmetykami, które kupiłaś i nie miałaś czasu na ich używanie. Stwórz swój domowy salon SPA i zadbaj o siebie.

Oczyść i zorganizuj swoje rzeczy tak, aby przepływała pozytywna energia

Zorganizowany dom przyciąga pozytywną energię, tak mówi starożytna technika Feng shui. Więc wykorzystajcie to: Uporządkuj dokumenty w folderach. A nawet wyczyścić dane z telefonu komórkowego, zapisując zdjęcia na zewnętrznym dysku twardym itp.

Mamy nadzieję, że zainspirują Cię te wskazówki i spojrzysz na jasną stronę tego momentu w życiu.