MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Loving Day: świętowanie wolności miłości we wszystkich jej formach

Czy jest coś piękniejszego i ważniejszego w tym świecie niż miłość? Nie, dlatego w tym artykule porozmawiamy o tym wspaniałym uczuciu. Oczywiście istnieje wiele rodzajów miłości, adresowanych do różnych ludzi. Ale tym razem porozmawiamy o tej miłości, którą czujesz do tej wyjątkowej osoby. To uczucie motylków w brzuchu i przyciągania, które odczuwamy, gdy się zakochujemy. Ale z punktu widzenia tego, że nie wszyscy ludzie mieli szczęście żyć wolnością i konsumować swoją miłość w łatwy sposób. Globalnym przykładem jest „kochające” małżeństwo, które stoczyło wielką bitwę o wspólne życie zgodnie z prawem.

Dlatego też 12 czerwca każdego roku świat obchodzi „Dzień miłości”, dzień, w którym wspomina się walkę o miłość między ludźmi obu narodowości lub międzyrasowymi. Ten dzień ma swoje początki w Stanach Zjednoczonych, ale co roku różne kraje przyłączają się do tego szlachetnego upamiętnienia.

Pochodzenie: Loving v/s Wirginia

Pod koniec lat 50. ubiegłego wieku Mildred i Richard byli parą z Wirginii w Stanach Zjednoczonych, która się głęboko kochała. Mildred była Afroamerykanką, a Richard Loving był białym człowiekiem o europejskim pochodzeniu. W tym czasie w Stanach Zjednoczonych nadal istniały prawa, które segregowały białych i czarnych. Ale dla nich, w tamtym czasie, nie było to przeszkodą.

W 1958 r., biorąc pod uwagę fakt, że małżeństwo białych i czarnych nie zostało zaakceptowane w Wirginii, postanowiono zawrzeć związek małżeński w Waszyngtonie. Nie sądzili jednak, że po powrocie do rodzinnego miasta będą za ten fakt traktowani jak przestępcy. Więzienie i zakaz powrotu do Wirginii groziło parze kochanków, którym musieli stawić czoła. Nie mając wyboru, w obawie przed karą uciekli na wygnanie i osiedlili się w Waszyngtonie.

W latach 60. ubiegłego wieku dwóch prawników z Amerykańskiego Związku Wolności Obywatelskich zdecydowało się zająć tą sprawą, widząc w ich wyroku niesamowitą niesprawiedliwość, jaką przeżyli kochankowie. Po kilku nieudanych próbach, sprawa trafiła do Sądu Najwyższego USA. W ten sposób, 12 czerwca 1967 roku, ta i inne ustawy o segregacji rasowej, które były praktykowane w innych stanach Ameryki, zostały unieważnione.

Ta walka o wolność prawdziwej miłości otworzyła drzwi dla innych par, aby mogły żyć swoją miłością w całkowitej wolności.

Po co co roku jest świętowany dzień miłości?

 

To właśnie ciężka walka o miłość zmotywowała innych do założenia Organizacji Dnia Miłości, której misją jest „walka z uprzedzeniami rasowymi poprzez edukację i budowanie wielokulturowej wspólnoty”. Tak więc 12 czerwca jest wspaniałą okazją do świętowania miłości we wszystkich jej wersjach. Nie chodzi tylko o zwalczanie rasistowskich praw. Ten dzień przypomina parom o każdym kolorze skóry, narodowości, pochodzeniu, przekonaniach religijnych lub wyrazie seksualnym, o prawie człowieka do życia swoją miłością i do wspólnego życia. Ponadto, ten dzień jest świetną okazją do refleksji nad problemami, które wciąż istnieją na świecie w relacjach wielokulturowych.

 

Jeśli historia pary „Kochających” poruszyła cię i chciałbyś poznać więcej szczegółów na temat ich zmagań, powstał film oparty na ich historii. Tu jest trailer:

Pary wielokulturowe

W przypadku par międzykulturowych lub międzynarodowych, oprócz pełnego prawa do bycia razem, wzbogacenie kulturowe jest wielkie. W naszym zglobalizowanym świecie coraz więcej ludzi z różnych krajów spotyka się i zakochuje. Te pary mają wielką przewagę. Z jednej strony, obaj uczą się wiele o swoich kulturach. Odwiedzają miejsca na świecie, o których nigdy wcześniej nie marzyli w najgłębszych snach. Nauka nowego języka jest również częścią nowych wyzwań. I nie tylko to, to sprawia, że widzą świat z innej perspektywy.

Wszystko, co musisz zrobić, to świętować miłość tego dnia!