MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Męska i żeńska energia w związku

Energie Yin i Yang, czy raczej męska i żeńska energia w związku, o których mowa w różnych orientalnych kierunkach, reprezentują dwie formy energii, które współistnieją w każdym z nas. Są to dwie przeciwstawne, ale uzupełniające się siły, gdyż jedna nie może istnieć bez drugiej.

Zazwyczaj, gdy ludzie słyszą o męskiej i żeńskiej energii, myślą o biologicznej różnicy między mężczyznami i kobietami. Jednak według starożytnej medycyny chińskiej, męska i żeńska energia w związku nie ma nic wspólnego z płcią biologiczną czy orientacją seksualną.

Każdy z nas posiada zarówno męską, jak i żeńską energię, w procentach, które różnią się w zależności od osoby. Na tej podstawie będziemy szukać partnera o komplementarnej energii, tak aby stworzyć zrównoważony związek.

W tym artykule analizujemy charakterystykę tych dwóch typów energii.

Przewaga energii Yin lub inaczej energii żeńskiej

Męska i żeńska energia w związku

Osoba z silną przewagą energii Yin jest często introwertyczna, lubi być sama i woli ciche środowiska od głośnych. Jest bardzo empatyczna, lubi dbać o innych i jest bardzo kreatywna. Często nie jest zbyt racjonalna i działa impulsywnie.

Żeńska energia jest energią otrzymywania, w przeciwieństwie do energii Yang, która woli dawać. Z tego powodu definiuje się ją jako „energię, która uwodzi”, czyli taką, która przyciąga to, czego pragnie, bez aktywnej pracy, aby to uzyskać. Co więcej, nie boi się okazywać swoich emocji ani dać się im kierować.

Przewaga energii Yang czyli męskiej

Energia Yang lub energia męska, jak już wspomniano, jest energią dawania. Osoba z przewagą energii Yang jest bardzo racjonalna i zorganizowana. Działają zgodnie z logiką, a nie kierują się emocjami. Jednak zbyt duża ilość energii Yang prowadzi do nadmiernego pragnienia dominacji i dlatego czyni taką osobę bardziej agresywną.

Przedstawienie energii żeńskiej i męskiej w Tao

Męska i żeńska energia w związku

Współistnienie żeńskiej i męskiej energii jest przedstawione w Tao jako koło podzielone na dwie równe części: czarną część, reprezentującą energię księżycową lub żeńską, i białą część, reprezentującą energię słoneczną lub męską.
Ważne jest, aby zauważyć, że każda część ma w sobie kropkę swojej komplementarnej części, więc czarne półkole będzie miało białą kropkę, a białe półkole będzie miało w sobie czarną kropkę.

Reprezentuje to współistnienie tych dwóch energii, gdzie w jednej z nich istnieje również druga.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Śledź nas na Instagramie, aby wiedzieć, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.