MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Miłość nie zna wieku- prawda czy mit?

Miłość i wiek – to ponadczasowe tematy, które są przedmiotem wielu dyskusji i zawsze przyciągają uwagę. We wcześniejszych czasach było normą, że zawierano małżeństwo z dużą różnicą wieku. W grę wchodziły tutaj przede wszystkim cele ekonomiczne. Współcześnie opinie na temat różnic wieku różnią się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ale gdzie dokładnie nasze społeczeństwo wyznacza granicę moralną?

Większość ludzi odpowiada bardzo pozytywnie na pytanie, czy każdy może kochać każdego, zwłaszcza w kontekście związków osób tej samej płci. Przecież żyjemy w 2019 roku i miłość między dwiema osobami tej samej płci już dawno stała się normą. Ale gdybyś tak się zapytać, na przykład, co by się stało, gdyby 26-letni mężczyzna miał związek z 15-letnią dziewczyną? Rozumienie „miłość nie zna wieku” wydaje się szybko zmieniać. Młody człowiek nadal nie rozumie podstawowych pojęć, takich jak „prawdziwa miłość”, aby móc dobrowolnie zaangażować się w taki związek. Ale które konstelacje są nadal w ramach moralnie akceptowanych i kiedy większość ludzi reaguje niezrozumieniem i odrzuceniem?

Romantyczna miłość w świetle prawa

Dla wielu osób prawodawstwo dotyczące tej granicy wydaje się być dobrym punktem wyjścia. Na przykład dzieci poniżej 14 roku życia są chronione prawem i każda czynność podjęta w ich sprawie lub przed nimi jest uznawana za nadużycie. W tym momencie opinia publiczna również się zgadza i nie ma potrzeby kwestionowania tego rozporządzenia. Większość dyskusji dotyczy przedziału wiekowego 14-18 lat. Seks z nastolatkami w wieku 14-15 lat jest dozwolony tylko wtedy, gdy partner ma 21 lat lub mniej. Fakt, że takie postępowanie prawne jest trudne do skontrolowania, sprawia, że kwestia akceptacji społecznej staje się tym bardziej istotna, że to zazwyczaj przyjaciele lub rodzina wiedzą o odpowiednich relacjach międzyludzkich i często nie są pewni, jak zareagować. W tym momencie należy powiedzieć, że jest to niewątpliwie trudna kwestia i że nie ma prawidłowej odpowiedzi na krytyczne pytania. Żyjemy w społeczeństwie, które ma więcej wolności niż kiedykolwiek wcześniej.

Właściwy sposób radzenia sobie z trudnym tematem

spotkania ze starszym mężczyzną

Zasadniczo, jedną rzecz można powiedzieć przede wszystkim: rozmowa pomaga. Zaufanie dziewczynie, jednemu z rodzeństwa lub nawet własnym rodzicom, gdy nie jesteś pewien co do relacji ze starszym partnerem wydaje się być najlepszym rozwiązaniem w większości sytuacji. Mówienie o swoich obawach i zwracanie się o radę w ramach otwartej komunikacji jest z pewnością obce niektórym z nas. To zazwyczaj ludzie, którzy są najbliżej ciebie, którzy wiedzą najlepiej, czy rzeczywiście robisz właściwą decyzję, aby być szczęśliwym w dłuższej perspektywie czasowej.

Nie ma dwóch takich samych osób, to samo dotyczy romantycznych związków. W związku z tym, dla żadnego z wyżej wymienionych pytań nie można sformułować uniwersalnego rozwiązania, każdy zajmuje się takimi sprawami w inny sposób i każdy może oczywiście swobodnie wyrażać swoje zdanie.