MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Miłość przez kliknięcie myszką

24 lipca należy do szczególnych dni – dzień, który prawdopodobnie powinien być przynajmniej znany. To właśnie dzisiaj jest obchodzony dzień wirtualnej miłości! Tak, dobrze słyszałeś, taki dzień istnieje również. Powstał dokładnie 14 lat temu, z założeniem że pary, które poznały się na portalu randkowym, podejdą do tego pomysłu z entuzjazmem i chętnie będą świętować ten dzień. Nasz zespól zebrał specjalnie dla Ciebie najważniejsze fakty i informacje na temat wirtualnej miłości, a także technologii przyszłości. Życzymy dobrej zabawy!

Internet i randki online

Poznanie kogoś nowego nigdy nie było tak łatwe, jak dziś – Internet to umożliwia.

Wraz z wynalezieniem elektryczności, wszystko zaczęło się diametralnie zmieniać.

Narodziła się epoka cyfrowa.

Możliwości rosną gwałtownie wraz z postępem technologicznym.

Randki online stały się z jednym z rosnących trendów i staje się coraz bardziej popularna.

 

 

Statystyka pokazuje, jak wiele osób w USA poznaje się nawzajem poprzez randki online. W tym kontekście liczba użytkowników prognozowana jest od 33,1 mln osób (2017 r.) do 37,5 mln osób (2023 r.).

Źródło: https://www.statista.com/statistics/417654/us-online-dating-user-numbers/

 

 

Według czasopisma „Technology Review„, co trzecie małżeństwo poznało się online.

Dla par heteroseksualnych, randki online to drugi najczęstszy sposób na szukanie miłości. Inaczej jest w przypadku par tej samej płci – 70% z nich poznało się poprzez portale internetowe w 2010 roku, a tylko 15% poprzez przyjaciół i znajomych.

Możliwe jest poznanie zupełnie obcych ludzi z dużą prędkością. Wybór jest ogromny.

Za ekranem, niektórzy ludzie mają większą pewność siebie i mniejsze zahamowania.

Ponadto zaufanie buduje się znacznie szybciej, a informacje są ujawniane znacznie szybciej, niż miałoby to miejsce w przypadku osobistej rozmowy.

Z jednej strony może się to wydawać negatywne, ale z drugiej strony może również przynieść pewne korzyści.

Wielu wspaniałych ludzi zazwyczaj chowa się za fasadą, ponieważ uważają, że ich wygląd nie jest wystarczająco dobry, lub też zostali skonfrontowani z odrzuceniem, zastraszaniem lub nękaniem w prawdziwym tzn. realnym życiu – to kształtuje ich charakter.

Ludzie tacy jak oni mogą odzyskać więcej pewności siebie w świecie online, ponieważ kontakt z innymi ludźmi w sieci nie jest tak wysoką barierą.

Ponadto, niektóre kwestie mogą być doprowadzone do punktu dość szybko, bez większego „mówienia o tym”.

Tak zwane emotikony wspomagają pisanie z emocjami – stały się one teraz ważną częścią wielu rozmów i dość łatwo mówią drugiej osobie, jak niektóre rzeczy są rozumiane lub jaki jest jej własny stan emocjonalny.

Jak mówi dobre powiedzenie: „Obraz mówi więcej niż tysiąc słów”.

Ale jak w przypadku każdego nowego kontaktu, zawsze ważne jest unikanie naiwności i nieostrożności – powinno patrzeć się na sprawy krytycznie i je kwestionować.

Wirtualna miłość/ wirtualna rzeczywistość

Gra „Second Life” umożliwiła stworzenie platformy do budowania drugiego życia z nowymi wirtualnymi ciałami (awatarami).

Podobnie jak w „The Sims” można rozmawiać, flirtować i robić coś z innymi awatarami. Domy mogą być kupowane lub budowane, a nawet hobby może być prowadzone.

Różnica w stosunku do Simów polega na tym, że Second Life nie zawiera postaci sterowanych komputerowo, ale opiera się na ogromnej grze wieloosobowej.

Tam gracze mogą poznać się nawzajem na innym poziomie, zakochać, a nawet wziąć ślub.

Niezależnie od tego, jak wygląda gracz w rzeczywistości, relacje tworzone są w oparciu o cechy charakteru, wirtualne akcje i rozmowy przy użyciu zestawu słuchawkowego.

Tak jak wszystkie gry komputerowe, Second Life dało możliwość rozpoczęcia nowego życia – z tą różnicą, że zebrała ona ogromną społeczność randkową na świecie.

Dzięki pomysłowi od Second Life, mogą przenieść inne platformy randkowe do wyższego i bardziej intensywnego poziomu przy pomocy technologii VR.

„Virtual Dating” platformy „MySugardaddy” jest dobrym przykładem tego, co nas czeka w niedalekiej przyszłości.

Jak widać, nie ma ograniczeń w świecie wirtualnym – brakuje tylko klawisza zmysłu, węchu i dotyku, aby życie wirtualne wydawało się jeszcze bardziej realne.

Sztuczna inteligencja

Oprócz technologii VR, roboty, hologramy i sztuczna inteligencja biorą również udział w procesie przekształcania rynku.

Jenak i tutaj znajdziemy dwie strony medalu.

I tak jak Apples „Siri”, Googles „OK, Google”, Microsofts „Cortana” lub Amazon „Alexa” mają dostęp do ogromnych baz danych i stale się rozwijają pod względem językowym i w oparciu o wiedzę.

Ale zanim te sztuczne głosy nabiorą ludzkich cech, może minąć trochę czasu.

 

W filmie „Ona“ Theodore Twombly to ułożony, uduchowiony człowiek, który zarabia na życie pisząc wzruszające, osobiste listy dla innych ludzi. Załamany po zakończeniu długiego związku, staje się zaintrygowany nowym, zaawansowanym systemem operacyjnym, który zapowiadał posiadanie intuicyjnego podmiotu w sobie, indywidualnego dla każdego użytkownika. Po uruchomieniu systemu Theodore zachwyca się poznaniem „Samanthy” − jasnym, kobiecym głosem, który jest wnikliwy, wrażliwy i zaskakująco zabawny. Potrzeby i pragnienia głosu rosną, wraz z potrzebami Theodore’a, ich przyjaźń pogłębia się.

Nie trzeba było długo czekać i Theodore zakochuje się.

Między nimi rozwija się emocjonalna relacja miłosna – ale Samantha później mówi mu, że nadal pozostaje w kontakcie z 8316 osobami i jest zakochana w 641 z nich.

Takie lub podobne historie mogą się nam przydarzyć w przyszłości i doprowadzić nas kulturowo i moralnie do innych perspektyw.

Wniosek:

Wreszcie, można powiedzieć, że technologia pomaga nam uprościć żmudną pracę i przyspieszyć zmiany w komunikacji.

Ponadto, wirtualna miłość/rzeczywistość może sprawić, że zanurzymy się w innych światach, przeniesiemy się w nowe wymiary i ostatecznie stworzymy wyższą świadomość.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma ostatecznej odpowiedzi na pytania, czy rosnący poziom technologii jest dla nas dobry czy zły, czy wykorzystanie i zachowanie w sieci wpływa na nas pozytywnie czy negatywnie.

Faktem jest, że zawsze powinien istnieć zdrowy dystans między rzeczywistością a rzeczywistością wirtualną – zależy to od stopnia wykorzystania poszczególnych ofert i od tego, czy połączenie z naszym rzeczywistym światem nie zostanie utracone.

Tak długo jak ludzkość będzie istniała i ludzie będą traktowani jak ludzie, owo ludzkie zachowanie może być również realizowane w technologiach przyszłości.

Jak wiele rzeczy, to od nas zależy, jak będziemy kształtować przyszłość i świat.