MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Najpiękniejsze plaże świata

Za niecały tydzień, 19 sierpnia, odbędzie się Światowy Dzień Fotografii. Na tę okazję przygotowaliśmy ten artykuł najpiękniejszych plaż na świecie, oczywiście ze zdjęciami, aby to udowodnić. Ten artykuł pozwoli Ci na podróżowanie do różnych części świata, nawet bez wychodzenia z domu. Będziecie mogli podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, jeden piękniejszy od drugiego. Tak więc nie czekając dłużej odkryj najpiękniejsze plaże na świecie!

Plaża Anse Source d’argent, na wyspie La Digue na Seszelach

Wszyscy słyszeli o Seszelach, archipelagu 115 wysp na Oceanie Indyjskim. Otoczony krystalicznie czystą wodą, który jest jedną z wysp Seszeli, posiada wspaniałą plażę: plażę Anse Source d’argent. Sam widok zapiera na chwilę dech w piersiach.Jest tutaj oczywiście szmaragdowa woda i biały piasek, palmy kokosowe i oszałamiające bloki granitowe skalne. Tutaj znajdziesz widoki godne każej pocztówki!

Plaża Big Water Cay na wyspach Turks i Caicos

Turks i Caicos to archipelag 40 wysp na zachodnim Oceanie Atlantyckim. Są tu mniej lub bardziej rozwinięte wyspy i piękne plaże, takie jak Grace Bay i Big Water Cay. Ten ostatni wyróżnia się rajskim krajobrazem. Skomponowana również z białego piasku i półprzezroczystej wody, jak poprzednia, ta plaża sprawia, że od razu zaczynasz marzyć.

Plaża Pink Sands na wyspie Harbor na Bahamach

Na Bahamach, które są archipelagiem ponad 700 wysp i wysepek położonych na Oceanie Atlantyckim na północ od Turks i Caicos, znajduje się wiele pięknych plaż. Mamy na przykład Exuma Cays i Lighthouse Cay. Jednak tutaj porozmawiamy więcej o Pink Sands Beach, która jest nietypowa. Tej plaży nie można przegapić dla tych, którzy kochają przyrodę, piękne krajobrazy i spokojne chwile. Tutaj praktycznie nie ma żadnych fal. Ta różowo-piaszczysta plaża jest więc niezwykła i zaskakująca.

Plaża Navagio na wyspie Zakynthos w Grecji

Plaża Navagio, znana również jako zatoka wraków statków, znajduje się w ustronnej zatoce na wyspie Zakynthos, która leży na Morzu Jońskim (na północ od Morza Śródziemnego). Tutaj będziesz mógł podziwiać duże klify, które sięgają do błękitnego morza, jak również wrak Panagiotisa, który leży na białej piaszczystej plaży. Jest to mieszanka błękitu, szarości i zieleni piękna i naturalna, która przyciąga wielu turystów.

Plaża Whitehaven na wyspie Whitsunday w Australii

Plaża Whitehaven na wyspie Whitsunday, która znajduje się w północno-wschodniej Australii na Morzu Koralowym, jest szczególną plażą. Mieszanka morza i białego piasku daje niepowtarzalny krajobraz. Ponadto, plaża ta znajduje się na środku rafy koralowej, która przyciąga miłośników nurkowania.

Jedna z najpiękniejszych plaż na świecie, jaką mamy: Playa Paraiso w Tulum, w Meksyku

Playa Paraiso lub Paradise Beach, która znajduje się we wschodnim Meksyku jest wyjątkową plażą, ponieważ znajduje się tam na plaży jedyna ruina Majów. Jeśli pasjonujecie się historią, a więc i miejscami historycznymi, to wizyta w ruinach będzie dla Was interesująca. Ponadto, poza ruinami nadbrzeża, w okolicy są jeszcze ciekawsze.

Maya Bay na wyspie Koh Phi Phi Leh w Tajlandii

Na południu Tajlandii Maya Bay jest słynną plażą, ponieważ była używana jako plan filmowy w filmie The Beach z Leonardo Dicaprio, Virginie Ledoyen i Guillaume Canet. Niestety masowa turystyka, która rozpoczęła się na tym pięknym miejscu, zniszczyła rafy koralowe. Plaża jest zatem od kilku lat zamknięta dla turystów i otworzy się ponownie, gdy fauna i flora zostanie całkowicie odbudowana.

Diani Beach w Kenii pośrod najpiękniejszych plaż świata

Diani Beach to plaża, która rozciąga się na wiele mil. Wielu turystów wybiera się tam co roku, aby podziwiać krajobraz pomiędzy morzem a palmami. Co więcej, jeśli pójdziesz tam nurkować, będziesz mógł obserwować piękne rafy koralowe.

Plaża nungwi w archipelagu Zanzibaru w Tanzanii

Na wyspie Unguja, we wschodniej części Tanzanii, plaża Nungwi jest idealnym plażowym rajem. Oznacza to półprzezroczystą wodę, drobny biały piasek i niebieskie niebo. Oprócz tego, że plaża jest naturalnie piękna, wita wielu turystów, którzy lubią się bawić. Rzeczywiście, na plaży będzie można znaleźć bary i restauracje, gdzie można dobrze się bawić z przyjaciółmi lub rodziną.

Najpiękniejsze plaże na świecie: Varadero Beach na Kubie

Varadero Beach, to również plaża o drobnym białym piasku. Dla Państwa wygody znajdą Państwo leżaki oraz słomiane chaty. Jeśli pochodzisz z miasta, zmiana scenerii będzie dla Ciebie całkowita. Dodatkowo, płytkie morze pozwala na stopniowe zanurzenie się w wodzie.

Matira na wyspie Bora-Bora w Polinezji Francuskiej

Na południowym Pacyfiku, plaża Matira jest najpiękniejszą plażą na Bora-Bora. Jest to spokojne miejsce, z turkusowym morzem i drobnym piaskiem, idealne miejsce do robienia zdjęć.

*Jako bonus: po najpiękniejszych plażach na świecie jest plaża niezwykła

La playa del amor, która znajduje się na Wyspach Marieta w Meksyku.

Ta wspaniała, zaskakująca plaża jest ukryta. W rzeczy samej, aby do niej dotrzeć, trzeba tam dopłynąć. Plaża ta, znajdująca się w jaskini pod gołym niebem, zwracając na siebie uwagę zwiedzających.