MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Najpierw zaopiekuj się sobą – poziom duchowy

Zaopiekuj się sobą i nie rób tego dlatego, że musisz tylko dlatego, że chcesz. Poświęcenie sobie czasu oznacza przestanie ignorowania własnych potrzeb. Oznacza to również wiedzę o naszych granicach.

Chyba nie chcesz obudzić się pewnego dnia i powiedzieć: „Nienawidzę swojego życia”. Przykro mi, że muszę Ci to powiedzieć, że najprawdopodobniej  już jesteś na tej drodze.

Ale nie jest jeszcze za późno. Nadal masz czas, by zmienić swoje życie i zadbać o siebie.

Prawdopodobnie przywykłeś do tego żeby innym służyć zawsze z pomocą i być tam, gdy cię potrzebują. Ale teraz najwyższy czas zadbać o swoje własne potrzeby.

Tutaj dowiesz się jak to zrobić.

5 poziomów do zadbania o samą siebie

Aby cieszyć się spełnionym życiem, należy ćwiczyć samoopiekę na różnych poziomach. Dla każdego z osobna najważniejsze są różne poziomy.

Jedna osoba kładzie większy nacisk na swoje ciało, druga na kontakty społeczne, a trzecia na poziom duchowy. Bez względu na to, który poziom jest dla ciebie najważniejszy, żaden nie powinien być zaniedbywany.

Tutaj przynoszę wam praktyczne ćwiczenia dla jednego z pięciu poziomów, które składają się na wasze życie.

Poziom duchowy

Często zdarza się, że troszczymy się bardziej o nasze ciało niż o naszą duszę. To, jak wyglądamy, jest czasem ważniejsze od tego, kim jesteśmy.

Pierwszym krokiem na drodze do samoopieki powinno być zadbanie o swoje wewnętrzne „ja”.

1.Zacznij widzieć pozytywne strony życia

Pozytywne nastawienie do życia jest bardzo ważne. Czy kiedykolwiek doświadczyliście, że gdy jedna rzecz w waszym życiu idzie źle, wszystko inne sypie się naraz?

Jedna rzecz za drugą idzie źle, jeden plan za drugim idzie źle, czujesz się coraz gorzej i tylko wtedy, gdy myślisz, że nie może być gorzej, to się jeszcze bardziej pogarsza.

Ale czy wiesz, jakie jest prawo przyciągania? Dobra energia która od Ciebie promieniuje przyciąga pozytywne rzeczy.

Jeśli jesteś pesymistą, jeśli twoje myśli są negatywne, to widzisz tylko negatywne strony życia.

Ale przy pozytywnym nastawieniu można dostrzec dobrą stronę w każdej sytuacji. Skoncentruj się na dobrej stronie i nie trać nadziei.

2.Znajdź czas na własne przemyślenia

Często wygląda na to, że po biegamy bez celu. Nie mamy zbyt wiele czasu na zastanawianie się nad tym, co robimy, po prostu reagujemy. Zaopiekuj się się sobą. Znajdź czas w swoim dniu, najlepiej przed snem, aby przeanalizować swój dzień. Pomyśl, czy nadal jesteś na dobrej drodze.

Czy jesteś wierny swoim celom. Czy powinieneś zmienić jakieś przekonania w swoim życiu? Uważajcie, żeby nie stać się samokrytycznymi. To powinna być konstruktywna analiza.

Jeśli jest to łatwiejsze, możesz nawet prowadzić pamiętnik. Możesz wyznaczać cele i robić plany, a następnie zawsze możesz sprawdzić, ile już osiągnąłeś.

3.Usuń tzw. wampirów energetycznych z twojego życia

Czy masz tych ludzi w swoim życiu, gdzie czujesz, że wysysają z ciebie energię?

Idziesz do nich, żeby porozmawiać o swoich problemach, ale potem czujesz się gorzej?

Nawet jeśli jesteś w dobrym nastroju, to czy jesteś wyczerpany po rozmowie z nimi?

Tacy ludzie są nazywani wampirami energetycznymi. Czasami są one częścią naszego życia tak długo, że często nie zdajemy sobie sprawy, jaki mają zły wpływ.

 

W następnych artykułach na blogu MySugardaddy Polska opiszemy po kolei kolejne poziomy, które sprawią że twoje życie nabierze harmonii. Nie czekaj i już dzisiaj skorzystaj z naszych porad i zaopiekuj się sobą.