MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Niewierność, czyli dlaczego zdradzamy

Zdrada jest jedną z głównych przyczyn rozpadu związku i rozwodów. W miłości nie ma kompromisu i jeśli zostanie się zdradzonym, ciężko na nowo odbudować zaufanie. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą znaleźć miłość, pasję lub seks w innej osobie. Ale dlaczego tak się dzieje i co jest powodem zdrady? W tym artykule powiemy wam o powodach, dla których mężczyźni i kobiety są niewierni.

Wiele z tych powodów nie polega tylko na byciu mężczyzną czy kobietą. Wiele z tych wyjaśnień jest ważnych dla obu płci. I w zależności od rodzaju związku, są różne stopnie zdrady. I różnią się one w zależności od kultury. Jednakże, jeśli chodzi o tradycyjne relacje, najczęstszymi przyczynami niewierności mogą być:

Krótko mówiąc, istnieje wiele powodów i często odpowiadają one poszczególnym przyczynom. Istnieją jednak pewne powody, które występują częściej u kobiet niż u mężczyzn, i odwrotnie.

Mężczyźni

W przypadku mężczyzn i według badań najczęstszy argument do zdrady dotyczyłby życia seksualnego. Psychologowie mówią, że podczas gdy kobiety muszą czuć się kochane, aby być szczęśliwą w związku, mężczyźni potrzebują seksu, aby czuć się kochanymi. Innymi słowy, ma to więcej wspólnego z czymś cielesnym i seksualnym. Poszukiwanie nowych przygód.

Kobiety

Jednak w przypadku kobiet główną przyczyną jest to, że nie czują się one naprawdę doceniane lub kochane przez swojego partnera. Innym powodem jest to, że zaczynają się czuć nieatrakcyjne. Poprzez to szukają kogoś, kto sprawi,że podniesie się ich poczucie wartości.

Oczywiście w wielu przypadkach niewierność nie oznacza,że nic się nie czuje do swojego partnera i chce się całkowicie zakończyć tą relacje, ale raczej mówi nam o tym, czego brakuje w związku. Komunikacja w związku ma zatem zasadnicze znaczenie. Po to aby na przykład wiedzieć, co nas niepokoi lub po prostu przekazać nasze prawdziwe interesy.

Oznaki, że Twój partner zdradza

W większości przypadków osoba, która została oszukana, sama w końcu dojdzie do prawdy. Rzadziej zdarza się, że para przyznaje się do niewierności, ponieważ celem jest ukrycie trzeciej osoby. Najczęstsze oznaki niewierności są następujące:

Co zrobić w przypadku, gdy Twój partner zdradził?

Odrzucenie w miłości – jak je przetrwać ?

W przypadku zdrady, może to być druzgocące doświadczenie dla osoby, która została zdradzona. Nawet jeśli intencją osoby, która oszukuje, nigdy nie było skrzywdzenie drugiego. Emocje, które mogą z tego wynikać, są liczne: złość, wściekłość, problemy z poczuciem własnej wartości, niepokój, a nawet depresja. Według psychologów, osoba ta może nawet doświadczać emocji porównywalnych do stresu pourazowego.

Prawda jest taka, że nie ma jednego sposobu na postępowanie w związku po zdradzie. Jest to osobista decyzja, czy pracować nad związkiem i kontynuować go, czy po prostu zakończyć. Ale jeśli przeszliście przez to doświadczenie i nie wiecie, jak postąpić dalej, dobrze jest szukać pomocy u kogoś, kto może dać wam inny punkt widzenia.