MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Nowy związek – czy jesteś na niego gotowy? 💑

Po długim czasie bycia singlem, w końcu spotkałeś kogoś, kto sprawia, że czujesz znowu motylki w brzuchu. Podoba Ci się to uczucie i czujesz się znowu jak nastolatek, ale zastanawiasz się, czy aby na pewno jesteś gotowy na nowy związek.

Jeśli odnajdujesz się w tym opisie, czytaj dalej. Porozmawiamy o korzyściach płynących z bycia singlem i bycia w związku, a także damy ci trochę do myślenia, co pomoże ci zorientować się, czy naprawdę jesteś gotowy na nowy związek.

Po czym poznasz, że nowy związek jest dla Ciebie dobry?

Aby dowiedzieć się, czy naprawdę jesteś gotowy na związek, musisz zadać sobie właściwe pytania i szczerze na nie odpowiedzieć. Oto, o czym musisz pomyśleć:

#1 Czy szukasz partnera?

Chcesz mieć u swego boku kogoś, komu możesz zaufać, przy kim czujesz się bezpiecznie? Czy chciałbyś móc się z kimś śmiać, prowadzić poważne rozmowy i przeżywać nowe przygody? Czy chcesz, aby ta osoba była częścią Twojego życia i czujesz, że potrzebujesz jej fizycznej bliskości. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to związek właśnie teraz może uczynić cię szczęśliwym.

#2 Czy twój poprzedni związek to już przeszłość?

Nowy związek - czy jesteś na niego gotowy?

Rodzina, przyjaciele i psychologowie często są zdania, że po zakończeniu związku potrzebujesz czasu, aby w pełni pogodzić się z tym okresem w swoim życiu. W przeciwnym razie, kolejny związek jest skazany na porażkę i zabierasz stare problemy ze sobą do nowego związku. Niekoniecznie jednak tak jest, o czym przekonali się amerykańscy naukowcy w badaniu z 2007 roku. Czas, który spędzasz samotnie po zakończeniu związku nie ma wpływu na to, jak szczęśliwy jesteś w swoim kolejnym związku. Niesamowite, prawda? Więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj. Mimo to warto zadać sobie pytanie, czy nadal czujesz coś do swojego byłego.

#3 Czy masz czas na nowy związek?

Wiem, że może to zabrzmieć nieromantycznie, ale to jest pytanie, które musisz sobie zadać. Jeśli uczysz się lub pracujesz przez kilka godzin dziennie, masz zobowiązania lub hobby, które wymagają dużo czasu, zastanów się, czy znajdziesz czas, aby spędzić go ze swoim partnerem. Udany związek wymaga wiele czasu i energii. Czy jesteś na to gotowy?

#4 Myślisz o nim?

Czy często myślisz o mężczyźnie lub kobiecie, w której jesteś zakochany? Czy on lub ona przychodzi ci na myśl, kiedy nie jesteście razem? Kiedy jesteście razem, czas leci i chcesz spędzić z nim lub nią więcej czasu, aby lepiej się poznać? Jeśli tak to podążaj za swoimi uczuciami. Prawdopodobnie jesteś gotowy na nowy związek.

#5 Czego pragniesz dla swojej przyszłości?

Jak wyobrażasz sobie swoją najbliższą przyszłość? Czy chcesz w pełni skoncentrować się na swojej karierze, czy też ważne jest dla Ciebie posiadanie partnera, z którym możesz przejść przez wszystkie szczeble życia? Jeśli widzisz swoją przyszłość z kimś, kto cię kocha i kogo ty możesz kochać, to związek jest właśnie dla ciebie.

Nowy związek a pozostanie singlem

Jeśli udało Ci się odpowiedzieć na wszystkie pytania, powinieneś już zorientować się, czy chcesz nowego związku, czy też nie. Teraz chcielibyśmy porozmawiać o zaletach związku i zaletach życia w pojedynkę.

Życie w pojedynkę

Niezależność: tylko Ty możesz decydować o tym, jak spędzisz swój wolny czas, nie musisz iść z nikim na kompromis.

Więcej czasu na inne rzeczy: możesz w pełni skupić się na swojej karierze, hobby i wszystkim innym, co jest dla Ciebie ważne.

Życie we dwoje

Nowy związek - czy jesteś na niego gotowy?

 

Pewność siebie: kiedy czujesz, że ktoś cię kocha, kochasz siebie bardziej i automatycznie stajesz się bardziej pewny siebie.

Szanse na rozwój: związek jest zawsze okazją do rozwoju w sobie. Kiedy masz do czynienia ze swoim partnerem, sytuacje będą się pojawiać raz po raz, w których możesz kwestionować siebie i poprawiać. Widać, że rośniecie razem jako para.

Szansa: masz szansę być szczęśliwszym, gdy masz partnera. Istoty ludzkie nie są samotnikami z natury. Większość ludzi wybiera, przez całe swoje życie, bycie w związku, ponieważ tego potrzebują i to sprawia, że czują się dobrze.

 

Teraz wiesz, jak można powiedzieć, czy jesteś gotowy na nowy związek i można ponownie zobaczyć korzyści z bycia singlem i życia w parze. Nie jest to jednak jedyna kwestia, którą musisz się zająć. Zauważasz tylko, czy jesteś naprawdę gotowy na związek, kiedy się angażujesz.

Tylko wtedy, gdy zaczniesz nowy związek, możesz wiedzieć, czy to jest ten jedyny dla Ciebie. Jeśli nie spróbujesz, nigdy nie będziesz wiedział, czy to mógł być ten jedyny. Dlatego, naszym zdaniem, warto dać szansę każdemu związkowi, jeśli tylko serce podpowiada, że będzie on dla Ciebie szczęśliwy!