MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Odrzucenie w miłości – jak je przetrwać ?

Przejście przez miłosne odrzucenie jest bardzo trudną, ale bardzo powszechną sytuacją. Na pewno wszyscy doświadczyliśmy tego bólu. Każdy ból ma swoją własną intensywność i inną formę. Jesteśmy przecież ludźmi i wyjątkowi w swoim istnieniu. Czasami ból jest tak głęboki, że wydaje się nam, że nigdy nie minie. Jednak dziś o wiele więcej wiadomo o ludzkich doświadczeniach. Więc z nimi możemy nauczyć się leczyć nasze rany. Zobacz, jak pokonać miłosne odrzucenie za pomocą tych wskazówek!

Przyjmij odrzucenie miłości jako wyzwanie

Według Stanford University Studies, ludzie, którzy postrzegają odrzucenie jako szansę na rozwój i zmianę, mogą szybciej pokonać ból. Jeśli więc skoncentrujemy nasze myślenie na tym, że straty stwarzają szanse i wzmacniają nas, możemy się bardziej rozwijać i mniej cierpieć.

Co cię nie zabije, to cię wzmocni”

Uważaj na destrukcyjne myśli, samokrytykę i poczucie winy po miłosnym odrzuceniu.

W tym momencie czujemy się samotni i opuszczeni. Jednak ból nie zawsze jest z powodu tego, co tracimy, ale przez złe myśli, które tworzymy o sobie. To znaczy, kiedy tworzymy destrukcyjne i katastrofalne myśli o przeszłości, a nawet o przyszłości.

Poza tym, często sabotujemy się destrukcyjnymi myślami. Na przykład: „Nigdy już nikomu nie zaufam”. „Nikt mnie nie lubi.” „Ludzie po prostu chcą mnie wykorzystać.”

Więc musisz je zidentyfikować i się ich pozbyć, bo nie są prawdziwe. Spójrz na siebie, jak na przyjaciela w takiej sytuacji. Jaką radę byś mu dał? Na pewno nie oceniłbyś jego czynów, ani nie byłbyś okrutny. Więc uważaj na siebie. Nie bądź taki okrutny dla siebie, nie osądzaj siebie tak bardzo. Musimy być szczerzy wobec siebie i wobec sytuacji.

Nie patrz wstecz przez różowe okulary

Kto nie patrzy wstecz i nie myśli: Ah… jak bardzo byłem szczęśliwy, kiedy byłem dzieckiem, w tej pracy, z tą osobą, itd. Cóż, to kolejna tendencja, której nie potrafimy się wyzbyć. Wolisz spojrzeć wstecz i po prostu pamiętać dobre czasy. Więc uważaj! Postaraj się teraz lepiej zobaczyć sytuację, w której żyłeś. Czasem trzeba zapytać swoich bliskich przyjaciół lub rodzinę, jaka była sytuacja.

Czy w tym związku naprawdę spełniły się twoje oczekiwania? Potrzeba dojrzałości, aby zrównoważyć to, co się otrzymuje, z tym, na co się zasługuje. Nie zasłużyłeś na to bardziej?

Pozwólcie sobie na krótki okres „żałoby” zaraz po odrzuceniu miłości

Czasami potrzeba czasu, aby przetworzyć nową sytuację, w której żyjemy. Z drugiej strony, nasze uczucia i smutki nie powinny przejmować tej sytuacji. Ale nie powinniśmy ich całkowicie stłumić.

Musimy wyrazić nasz ból i stratę. Czy to przez płacz, czy małą izolację. To normalne przez pewien okres.

Poza tym, ważne jest, aby trzymać się z dala od tej osoby przez jakiś czas. Obejmuje to również portale społecznościowe i nie wysyłanie smsów. Ten dystans musi się pojawić, aby naprawdę stawić czoła nowej sytuacji. I uszanować wolę drugiego.

W tym okresie są tacy, którzy wolą oglądać romantyczne filmy i wylewać wszystkie łzy. Czasami to może ulżyć. Ale bez przesady.

Połącz się ponownie ze swoją indywidualnością

Często, gdy jesteśmy z kimś od dłuższego czasu, w końcu dostosowujemy się do jego świata i preferencji. To sprawia, że zapominamy, kim jesteśmy i co lubimy. Musisz zmienić miejsca i zwyczaje. Przecież może to wywołać w Tobie wiele wspomnień i bólu, gdy nadal będziesz się pojawiał w tych samych miejscach, co wtedy, gdy byliście razem.

I właśnie, to jest jedna z najlepszych okazji, by być samemu. Poznajcie się lepiej. Obejmij swoją indywidualność.

Możesz ponownie połączyć się ze sobą, odwiedzając starych przyjaciół. Tych, których nie widziałeś od dawna. Łączenie się z przeszłością pokazuje, że jest życie poza tą chwilą. I jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia w życiu.

Lubisz odwiedzać pewne miejsca i wykonywać czynności, które lubisz, ale z jakiegoś powodu już ich nie robisz.

Poświęć się nowym studiom, nauce. Nowy rodzaj sportu może pomóc Tobie na przykład w odnalezieniu nowego ja. Podróżowanie może być również doskonałym sposobem na rozpoczęcie od nowa i zajęcie umysłu nowymi horyzontami, ludźmi i kulturami. Może to być szlak lub kąpiel w wodospadzie, a my poczujemy się jak nowo narodzeni. Nowe działania mogą sprawić, że zobaczysz nowy świat, pełen możliwości. Nie ma lepszego sposobu, by pokonać miłosne odrzucenie.

Napełnij swój umysł nowymi rzeczami, aż rana się zagoi

Uzdrowisz się i sam zatroszczysz się o swoją ranę. Bo mówić dużo o tym, to jak zostawić ranę odsłoniętą dla większego cierpienia. Więc pamiętaj, dopóki się nie zagoi, za każdym razem, gdy się ruszasz, będzie bolało. Więc unikaj mówienia o tym. I tak, ty i czas uleczysz swój ból. Nareszcie będą wspomnienia, blizny. Te ślady, które zostawia na nas życie, przypominają nam, jak silni jesteśmy.

Zachowaj dobre wspomnienia

Wiele osób uważa, że zakończenie związku oznacza koniec całej znajomości. Ale nie musi tak być.

Jeśli trzymaliście się razem przez jakiś czas, to znaczy, że było dobrze, że oboje się wspieraliście. Więc zachowaj dobre wspomnienia, może po czasie cierpienia nadal będzie przyjaźń.

Liczba par, które się rozpadają, rośnie. Przecież z wielu aplikacji randkowych dostępnych, wiele osób poznaje się, zakochuje i szybko zrywa. W ten sposób idea szczęśliwego końca jest coraz bardziej odległa. Dziś motto jest coraz bardziej aktualne: Niech będzie wieczne, póki trwa.

W końcu, droga do pokonania miłosnego odrzucenia może być różna w zależności od osoby. Ale mamy nadzieję, że z tymi wskazówkami będziecie w stanie to odwrócić! I zawsze pamiętaj, że dobre czasy mijają, ale złe też mijają.