MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Pierwsza randka: oto tematy rozmów, których powinieneś unikać 🤫

Na Twojej ulubionej platformie randkowej (np. MySugardaddy) od kilku dni lub tygodni rozmawiasz z atrakcyjną, sympatyczną kobietą i nie możesz się doczekać, kiedy w końcu spotkasz ją osobiście. Nadszedł czas: Twoja pierwsza randka jest tuż za rogiem. Ale uważaj – nie powinieneś mówić o wszystkim na pierwszej randce. Istnieją pewne tematy rozmów, których należy unikać za wszelką cenę. Pozatym pierwsza randka jest zdecydowanie najważniejszym spotkaniem, gdzie oboje dostajecie pierwsze wrażenie o sobie – i jak wszyscy wiemy, to jest to, co liczy się najbardziej. Aby zdobyć potencjalną kobietę swoich marzeń, powinieneś wiedzieć, jakie tematy są tabu na pierwszej randce. Stwórz więc najlepsze warunki, aby pierwsze spotkanie zamienić w wymarzone przeżycie!

Twoja pierwsza randka – o tym nie powinieneś rozmawiać

Wyjaśnimy Ci, jakich tematów nie powinieneś poruszać na pierwszej randce i dlaczego. Dzięki tym wskazówkom masz duże szanse na ponowne spotkanie z kobietą, z którą się umawiasz.

Pierwsza randka

#1 Najgorszy temat rozmowy na pierwszej randce: eks

Zacznijmy od tego, co powinno być oczywiste: jeśli chcesz uwieść kobietę, zdecydowanie nie powinieneś mówić o swoich poprzednich związkach. Na pierwszej randce chcecie się poznać. Spotykacie się, ponieważ oboje chcecie mieć nową osobę w swoim życiu teraz i w przyszłości. W tej sytuacji mówienie o byłych partnerach i zaglądanie w przeszłość jest więc skrajnie niestosowne.

Zamiast tego, należy wybrać tematy, które są interesujące dla was oboja. W przeciwnym razie Twoja rozmówczyni może szybko zwątpić, czy w ogóle jesteś nią poważnie zainteresowany. Jeśli natomiast będziesz szczegółowo opowiadać o swoich byłych partnerach i o tym, co sprawiło, że wasz związek się nie udał, nie stworzysz miłej atmosfery na randce. W rzeczywistości istnieje ryzyko, że sprawisz wrażenie, że nie chcesz się angażować w nowy związek, ponieważ wydaje się, że wciąż jesteś zawieszony w przeszłości.

Wreszcie, powinieneś skupić się na tym, co tu i teraz, a zwłaszcza na kobiecie naprzeciwko ciebie, ponieważ to ona jest powodem, dla którego tu teraz jesteś. Niech ona też to poczuje!

Pierwsza randka

#2 Własne problemy

Do tematów rozmów, które nie należą do pierwszej randki należą problemy prywatne. Nie wyświadczysz sobie żadnej przysługi, jeśli na przykład bezpośrednio porozmawiasz o problemach rodzinnych, ponieważ rozluźniona atmosfera wyparuje. Nie znaczy to, że temat ten nigdy nie powinien się pojawić, ale pierwsza randka to nie czas, by go poruszyć.

Na randce, i w ogóle w związku, każdy ma inne pomysły i wymagania. Ale na koniec dnia, każdy chce spotkać kogoś, kto czyni ich szczęśliwymi. Jeśli chcesz być mężczyzną, który uszczęśliwia kobietę naprzeciwko Ciebie, szybko zdasz sobie sprawę, że problemy nie są dobrym tematem do rozmowy z nią. Kluczem jest pozytywna aura, bo wtedy będziesz postrzegany jako pozytywny człowiek, do którego kobieta lgnie i z którym chce budować wspólną przyszłość.

Pierwsza randka

Oczywiście, kiedy mówimy o „problemach”, mamy na myśli Twoje poważne problemy, a nie małe trudności, które każdy napotyka w codziennym życiu. Z drugiej strony, mogą one podkreślić wasze podobieństwa i posłużyć jako początek rozmowy. Na przykład, jeśli coś jest nie tak z Twoim samochodem, możesz o tym wspomnieć w odpowiednim miejscu. Może kobieta, z którą się spotykasz, miała ostatnio podobne doświadczenia. Wtedy może to być dobry temat, o którym oboje lubicie rozmawiać.

Zachowaj swoje problemy osobiste i rodzinne dla siebie

Kwestie osobiste i rodzinne to jedne z najbardziej drażliwych tematów na pierwszej randce. Możesz o nich rozmawiać z przyjaciółmi, rodziną i kolegami z pracy, ale nie z kimś, kogo dopiero poznajesz. W przeciwnym razie najprawdopodobniej zanudzisz lub zawstydzisz daną osobę – a żadne z tych rozwiązań nie będzie dobre, jeśli chcesz się z nią ponownie spotkać.

Pierwsza randka nie jest po to, by omawiać swoje problemy zawodowe

Pierwsza randka to romantyczny, ekskluzywny moment pomiędzy Tobą a kobietą, którą chcesz uwieść. Istnieje więc atmosfera, w której wasze problemy zawodowe są zupełnie nie na miejscu. Poza tym mówienie o swoich problemach zawodowych sprawia, że wyglądasz jak pracoholik, który nie potrafi oderwać się od swojej pracy. Twoja partnerka z pewnością nie będzie zbyt szczęśliwa, jeśli będziesz myśleć więcej o swojej pracy niż o niej.

Pierwsza randka

#3 Bądź ostrożny z komentarzami na temat wyglądu

Nawet jeśli wydaje Ci się to nieszkodliwe, może się zdarzyć, że poruszysz temat, na który Twoja randka zareaguje bardzo wrażliwie. Przecież dopiero poznajesz tę kobietę i nie możesz wiedzieć czegoś takiego z wyprzedzeniem. Bądź więc bardzo ostrożny, gdy mówisz coś o swoim lub jej wyglądzie fizycznym. Oczywiście, komplementowanie kobiety na temat jej wyglądu jest pochlebstwem. Dlatego możesz zrobić bardzo dobre wrażenie na pierwszej randce, o ile nie przesadzisz i nie obsypiesz jej komplementami. Niemniej jednak, powinieneś upewnić się, że Twoje sformułowania mogą być rozumiane tylko w pozytywnym sensie, aby nie zostać źle zrozumianym.

#4 Uwaga na bieżące sprawy!

Tak jak z problemami, zależy to od tematu, który poruszysz, ponieważ istnieje ogromny zakres bieżących tematów do wyboru – szczególnie w obecnej sytuacji pandemii. Unikaj rozmów o polityce, ponieważ w tym miejscu randka może szybko przerodzić się w gorącą debatę, jeśli masz zupełnie inne poglądy. Poza tym, chcesz cieszyć się randką w dobrym, zrelaksowanym nastroju. Dlatego rozmowa o poważnych sprawach politycznych przyniosłaby efekt przeciwny do zamierzonego.

Oczywiście nie należy też mówić powierzchownie o pogodzie, co szybko może stać się nudne. Jednak te banalne tematy mogą być dobrym wstępem do innych, znacznie ciekawszych tematów – wystarczy je tylko sprytnie wprowadzić. Na przykład, możesz powiedzieć, że jesteś niesamowicie podekscytowany tym, że znów wybierzesz się na długą przejażdżkę rowerową, ponieważ pogoda w najbliższym czasie będzie bardziej letnia. Następnie możesz zapytać, w jaki sposób Twoja randka lubi korzystać z ładnej pogody. Z pewnością odkryjecie jedną lub drugą wspólną płaszczyznę.

Pierwsza randka

#5 Dobrze przemyśl, co mówisz o planach na przyszłość

Na randce każdy naturalnie myśli o tym, czy wyobraża sobie razem wspólną przyszłość. Jest to rzeczywiście dobry sposób, aby dowiedzieć się, czy chcesz kontynuować randki z tą osobą lub cyz pierwsza randka będzie waszą ostatnią. Ale bądź bardzo ostrożny, kiedy rozmawiasz ze swoją partnerką o planach na przyszłość! Możesz powiedzieć, że chciałbyś pojechać razem na wakacje, ale nigdy nie powinieneś mówić o posiadaniu dzieci lub ślubie. Nawet jeśli cenisz sobie bezpośredniość i szczerość, jest to absolutny no-go na pierwszej randce i ma tendencję do odstraszania swojej rozmówczyni.

Na przykład, wspomnienie, że chciałbyś mieszkać na wsi w późniejszym okresie życia, aby cieszyć się wolnością natury, jest świetnym sposobem na opowiedzenie o swojej osobowości. Ale uważaj, aby sformułować to w sposób, który nie brzmi tak, jakbyś miał plan, który jest już ustalony z góry. W przeciwnym razie kobieta szybko poczuje się zniechęcona, jeśli już uwzględnisz ją w swojej przyszłości.

#6 Nigdy nie rozmawiaj ze swoją partnerką o waszej randce

Jak Ci się podoba jak na razie nasza randka? Czy jestem dla ciebie miły? Te pytania są zbyt bezpośrednie i nigdy nie powinny być zadawane na randce. To sprawiłoby, że Twoja partnerka poczułaby się pod presją i w pośpiechu, co doprowadziłoby do wyjątkowo nieprzyjemnej sytuacji dla Was obojga, której lepiej unikać. Nawet w żartobliwym tonie, ta uwaga nie byłaby dobrze przyjęta.

#7 Niektóre osobiste rzeczy powinny być zachowane dla siebie

Jeśli na randce panuje atmosfera zaufania i czujesz się komfortowo z osobą naprzeciwko ciebie, zawsze pamiętaj, że to pierwsza randka. Z jednej strony chcesz opowiedzieć o sobie, tak samo jak chcesz dowiedzieć się więcej o swojej partnerce. Z drugiej strony, znasz kobietę naprzeciwko ciebie w prawdziwym życiu tylko kilka godzin i dlatego nie powinieneś bezpośrednio ujawniać wszystkiego o sobie. Tak więc jest jeszcze wystarczająco dużo do omówienia na ewentualne następne spotkania.

Strategia randkowania

Świat randek jest jak złożona gra strategiczna, w której dużą część strategii stanowi uczynienie siebie pożądanym. Z tego powodu, radzimy nie ujawniać wszystkiego o sobie i swoim życiu, a już wcale na pierwszej randce. Zachowaj pewną dozę tajemniczości, ponieważ bycie tajemniczym jest sexy. Nie bądź też za bardzo do przodu. Podczas randki postaraj się być taktowny i subltelny, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj osoby siedzi naprzeciwko ciebie. Nie każdy chce rozmawiać na te same osobiste tematy, co Ty.

Obserwuj i słuchaj

Ostatecznie, kluczem do udanej pierwszej randki nie jest tylko artykuł z listą tematów rozmów, których należy unikać. To z pewnością bardzo pomaga, ale najważniejsza jest komunikacja między Tobą a kobietą, z którą chcesz się spotkać. Czytaj między wierszami, wyczuj jej reakcje, gdy rozmawiacie, a następnie wyciągnij odpowiednie wnioski. Czy wydaje się znudzona? Powinienem się dla niej ujawnić? Czy jesteśmy zgodni? Czy będzie druga randka? Jak widać, randkowe do’s i don’ts, wskazówki i strategie mogą pomóc, ale najważniejszą rzeczą jest wzajemne uznanie i sympatia. Przecież żadna strategia nie bierze pod uwagę ludzkich uczuć, które są kluczowe dla decyzji w randkowaniu.

 

Nie chcesz przegapić naszych następnych artykułów? Śledź nas na Instagramie, aby być na bieżąco z tym, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.