MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Przerwa w związku: ostatnia szansa, czy początek końca

Jeśli chodzi o związki, nie ma bardziej kontrowersyjnego tematu niż przerwa w związku. Oto nasza rada dla osób w takim kryzysie.

Jaki ma cel przerwa w związku ?

Przerwa w związku: ostatnia szansa, czy początek końca

 

Przyczyny przerwy w związku mogą być różne, ale w większości przypadków jest to pragnienie jasności. Musisz wyjaśnić swoje uczucia i zrozumieć, czy twój partner jest naprawdę tym, czego chcesz. Tymczasowa przerwa w związku powinna sprawić, że zrozumiesz, czy chcesz kontynuować związek z kimś, czy lepiej byłoby zerwać.

Przerwa w związku: pierwszy krok do separacji czy nowa możliwość na miłość?

 

Związek może czasami nie działać, a rozstanie jest ewidentnie jedynym rozwiązaniem. Jednak dla niektórych par ta decyzja jest trudna. W tym przypadku stosuje się przerwę na przemyślenia.

„Potrzebuję przerwy” – to wyrażenie, którego nigdy nie chcesz usłyszeć od swojego partnera. Bo pauza od związku brzmi jak powolne rozstanie.

Przerwa od związku ma złą reputację. Zaraz potem przepowiada się ostateczny koniec związku.

 

Pewne powody, by zrobić przerwę w związku

Przerwa w związku: ostatnia szansa, czy początek końca

 

 

W niektórych przypadkach dobrym pomysłem jest zrobienie sobie przerwy od związku.

Odchodzisz od swojego partnera i możesz dowiedzieć się, czy nadal masz do niego uczucia.

Możesz zmienić codzienną rutynę, którą kiedyś miałeś wspólną z partnerem i odkryć nową, która jest bardziej skoncentrowana na Twoich potrzebach.

Czas dla siebie ma teraz pierwszeństwo i możesz doświadczyć, jak to jest żyć bez swojego partnera.

Zdajesz sobie sprawę z tego, skąd biorą się problemy waszej pary, czy są one naprawdę spowodowane przez waszą niekompatybilność, czy też jest tylko ujściem dla frustracji z innych źródeł. W tym czasie masz możliwość spokojnie myśleć o swoim życiu i swojej przyszłości. W ten sposób można również ewentualnie docenić związek i jego zalety.

Przerwa w związku i jej minusy

Rozstanie w związku może często wiązać się z ryzykiem i może być również decydujące, jeśli jeden z partnerów chce rozstania bardziej niż drugi.

Każdy, kto chce rozstać się w związku, powoduje dużą niepewność, nieufność i stres w drugim. Przerwa w związku niesie ze sobą ryzyko rozstania, a ból związany z rozstaniem może wzrosnąć w tym okresie. Czasami, pomimo odległości, nie jest możliwe znalezienie rozwiązania, ponieważ pary zawsze pozostają zaangażowane w te same negatywne wzorce.

Przerwa w związku i jej zalety

Każdy, kto rozważa separację na krótki okres czasu, z pewnością zada sobie wiele pytań, jak poradzić sobie z partnerem w tym okresie. Chociaż każdy związek jest inny i w rezultacie partnerzy tworzą inne zasady, należy rozważyć następujące aspekty i wyjaśnić je przed przerwą.

Okres przerwy

Jak zakończyć związek ? Kilka przydatnych wskazówek

Długość przerwy zależy od wielu czynników. Zdecydowanie powinieneś wyznaczyć jasny przedział czasowy. To może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Przerwa powinna trwać nie mniej niż sześć tygodni i nie więcej niż sześć miesięcy. Zbyt krótkie przerwy nie dają wystarczającej odległości, natomiast zbyt długa przerwa jest bardzo ryzykowna.

Separacja, a wspólne mieszkanie

Jeśli dzielisz mieszkanie, ciężko jest zrobić sobie przerwę. Należy wyjaśnić, kto wyprowadza się ze wspólnego mieszkania, aby nie trzeba było spotykać się codziennie. Należy również wcześniej wyjaśnić kwestie finansowe, takie jak płacenie rachunków lub czynszu.

Nawiązanie kontaktu podczas przerwy
Musisz określić, jak często i w jakiej formie chcesz mieć kontakt podczas przerwy. Początkowo jednak powinna być absolutna cisza.

Kontakty seksualny

Pozostać wiernym sobie podczas przerwy w związku? Czy otwarty związek jest dozwolony? Czy wolno ci flirtować lub mieć kontakt seksualny z innymi? Pytania te powinny być wyjaśnione z wyprzedzeniem, aby uniknąć gorzkiego rozczarowania.

 

Pary, które są obecnie w emocjonalnej rozterce, powinny zdecydowanie pomyśleć o zrobieniu sobie przerwy. Oczywiście, takie rozwiązanie nie gwarantuje, że przyniesie to poprawę w związku. Ale jedno jest pewne: w wielu przypadkach przerwa w związku pomogła parom umocnić się, a separacja pomogła partnerom zrozumieć, jak żyć lepiej jako para. Przerwa w związku pomoże ci zdecydować, czy kontynuować obecny związek, czy zacząć od nowa z nową osobą.