MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Różnica wieku: związek ze starszym mężczyzną

Czy taki związek naprawdę może się udać? Miłość między dwojgiem ludzi, gdzie istnieje duża różnica wieku, jest najczęściej spotykana w świecie celebrytów.

Większość męskich gwiazd ma dziewczynę lub żonę, która jest dużo młodsza od nich samych. Popularni aktorzy, piosenkarze są w związku z kobietami, które są nawet o 20 lat młodsze od nich.

Na przykład George Clooney jest o 17 lat starszy od swojej żony Amal. Różnica wieku między Michaelem Douglasem a jego żoną Catherine Zeta-Jones wynosi 25 lat.

Związek ze starszym mężczyzną

Jeśli mężczyzna jest starszy od kobiety, jest to uważane za bardziej akceptowalne. Być może dlatego, że w historii było społecznie akceptowane, aby mężczyźni poślubiali młode dziewczyny dla bogactwa, statusu i tym podobnych.

Ale niestety są też uprzedzenia co do takich związków. Często słyszy się, że młoda kobieta jest w związku ze starszym mężczyzną tylko dla pieniędzy lub że ma kompleks ojca.

Zaś starsi mężczyźni, którzy wchodzą w związek z młodą kobietą, są postrzegani jako osoby w kryzysie wieku średniego, które próbują udowodnić, że nadal nie mają problemu w uwodzeniu.

Nie mówię, że nie ma takich przypadków, ale nie wszystkie kobiety, które wchodzą w związek ze starszym mężczyzną chcą tylko jego pieniędzy.

Przeważnie kobiety wchodzą w związki ze starszym mężczyzną, ponieważ potrzebują bezpieczeństwa i harmonii. Powszechnie wiadomo, że mężczyźni dojrzewają później niż kobiety i w relacjach z rówieśnikami jest to czasami dokładnie to, czego nam brakuje.

Starsi mężczyźni są bardziej dojrzali i oferują spokojną oazę. Stąpają twardo po ziemi , mają stałą pracę i stały dochód i mogą poświęcić się kobiecie, zamiast robić karierę jak młodsi mężczyźni.

Ich doświadczenie z poprzednich związków również może być zaletą, ponieważ lepiej rozumieją kobiety i wiedzą, jak je uszczęśliwić.

Z drugiej strony, młoda kobieta przynosi dokładnie to, czego potrzebujesz w związku: nową energię i radość życia.

To właśnie jej energia i jego spokój tworzą dobrą równowagę. Jeśli chodzi o życie seksualne to starszy mężczyzna ma większe doświadczenie i niektóre kobiety uważają to również za spory plus.

Zalety związku z dużą różnicą wieku

1. doświadczenie życiowe

Młodszy partner zawsze korzysta z doświadczeń starszego partnera. Starszy partner może pomóc młodszemu na wiele sposobów, ponieważ wiele już przeszedł.

Starszy partner służy za wzór do naśladowania, a młodszy również zyskuje dojrzałość i doświadczenie od starszego partnera.

2. energia życiowa

Młodszy partner przynosi orzeźwienie w związku z jego energią i chęcią do życia, a starszy z nich korzysta z tego.

Wraz z młodszą partnerką również czuje się młodszy i może łatwiej znosić wszystkie przeszkody, które pojawiają się w jego życiu.

Jak widać oboje partnerów na tym profituje. Uczą się od siebie nawzajem i poznają różne sposoby myślenia i świat innych.

3. stabilność

Relacja ze starszym partnerem przynosi stabilizację. Ze względu na wiek i dojrzałość, starszy partner nie ma już potrzeby randkowania, szalonych doświadczeń.

Ponadto, ze względu na dojrzałość, komunikacja jest lepsza, ponieważ pomimo różnic zdań, spory nie zdarzają się tak często. Dlatego w takim związku panuje spokój i harmonia.

Podsumowanie

Jak widać duża różnica wieku nie jest przeszkodą do stworzenia szczęśliwego związku.

Oczywiście w każdym związku jest coś, nad czym można popracować, czy jest to życie miłosne, pójście na kompromis, uczciwość czy coś podobnego.

Nawet jeśli taki związek ma wiele wad, wciąż widzimy wiele szczęśliwych par, dla których nie jest przeszkodą na drodze do miłości.

Tak długo, jak dwoje ludzi się kocha i czyni siebie szczęśliwymi, wiek, religia i pochodzenie nie mają znaczenia! Miłość nie zna granic i nie da się jej wytłumaczyć, więc kochajcie się wzajemnie, ludzie! 🙂

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami? Śledź nas na Instagramie, aby wiedzieć, co nowego na blogu MySugardaddy Polska.