MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Rozwiązywanie problemów w związku: najlepsze wskazówki dla większej harmonii!

Zwłaszcza w trudnych czasach ogólnego braku bezpieczeństwa w społeczeństwie, problemy w związku mogą narastać. Każda osoba, która jest w związku od dłuższego czasu, dochodzi w pewnym momencie do takiego punktu, kiedy myśli o problemach, które nagromadziły się w ostatnim czasie. Jak najlepiej rozwiązywać problemy w związku? Przygotowaliśmy szereg przydatnych wskazówek.

Odnalezienie problemu

Jedno jest pewne: jeśli nie dojdziesz do sedna problemów związanych z relacjami w związku, nie będziesz w stanie wam pomóc. Może być niezliczona ilość czynników powodujących kłopoty w związku. Nikt nie jest idealny, a ty nie powinieneś się ich wstydzić. Żaden człowiek nie jest wolny od błędów. Natura również sprytnie to zorganizowała. Każdy człowiek musi przejść przez ten proces dojrzewania. W przeciwnym razie nie ma dalszego rozwoju. W naturze stagnacja zawsze oznacza coś negatywnego i ostatecznie prowadzi do śmierci. Warto więc w każdym razie prześledzić korzenie problemu związku i wykazać się pełną uczciwością. Często może to być bolesne, zwłaszcza że trzeba przyznać się do własnych niedociągnięć i słabości – a kto lubi to robić? Jednakże, dojrzała postawa jest odpowiednia i absolutnie niezbędna do tego, aby pożądany proces przemian mógł ruszyć z miejsca.

Zbyt mało wiary w siebie

Często przytaczanym powodem, gdy przychodzi do pogodzenia się ze statusem związku, jest brak pewności siebie. Ten korzeń jest bardzo głęboki i czasami sięga wczesnego dzieciństwa. Często wystarczy kilka doświadczeń, których nie można było właściwie przetworzyć w dzieciństwie, a negatywna spirala bierze swój początek. Najczęściej dzieje się to nieświadomie. W młodym wieku problemy mogą pojawić się po raz pierwszy, gdy nawiązywane są kontakty partnerskie. Skutkiem braku wiary w siebie może być zazdrość. To poważne uczucie często prowadzi do tego, że potencjalny partner czuje się zbyt ograniczany i szuka dystansu. Pragnienie stałego kontrolowania drugiej osoby często prowadzi do absolutnej potrzeby kontroli. Czasami mogą wystąpić obsesje, które w każdym przypadku powinny prowadzić do specjalistycznego leczenia. Nie jest się już wtedy w stanie samodzielnie rozwiązać tych trudności w odpowiedni sposób. Inaczej normalne życie w związku jest niemożliwe.

Nałóg

Każdy, kto ryzykuje, że zostanie zdominowany przez nałóg, prędzej czy później doświadczy ogromnych trudności w swoim związku. Zwłaszcza uzależnienie od alkoholu staje się z biegiem lat coraz trudniejsze do zniesienia przez drugą osobę. To, co początkowo może spaść poniżej poziomu tolerancji ogólnej akceptacji społecznej, na dłuższą metę staje się nie do zniesienia. Jeśli w grę wchodzi wtedy przemoc, należy pilnie zwrócić się o profesjonalne wsparcie. W przeciwnym razie partner zostanie wciągnięty w konflikt sumienia, który w najgorszym wypadku może doprowadzić do dramatu. Takie niebezpieczne tendencje muszą być rozpoznane w czasie i należy im przeciwdziałać. Lekarze i terapeuci są właściwymi osobami do kontaktu. Odbycie terapii może również przynieść efekty. Jeśli zbliża się odwyk, to również jest to środek wyboru, zanim wpadniesz w niekończące się błędne koło.

Terapia par

Jeśli dwie osoby chcą się dogadać ze swoimi problemami w sposób całkowicie uczciwy, mogą również dojść do wniosku, że powinny rozpocząć terapię dla par. Na początku może być trudno ujawnić swoje lęki trzeciej osobie. Możecie być  jednak pewni, że wszystkie omawiane tematy będą traktowane poufnie i podlegają bezwzględnemu obowiązkowi zachowania tajemnicy. Wielką zaletą tych dyskusji jest ulga, jaką odczuwa się po przełamaniu się i nawiązaniu relacji zaufania. Oczywiście obaj partnerzy powinni godzić się na to i włożyć w tę pracę całą energię. Ci, którzy nie są jeszcze na to gotowi, nie będą mogli liczyć na sukces. To nie ma większego sensu, jeśli jeden chce przekonać drugiego. To, co dla niektórych jest zorientowane na cel, może doprowadzić do konfliktu sumienia następnego. Niezbędną podstawą do terapii jest absolutna otwartość. Terapeuta zainicjuje procesy rozwojowe, o których wcześniej nie pomyślelibyśmy, że są możliwe. Zupełnie nowe strony mogą pojawić się również w małżeństwie lub związku partnerskim. Podsumowując, jest to całkowicie satysfakcjonujące podejście.

Powrót do początku

Jeśli chcesz spróbować na razie samemu, możesz oczywiście stworzyć plan bez profesjonalisty u boku. Tym, co zawsze będzie inicjować pozytywne zmiany, są myśli o czasach kiedy to dopiero się poznaliście. W czasie, gdy wszystko było jeszcze nowe i świeże, wolne od stresu. Ponowne założenie różowych okularów przyniesie wiele korzyści. Nie umieszczenie wszystkiego na złotej skali pokazuje wielką siłę i charakter. Rozpieszczanie drugiej osoby i myślenie o tym, czego by chciała, jest absolutnie właściwym podejściem. W ten sposób można wspólnie wytyczać nowe drogi. Pożądana harmonia może się ugruntować. Miła niespodzianka to wspaniała wskazówka!

Miałeś kiedyś poważne problemy w związku? Co wam pomogło z tego wyjść? Daj nam znać w komentarzach 🙂