MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Sapioseksualizm: atrakcyjność intelektualna

Atrakcyjność może pojawić się na wiele sposobów, dla jednych wygląd zewnętrzny jest decydujący, dla innych to tylko dobry początek czegoś głębszego. To znaczy, coś poza ciałem, skórą i zapachem. Mówię tu o tych ludziach, których przyciągają pomysły, dobre rozmowy, inteligencja innych. Dzisiaj ci ludzie są nazywani jako sapioseksualiści.

Kim jest sapioseksualista?

Termin „sapioseksualista” wywodzi się z łacińskiego „sapere”, który oznacza mądrość lub inteligencję, tzn. przyciąganie do mądrości/wiedzy partnera. A także, żeby było jasne, nie definiuje ona orientacji seksualnej, ale preferencję. Termin ten został po raz pierwszy wspomniany w 1998 roku w społeczności Virtual Live Journal przez jednego z jej użytkowników, znanego jako Wilkołak. Napisał: „Chcę mieć ostry, ciekawy, spostrzegawczy i nieodparty umysł. Chcę, aby ktoś, kto uważa dyskusje filozoficzne za wstępne…„. Termin ten jest coraz częściej używany w internetowych serwisach randkowych i aplikacjach, gdzie można określić siebie jako osobę sapioseksualną. Ale tak naprawdę, atrakcyjność ludzi podziwianych za swoją mądrość i wnikliwość nie ma już znaczenia. Chociaż termin ten jest nowy, związek pomiędzy inteligencją i duchem jako czynnikami przyciągającymi ludzi zaczerpnięty jest z tekstów filozofa Platona z 380 r. p.n.e. Jest to już stara cecha kulturowa i może nawet sugerować poszukiwanie bezpieczeństwa i ochrony.

Czy można uznać Ciebie za sapioseksualistę?

Jeśli jesteś osobą ciekawą życia, która kocha wszystko, co może przeżyć twoje myślenie. Zawsze szukasz możliwości nauki i rozwoju? lubisz być w pobliżu ludzi których uważasz za mądrych? Możesz być sapioseksualistą.

Zazwyczaj, kiedy siadasz z kimś do kawy i nie wiesz nawet kiedy czas minął i nie nudzisz się przez minutę? Mówisz o wszystkim, a kiedy wychodzisz, nadal masz ochotę na więcej? I myślisz o wielu innych rzeczach, które chciałbyś z nią omówić? Więc jest atrakcyjność wzajemnej mądrości.

To znaczy, że interesuje cię bagaż kulturowy danej osoby. Jego poczucie humoru, empatia, zdolność do rozumienia, sposób wyrażania uczucia, a wszystkie te cechy mają wiele wspólnego z inteligencją. Mówimy o tych, którzy są bardziej zainteresowani zawartością niż opakowaniem.

I nie zawsze poziom akademicki może być czynnikiem decydującym, przecież inteligencja może przybierać różne formy.

Przykładem może być Sugar Daddy, który osiągnął już stabilność finansową i jest nadal ciekawy i na czasie. Jego kontrola emocjonalna sprawia, że jest rozsądny i uprzejmy nawet w sytuacjach stresowych, posiada wszystko, aby podbić serca wielu sapioseksualnych kobiet.

Kiedy samo fizyczne przyciąganie już nie wystarcza

Zgadzamy się, że intelektualność i moda na inteligencję nigdy nie przeminą, w przeciwieństwie do wyglądu fizycznego, który może się bardzo zmienić na przestrzeni lat. Wiele osób odkrywa siebie jako sapioseksualistów, nudząc się w swoich związkach po przejściu fazy fizycznej atrakcyjności.

Jeśli chcemy spędzić z kimś więcej czasu, to najlepiej, aby dodał ciekawe rozmowy i potrafił zachować tajemnicę i pragnienie.

Czy powinienem mieć profil zdefiniowany jako sapioseksualny?

Obecnie istnieje tendencja do definiowania grup i preferencji ze względu na wzrost liczby stron i aplikacji randkowych.

Wyraźne zainteresowanie inteligentnymi ludźmi poprzez identyfikowanie siebie jako sapioseksualisty może być sposobem na uniknięcie katastrofalnych randek. Na przykład wtedy, gdy nie masz cierpliwości do powierzchownych rozmów.

Z drugiej strony, identyfikacja siebie jako sapioseksualisty może również wydawać się pretensjonalna i spowodować wycofanie się potencjalnych partnerów.

Fajną rzeczą jest to, że dziś możemy zwrócić się do internetowych serwisów randkowych, takich jak, na przykład, MySugardaddy i szukać nowego partnera, który jest zbliżony do naszego profilu.

Opanowanie przez inteligencję

Musimy również uważać, aby przyciąganie do inteligencji nie prowadziło do pewnych niebezpieczeństw, takich jak przejście od podziwu do idealizacji osoby, a następnie do uzależnienia. Może to wzmocnić brak poczucia własnej wartości u osób niebezpiecznych. Może również doprowadzić do dominacji tego, kto ma być bardziej inteligentny od drugiego.