MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Światowy Dzień Pocałunku

6 lipca obchodzimy Światowy Dzień Pocałunku. Ponoć wymyślili go mężczyźni, aby kobiecie nareszcie zamknąć usta;). Niemieccy naukowcy udowodnili, że ta czynność wydłuża życie. Całujmy się więc jak najczęściej i jak najwięcej . Warto zacząć już dziś , gdyż 6 lipca jesteśmy zachecani naokoło do pocałunku. Najepiej jeśli możemy je dzielić ze swomi partenrem. Oczywiście „partner” oznacza drugą część relacji miłosnej. Sposób, w jaki ją lub jego pocałujesz, zależy od ciebie. W końcu są niezliczone możliwości i różne techniki pocałunków. Pocałunek może być gorący, delikatny, skryty, czuły, zdradziecki, wampira. Podobno powoduje utratę wagi i zmniejsza ilość zmarszczek, a więc całujcie się Kochani jak najwięcej!

Pochodzenie odruchu pocałunku

Źródło tego sposobu uzewnętrznienia czułości jest mało romantyczne. Według badań Petera Walschburgera, psychologa biologii z Wolnego Uniwersytetu Berlina, odruch pocałunku zawdzięczamy rodzicom, którzy w prehistorycznych czasach rozdrabniali pożywienie dla swoich pociech wargami. Podając go im, ich usta spotykały się. Wszyscy uczestnicy tego rytuału wspominali to doświadczenie bardzo pozytywnie, twierdzi Walschburger. Dlatego też również w dzisiejszych czasach dotknięcie ust, kojarzy się z czymś miłym.

Pocałunek w wargę

Oczywiście pierwszą opcją, która przychodzi do głowy na temat „całowania”, jest oczywiście pocałunek w wargę. Usta są prawie lub całkowicie zamknięte i dotykają ust drugiej osoby. To, czy ten pocałunek jest wykonywany miękko czy stanowczo, zależy całkowicie od osoby, która całuje.

Pocałunek francuski

Tzw. pocałunek na języki. W czasie wykonywania którego języki obojga partnerów dotykają się nawzajem i wchodzą w kontakt z wewnętrzną częścią ust partnera . Całowanie na języki“ jest postrzegane jako szczególnie erotyczne. Jak daleko język przenika do ust drugiego i jak mokry jest pocałunek, jest kwestią gustu. Wypróbuj więc to, co lubisz ty i Twój partner.

Pocałunek z powolnym podgryzaniem warg

Za rodzaj pocałunku można również uważać czułe gryzienie warg drugiej osoby. Pocałunek z powolnym podgryzaniem warg może dostrarczyć szczególnie ekscytujących wrażeń. Gdzie w ten sposób pieścić partnera jest całkowicie otwarte dla Ciebie.

Buziak w powietrzu

Możesz również wysłać buziaka w powietrzu. Aby to zrobić, podnieś wewnętrzną część dłoni i pocałuj ją, następnie ustami prześlij w powietrzu „ buziaka“ drugiej osobie.

Pocałunek motyla

Dość zabawny sposób całowania to pocałunek motyla. Odbywa się bez… udziału ust. Konieczne są natomiast do niego długie rzęsy. Pochylasz twarz nad ciałem kochanka, na tyle blisko, by twoje rzęsy dotykały jego skóry. I mrugasz szybko powiekami. Wrażliwe na ten rodzaj dotyku są też partie twarzy. Jest to doskonała zabawa!

Pocałunek Eskimosów

Całowanie nosa wykonuje się również bez warg. Tzw. pocałunek Eskimosów nie jest prawdziwym pocałunkiem, lecz bardzo miłą formą wyrażania uczuć. Eskimosi, aby wyrazić swoją miłość do drugiej osoby, pocierają się nosami. Taki pocałunek najprawdopodobniej na początku pojawił się u ludzi, którzy żyli w zimnym klimacie. Potarcie nosa pozwalało uniknąć odmrożeń na ustach. W niektórych krajach afrykańskich taki gest jest alternatywą dla uścisku ręki.

„Hongi”

U Maorysów tradycyjne nowozelandzkie powitanie, to jednoczesne dotknięcie się czołami i nosami. To gest o nazwie „hongi”. Według wierzeń w czasie hongi następuje wymiana ha – „oddechu życia”. Tłumacząc to na naszą tradycję, powiedzielibyśmy raczej o wymianie dusz. Żeby przywitać się z Nowozelandzkimi Maorysami, powoli przyłóż swoje czoło do ich czoła, przyciskając przy okazji na ich nos.

Pocałunek w dłoń

Kolejnym mile widzianym pocałunkiem jest pocałunek w dłoń, choć trochę staromodny. To jeden z najstarszych pocałunków, okazuje on szacunek i podziw. Zgodnie ze starymi tradycjami, tylko jeśli mężczyzna jest starszy od kobiety, może pozwolić sobie, aby dotknąć swoimi wargami jej ręki. W innych przypadkach mężczyzna, który chce pocałować kobietę w dłoń, powinien uklęknąć. Obecnie taka forma pocałunku jest stosowana rzadko, a szkoda ponieważ z pewnością mężczyzna całujący dłoń ukochanej, wzbudziłby romantyczne uczucia.

 

Pocałunek weselny

Teraz możesz pocałować pannę młodą” inicjuje zwyczaj na weselu, podczas którego nowożeńcy całują się. Pocałunek weselny pochodzi z czasów, gdy kontrakty były zapieczętowane pocałunkiem. Z tego raczej nieromantycznego punktu widzenia, małżeństwo jest po prostu umową – ale na pewno nie chcemy narzekać na ten zwyczaj. Przecież całując się zmuszamy 34 mięśnie twarzy do ruchu, co przy taki miłej czynności jest dość sporym wysiłkiem. Ponadto wzmacnia się układ odpornościowy. Więc nie ma znaczenia, czy jest zmysłowy, drażniący czy kochający: całujcie się zdrowo i dbajcie o zdrowie!

Anielski pocałunek

Po pocałunku weselnym nadszedł czas na anielski pocałunek. Bo dajesz go tylko prawdziwym aniołom. To rodzaj całusa, w którym partner całuje swoją drugą połówkę w czoło lub na wysokości brwi. Przeważnie całująca osoba odpoczywa lub śpi. Jest jednym z najjaśniejszych i najczulszych sposobów na pokazanie swoich uczuć i troski. Oznacza on również, że partnerzy mają do siebie zaufanie.

Pocałunek pod jemiołą

Ostatni pocałunek na tej liście to pocałunek pod jemiołą. Skąd wzięła się współczesna tradycja związana z bożonarodzeniową jemiołą? Jak to często bywa z tradycjami, nie do końca wiadomo. Jedno jest pewne – pierwsi pod jemiołą całowali się Anglicy. Co ważne, związane to było z rytuałem zrywania owoców tego krzewu. Zgodnie z tradycją i wierzeniami od pokoleń wiesza się gałązki z jemioły w europejskich domach. Jemioła przy wejściu ma odstraszać złe duchy czy uroki czarownic. Roślina jest również uważana za symbol pokoju, zdrowia i płodności. Według Druidów był uznawany za afrodyzjak.

W dawnych czasach w Grecji pocałunek pod jemiołą był obietnicą zaślubin i życia w szczęściu. Dziś ograniczyliśmy to znaczenie do oznaki sympatii, przyjaźni i miłości. Pocałunek złożony pod nią na ustach ukochanej osoby podczas świąt Bożego Narodzenia wróży miłość i szczęście na lata…