MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Szampan? dobry wybór Sugar Daddy

Chcesz wiedzieć wszystko o szampanie? 4 sierpnia poświęcony jest świętowaniu szampana. W tym artykule dowiesz się więcej o jego pochodzeniu, tradycjach, sposobie jego podawania, sposobie jego spożywania oraz o tym, kto wymyślił ten napój alkoholowy. W ten sposób można zaimponować Sugar Baby na prestiżowych imprezach.

Skład szampana

 

Jak niektóre wina musujące, ale bardziej prestiżowe, szampan jest częścią kategorii „wino musujące”. Po pierwsze, szampan to białe wino z czerwonych winogron. Sam w sobie wyciskany sok winogronowy jest zawsze biały, z kilkoma wyjątkami. O świeżości tego ostatniego decyduje niska dojrzałość szampana oraz jego kwasowość.

Barwa i piana szampana

Aby sok z winogron nie uległ zabarwieniu, często konieczne jest ręczne zbieranie owoców, aby nie uszkodzić ich. Rzeczywiście, to właśnie w skórze znajduje się kolor wina. W celu uzyskania szampana ziarna przechodzą kilka procesów fermentacji. Plantatorzy winorośli mogą następnie butelkować sok i etykietować go. Aby spienić wino, musi być zmieszane z cukrem i być przechowywane przez około piętnaście miesięcy.

Jakość szampana

Nazwa szampana jest związana z dawkowaniem zawartości cukru w litrze. Sugar Daddy`s mogą wybrać swojego szampana zgodnie z ich smakiem. Będą zatem mieli wybór pomiędzy brut nature (bez cukru), ekstra-brutem (od 0 do 6 gr/l), brutem (poniżej 12 gr/l), ekstra dry (od 12 do 17 gr/l), wytrawnym (od 17 do 32 gr/l), półwytrawnym (od 32 do 50 gr/l) lub słodkim (powyżej 50 gr/l).

Cena

Wszyscy wiemy, że szampan jest produktem luksusowym. Niektóre butelki są nawet rzadkością, ponieważ są produkowane w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Cena za taki rzadki przedmiot może wynieść kilka tysięcy euro. Im mniej wyprodukowano egzemplarzy danego szampana, tym wyższa jego cena.

Wynalazca szampana i jego technik produkcji wina 

Chodźcie prędko! Ja piję gwiazdy! – Legenda głosi, że pewnego dnia miał tak zawołać wynalazca szampana, mnich Dom Perignon.

O tym jakie metody w zakresie produkcji wina stosował Dom Pérignon traktuje księga spisana (prawie 10 lat po jego śmierci) przez jednego z uczniów. Rady w niej zawarte były na ówczesne czasy wręcz rewolucyjne. Oprócz instrukcji jak sadzić i prowadzić winorośl, znalazł się m.in. zapis o zakazie całkowitego wypełniana koszyków podczas zbiorów (by nie doprowadzić do zgniecenia owoców), czy dyspozycja by grona w drodze do prasy chronić przed zbyt wysoką temperaturą i słońcem.

Dzisiaj wszystkie szampany są wytwarzane w podobny sposób, przy zachowaniu tych samych zasad: zbiór winogron odbywa się ręcznie, bardzo często łączone są różne odmiany winogron i roczników, a wino trzymane jest w butelce pod ciśnieniem i zamknięte za pomocą korka w kształcie grzyba (a nie korka cylindrycznego), przytrzymywanego kapslą i kagańcem z drutu.

Wznieś toast za zwycięstwo!

Wyrażenie „nalać szampana” oznacza wypić szampana dla uczczenia wydarzenia. Polega na szybkim opróżnianiu butelki szampana do dna.

Butelki do szampana coraz bardziej oryginalne

Reputacja tego trunku nie budzi już wątpliwości. Trunk ten jest synonimem świętowania, zwycięstwa lub wielkiej okazji. Jego prestiż jest rozpoznawalny na całym świecie, bez względu na kraj.

Szampan i różane kostki lodu

Faktycznie są szampany do picia z różanymi kostkami lodu. Dlaczego Sugar Daddys nie miałby skosztować wraz ze swoja Sugar Baby w upalne lato, schłodzonego szampana z takim pieknym dodatkiem w środku?

Szampan ze złotymi drobinkami w środku

Szampan ze drobinkami złota zainteresuje zwłaszcza najbardziej ekscentrycznych Sugar Daddy`s. Oczywiście, to zawsze przyjemność dla oczu, ujrzeć swoją Sugar Baby przez kieliszek szampana ze drobinkami złota w środku.

Najdroższa butelka na świecie

Nowość, którą nasz Sugar Daddy mógłby zasponsorować swojej Sugar Baby, nie jest limitowaną edycją, ale ma zupełnie inną zaletę: smakuje jak najszlachetniejszy diament, który może wynieść ponad 1400000 dolarów. Jego butelka ozdobiona jest 19-karatowym diamentem umieszczonym na 18-karatowej etykiecie z białego złota. Oprócz tych niesamowitych akcentów, szczęśliwemu właścicielowi tej butelki zostanie nadany grawerunek w jego imieniu.

Na rynku jest wiele szampanów. Wszystko, co musisz zrobić, to dotrzeć do celu i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Wybierz i spróbuj lampki wykwintnego szampana z Sugar Baby podczas upojnego wieczoru, aby umilić tym waszą randkę!