MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Tajemniczy i atrakcyjny – Jak obchodzić się z niedostępnym mężczyzną

Nie każdy jest towarzyski, zabawny i gadatliwy z natury. Jest wiele osób, które z natury są introwertyczne, nieśmiałe i zdystansowane. Powodów jest wiele, ale w większości przypadków od urodzenia często określa się z góry, czy ktoś będzie bardziej ekstrawertyczny czy introwertyczny w późniejszym życiu. Chociaż wiele można w tym zakresie zmienić w ciągu życia, trudno jest całkowicie się przestawić i zmienić swój charakter.

Nieśmiałość czy brak zainteresowania?

Zwłaszcza w stałym związku, w którym na dłuższą metę i tak nie da się ukryć tej cechy charakteru. Ale jak powinnaś się zachowywać jako partnerka najlepiej wobec swojego introwertycznego, zdystansowanego partnera? Co jest dopuszczalne i gdzie są pewne granice? Kiedy wsparcie może być przydatne?

A przede wszystkim: Jak silna jest naprawdę miłość z niedostępnymi ludźmi?

Kwestia charakteru

Tak jak dany kolor oczu, indywidualny charakter jest nadawany już od urodzenia. Oczywiście, na tę postać nadal wpływają różne okoliczności, takie jak wychowanie, rodzina, przyjaciele, szkoła, praca lub inne czynniki w ciągu życia, które zwykle nieco zmieniają nasz charakter. Ale niektóre zachowania pozostają do końca życia. I to również odnosi się do osoby ekstrawertycznej lub introwertycznej. Podczas gdy niektóre dzieci w przedszkolu ciągle się bawią, śmieją i przytulają do innych dzieci, inne są raczej nieśmiałe i czują się wyraźnie niekomfortowo w bezpośrednim kontakcie z innymi dziećmi.

W wielu przypadkach takie zachowanie jest niezmienne przez całe ich życie. Tylko w kilku przypadkach jest to przejściowa faza. Często bardzo trudno jest zamkniętym w sobie ludziom nawiązać przyjaźń, komunikować się z innymi ludźmi, a nawet później wejść w związek. Często wydają się dziwni, a nawet nieprzyjaźni dla innych ludzi. Chociaż nie zawsze jest to prawdą. Wewnętrzna nieśmiałość często uniemożliwia dobrą komunikację.

Jak uwolnić partnera z nieśmiałości ?

Być może ty też miałaś już doświadczenie z dystansującym się mężczyzną. Spotkałeś swojego wymarzonego księcia, którego pragniesz mieć dla siebie. Wygląda dobrze, jest uroczy, słodki i słucha cię przede wszystkim. Ale teraz jest mały problem: On jest dość niedostępny i trudno się do niego zbliżyć.

Wydaje się wręcz oziębły. Może często zastanawiałaś się, czy to z twojego powodu. Chociaż powiedział już kilka razy, że cię lubi. Mógłby nawet wyobrazić sobie coś poważnego z tobą. Ale ze względu na jego introwertyczną naturę, wciąż jesteś jego niepewna.

Czy to możliwe, że on tylko się tobą zabawia i wcale nie myśli o was poważnie? Oczywiście taka możliwość zawsze istnieje, niezależnie od tego, czy chodzi o otwartych czy zamkniętych w sobie mężczyzn. Jeśli nie jesteś tego pewna, nie obawiaj się go zapytać, dlaczego zachowuje się tak ozięble w stosunku od ciebie. Dlaczego rzadko kontaktuje się z tobą z własnej inicjatywy lub odpowiada tylko krótko i zwięźle. Czy to naprawdę tylko jego nieśmiałość, czy może brak zainteresowania? Niestety, nie można tego uogólniać.

Pierwsza randka

Jeśli podczas pierwszej randki zauważysz, że on również działa bardzo zdystansowanie, należy rozważyć, co może być tego przyczyną. Ale nie ma powodu, by w złości wyjść w połowie randki. Jego zachowanie może mieć kilka powodów. Albo naprawdę jest po prostu naturalnie nieśmiały i nie wie, co powiedzieć. A może on naprawdę nie ma na to ochoty i po prostu stara się być grzeczny. Daj mu trochę więcej czasu, na przykład spróbuj jego wydostać z niepewności przez luźny i zabawny temat. Możliwe, że się uda i nagle otworzy się na Ciebie. A jeśli nie, to przynajmniej próbowałaś.

W związku

Tajemniczy i atrakcyjny – Jak obchodzić się z niedostępnym mężczyzną

Z pewnością zauważyłaś jego zdystansowaną naturę jeszcze zanim rozpoczęliście związek lub weszliście w związek małżeński. Nie przeszkodziło ci to jednak w podjęciu z nim zobowiązania. A więc niewątpliwie zakochałaś się w nim. I pewnie chciałabyś, żeby wasz związek trwał jeszcze przez długi czas. Ale co zrobisz z jego introwertyczną naturą, do której na dłuższą metę nie jest ci tęskno? I czy w ogóle zastanawiałaś się dlaczego twój partner tak się zachowuje? Czy jest to po prostu jego sposób bycia, czy może wpłynęły na niego inne okoliczności życiowe? Może został oszukany przez swoją byłą, tak że trudno mu zbudować na nowo zaufanie? Czy może to sprawiło,że nieświadomie zbudował wokół siebie mur, chcąc się chronić w ten sposób na przyszłość?

Oczywiście, zawsze możesz spróbować go jeszcze otworzyć na siebie.

Czasami może się to udać, niektórzy mężczyźni potrzebują partnerki, która regularnie kopnie ich trochę w tyłek i pomoże im się wydostać z nieśmiałości. Ale jak tylko zauważysz, że to dla niego zbyt wiele, powinnaś uszanować jego życzenie. Jeśli na dłuższą metę nie możesz sobie z tym poradzić, może warto rozważyć rozstanie. Przecież nie ma sensu, aby twoje życie przechodziło obok ciebie,tylko y powodu jego dystansu do innych i świata, a ty tylko dostosowujesz się do jego potrzeb.

Zamknięci w sobie mężczyźni często przeszli w życiu złe doświadczenia w związku i raczej nie chcą się już w nic nowego angażować.