MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Wyrażanie miłości poprzez słowa

Wyrażanie miłości poprzez słowa ?  W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak mówić, a w konsekwencji, jak okazywać miłość ludziom, którzy są zakochani i potrzebują słów afirmacji, ponieważ dają i przyjmują miłość głównie poprzez słowa.

Więcej niż „kocham cię”

Słowa afirmacji mają wielką moc, zwłaszcza jeśli jest to podstawowy język miłości danej osoby. Oto kilka przykładów na to, jak sprawić, by osoba posługująca się tym językiem czuła się kochana i ceniona:

Dla osób posługujących się tym językiem jest to dowód na to, że druga osoba chce powiedzieć przez to „kocham cię”. Te słowa są wyrazem uznania zarówno dla tego, kim jest, jak i dla tego, co robi. Mówiąc o robieniu, tego typu osoba robi rzeczy z zamiarem bycia wychwalaną, to znaczy, może czuć się rozczarowana, jeśli nie otrzyma odpowiedzi i bardzo zraniona, jeśli partner mówi „to był tylko obowiązek”.

Ton jakim się posługujemy, wpływa na nasze relacje

Jeśli słowa afirmacji są językiem pierwotnej miłości, oznacza to również, że jest się bardziej wrażliwym na siłę słów – nie tylko na ich treść i konotacje, ale również na ton i intencje, które za nimi stoją. Z tego powodu ważne jest, aby wszystkie pochwały były szczere i aby wszystkie zachęty były realistyczne. Jeśli to ma tylko schlebiać, nie mów nic.

Poszczególne osoby są szczególnie wrażliwe na siłę słów, w tym na siłę bólu. Fałszywe i wymuszone polecenia, pochwały, krytyka i przekleństwa mogą pozostawić na nich głębokie ślady. Jeszcze gorsze są słowa potępienia i słowa krytyki, które mogą być prawie śmiertelne dla ich poczucia własnej wartości. Z drugiej strony, szczere wymówki mają wielki potencjał skuteczności.

Musisz mieć to na uwadze

Może wydawać się logiczne, że wyrażanie miłości poprzez słowa jest konieczne w związkach, ale niestety wiele par przestaje wymieniać miłe słowa i pochwały, gdy tylko skończy się faza podboju. Nigdy nie przestawaj wyrażać swoich uczuć do swojego partnera! To nic nie kosztuje!

Chcesz przeczytać nasze następne artykuły? Śledź nas na naszych portalach społecznościowych, aby być na bieżąco z nowościami na Blogu MySugardaddy Polska