MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Zestaw tańców towarzyskich, aby wzniecić na nowo ogień!

Wszyscy wiedzą, że sport jednoczy i dziś chcielibyśmy porozmawiać z Wami o idealnym sporcie, który łączy i umacnia związek.

Tak, mówię o parach tańczących, które dzięki tańcząc razem zyskali wielkie korzyści nie tylko na poziomie fizycznym, ale także psychicznym i emocjonalnym.

Kompletny sport

Korzyści z tańca w parze na poziomie fizycznym są liczne. Jedna godzina tańca prowadzi do spalenia od 400 do 600 kcal i jest aktywnością kardio. Dlatego taniec jest dobry dla serca, jak również dla innych zaangażowanych mięśni.

Przyczynia się również w znacznym stopniu do poprawy postawy i koordynacji, co jest bardzo przydatne dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

Jasne, że łączy się to z mnóstwem zabawy!

Korzyści dla nastroju w związku

 

Taniec przynosi jednak nie tylko korzyści fizyczne, ale i emocjonalne. Kiedy tańczymy, nasz mózg produkuje endorfiny, substancje, które łagodzą stres i sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi.

Ponadto zwiększa to naszą pewność siebie.

Wszystko to, jeśli jest dzielone z partnerem, jak w przypadku tańców w parach, prowadzi do wzmocnienia związku i zwiększenia zaufania, jakie posiadasz do swojego partnera.

Przeciwdziała starzeniu się i ożywia związek na nowo

Starsi ludzie są najbardziej skłonni prowadzić siedzące życie. Jednak dzięki tańcom w parach mogą cieszyć się korzyściami płynącymi z aktywności fizycznej, nie nudząc się na siłowni i nie przesadzając.

W ten sposób ryzyko zachorowania na choroby serca i cukrzycę typu 2, które są bardzo powszechne po osiągnięciu pewnego wieku, będzie znacznie ograniczone.

Nie mniej jednak, możliwość dzielenia się zabawą z partnerem ożywi związek, który może zaniknąć po wielu latach.

Wreszcie, według badań Albert Einstein College w Nowym Jorku, pary tańczące wydają się być jedyną aktywnością fizyczną, która może zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera i demencji nawet o 76%.

Przykłady tańców w parze w celu poprawy relacji z partnerem

Jest wiele tańców w parze, ale teraz chcielibyśmy przedstawić wam trzy najbardziej znane, wszystkie z Ameryki Południowej.

Każda z nich opiera się na improwizacji, gdzie mężczyzna prowadzi, a kobieta podąża.

Ważne jest jednak, aby znać kroki, które charakteryzują każdy taniec i z tego powodu istnieją specjalnie zaprojektowane szkoły tańca.

Tango

Jest to taniec par, wywodzący się z Argentyny, charakteryzujący się elegancją i silną pasją.

Tańcząca para obejmuje się w uścisku, w którym mężczyzna zwykle otula prawą ręką talię tancerki, a lewą trzyma ją za rękę.

Salsa

Istnieje wiele stylów salsy, od nowojorskiego Dirty Dancing po kubański, kolumbijski i wenezuelski.

Jest to bardzo wesoły taniec o bardzo żywym i odświętnym rytmie. To dlatego naprawdę zachęca do socjalizacji i relacji międzyludzkich.

Bachata

Powstał około 1940 roku w najbiedniejszych warstwach społecznych Republiki Dominikańskiej. Początkowo był to taniec wykonywany na piosenkach o smutnej tematyce, tzw. música de amargue (muzyka gorzka).

Był to rodzaj tańca pogardzanego przez burżuazję. Zarówno jak i za tematy swoich piosenek, ale za ruchy samego tańca, które nazywano wulgarnymi i nieprzyzwoitymi.

W rzeczywistości oryginalny styl był bardzo odmienny od tego, który znamy obecnie, w którym mężczyzna i kobieta pozostali objęci przez cały czas tańca, huśtając się i poruszając miednicą w prowokacyjny sposób.

Popularnym tańcem par stał się dopiero w latach 80. dzięki nowym mediom.

Próbowałeś kiedyś któregoś z tych tańców? A może są inne, które chciałbyś polecić? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach 😉