MySugardaddy Logo
SSL 256 Bit

Związek na odległość: jak sprawić, by przetrwał?

Związek na odległość to zupełnie inne doświadczenie niż te, które miałbyś z osobą z twojego miasta.

Nie oznacza to jednak, że jest gorzej; wręcz przeciwnie, w wielu przypadkach jest to ogromny dowód na siłę waszych uczuć. Odległość sama w sobie może działać jako sposób na ustabilizowanie relacji. Ale teraz zobaczmy, w szczegółach, jakie korzyści można osiągnąć z tej sytuacji i kilka wskazówek, jak spokojniej przez to przejść.

Daj się ponieść fantazji

Jakie pary uważasz za najbardziej sprośne? Oczywiście te, które są w związku na odległość! W rzeczywistości, pary, które częściej się widują, prawie nigdy nie uciekają się do tego innego rodzaju doświadczeń. Dla par na odległość niezwykle ważne jest, aby wzbogacić związek, pomóc być bardziej nieformalnym, pobudzić wyobraźnię i lepiej się poznać.

Nauka zaufania w związkach na odległość

Zaufanie jest bardzo trudne w związku na odległość, ponieważ nie jesteś w stanie utrzymać drugiej osoby pod kontrolą. Jednak zaufanie jest ważne we wszystkich rodzajach relacji, aby związek był trwały. Dlatego osoby w związkach na odległość które potrafią zaufać, mogą być pewne, że taki związek będzie działał nawet wtedy, gdy dystans zostanie ostatecznie pokonany.

Skorzystaj z technologii

Na szczęście, technologia jest teraz w stanie uczynić nas obecnym w życiu partnera nawet na odległość. Możesz więc organizować kolacje przez Skype’a lub zdecydować się na obejrzenie tego samego filmu i skomentowanie go na żywo. Jednak oferowanie tymczasowych rozwiązań nie rozwiązuje potrzeby fizycznego kontaktu. I to w związku nie jest bez znaczenia.

Ten związek nie jest czysto fizyczny

Wiele par, które nie są w związku na odległość, często poświęca więcej czasu na bycie fizycznym niż na rozmowę i wymianę opinii. Natomiast ci, którzy żyją na odległość, wykorzystują komunikację jako środek do tego, by poczuć drugiego człowieka bliżej. To wzmacnia związek, czyniąc go bardziej stabilnym.

Więcej czasu dla siebie i swoich przyjaciół

Często pary mają tendencję do izolowania się od otaczającego świata, aby żyć w ekskluzywnym związku we dwoje. W przypadku związków na odległość istnieje jednak potrzeba przebywania z innymi, co wzbogaca wasze życie towarzyskie i nie będzie was kusiło do porzucenia wszystkiego i wszystkich, aby poświęcić się tylko partnerowi.

Kłótnie w związku na odległość

Rozmowy przez telefon mają zupełnie inny efekt niż te prowadzone na żywo. W istocie, używając do tego telefonu lub pisząc SMS-y, łatwiej jest popaść w nieporozumienia. Dlatego też, w przypadku związków na odległość, masz możliwość głębszego zastanowienia się nad problemem i nad słowami, których należy użyć, aby uczynić go jak najbardziej zrozumiałym. Efektem będzie spokojniejsza rozmowa i szybsze rozwiązanie problemu.

Planowanie i oszczędzanie

Naucz się oszczędzać pieniądze, aby widzieć się ze sobą tak często, jak to możliwe. Zarezerwuj bilety z dużym wyprzedzeniem, aby wiedzieć, ile dni pozostało do spotkania. Ponadto, ustal dzień, w którym można w końcu przenieść się do tego samego miasta. Pomaga to jeszcze bardziej postrzegać relację na odległość jako coś przejściowego i ujmować ją w sposób bardziej realistyczny, a co za tym idzie, z większą odpowiedzialnością.

Chcesz przeczytać nasze następne artykuły? Śledź nas na naszych portalach społecznościowych, aby być na bieżąco z aktualnościami z bloga MySugardaddy Polska.